PAPRIKA STUDIOS S.A.
GEORGE CĂLINESCU, București Sectorul 1, București
În 2025: cifra de afaceri 9,7 mil lei, pierdere netă 532 mii lei, 2 angajați.
Despre PAPRIKA STUDIOS S.A.
PAPRIKA STUDIOS S.A. este o societate pe acțiuni (SA) înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 august 2012 cu numărul J2012009155403 și codul unic de înregistrare (CUI) 30530556, cu sediul în București Sector 1, municipiul București. Activitatea principală este „Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune” (cod CAEN 5911). Firma are 14 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 9,7 mil lei (+315% față de 2024), o pierdere netă de 532 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 2,7 mil lei la 9,7 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 13 septembrie 2012.
Date de identificare
- CUI
- 30530556
- Nr. Registrul Comerțului
- J2012009155403
- Formă juridică
- SA
- Data înregistrării
- 08 august 2012
- EUID
- ROONRC.J2012009155403
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 01.10.2026
din 13.09.2012
Organ fiscal competent: Direcţia Generală a Finanţelor Publice Municipiul Bucureşti
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 9,7 mil lei
- Pierdere netă
- 532 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 12 mii lei
- Datorii
- 633 mii lei
- Active totale
- 646 mii lei
- Marjă netă
- -5,5%
- Cifră / angajat
- 4,8 mil lei
+315% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani; datorii de 98% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 4,1 mil | 10,2 mil | 13,3 mil | 2,3 mil | 7,2 mil | 2,7 mil | 14,3 mil | 2,3 mil | 2,3 mil | 9,7 mil |
| Venituri totale | 4 mil | 11 mil | 12,6 mil | 5 mil | 5,2 mil | 2,4 mil | 14,1 mil | 2,5 mil | 2,2 mil | 9,7 mil |
| Cheltuieli totale | 4 mil | 9,8 mil | 16,8 mil | 5,7 mil | 5,3 mil | 4,9 mil | 11,9 mil | 3 mil | 3,2 mil | 10,2 mil |
| Profit / pierdere brută | -5.185 | 1,2 mil | -4,2 mil | -653 mii | -172 mii | -2,6 mil | 2,2 mil | -551 mii | -969 mii | -532 mii |
| Profit / pierdere netă | -17 mii | 1 mil | -4,2 mil | -653 mii | -172 mii | -2,6 mil | 2,2 mil | -551 mii | -969 mii | -532 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 3 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 7.418 | 39 mii | 50 mii | 26 mii | 19 mii | 64 mii | 65 mii | 44 mii | 22 mii | 1.841 |
| Active circulante | 9,8 mil | 14 mil | 6,8 mil | 6,7 mil | 4,7 mil | 2,1 mil | 4,3 mil | 1,6 mil | 1,9 mil | 633 mii |
| din care stocuri | 57 mii | 819 mii | — | 2,6 mil | 633 mii | 295 mii | 529 mii | 132 mii | 0 | — |
| creanțe | 9,7 mil | 11,1 mil | 5,1 mil | 2,6 mil | 3,1 mil | 1 mil | 1,1 mil | 1,2 mil | 918 mii | 145 mii |
| casa și conturi la bănci | 42 mii | 2 mil | 1,7 mil | 1,5 mil | 898 mii | 813 mii | 2,7 mil | 258 mii | 934 mii | 489 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | 708 | 749 | 830 | 857 | — | 10 mii | 11 mii |
| Datorii | 5,5 mil | 8,7 mil | 5,7 mil | 6,3 mil | 2,3 mil | 2,3 mil | 2,3 mil | 116 mii | 1,3 mil | 633 mii |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | 85 mii | — |
| Capitaluri proprii | 4,3 mil | 5,3 mil | 1,1 mil | 443 mii | 2,4 mil | -169 mii | 2,1 mil | 1,5 mil | 545 mii | 12 mii |
| din care capital subscris vărsat | 90 mii | 90 mii | 90 mii | 90 mii | 2,2 mil | 2,2 mil | 2,2 mil | 2,2 mil | 2,2 mil | 2,2 mil |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 22 din 1.484 în județul București și locul 28 din 3.109 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 5911 – Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune.
Firme similare din județul București
- REFRESH TARGET SRL · București Sector 612 mil lei · 13 ang.
- FILM FACTOR SRL · București Sector 28,5 mil lei · 5 ang.
- 2029 FILM FARM PRODUCTIONS S.R.L. · București Sector 18,3 mil lei · 0 ang.
- KUNST PRODUCTION SRL · București Sector 18,2 mil lei · 24 ang.
- CUTARE FILM SRL · București Sector 67,6 mil lei · 3 ang.
- CHARISMA STUDIO SRL · București Sector 27 mil lei · 24 ang.
- META SOCIAL MEDIA S.R.L. · București Sector 36,8 mil lei · 2 ang.
- IDEA FILM AROUND THE WORLD S.R.L. · București Sector 26,2 mil lei · 6 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 5911 – Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
- 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
- 1820 Reproducerea înregistrărilor
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 5540 Intermedieri pentru servicii de cazare
- 5640 Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
- 5811 Activități de editare a cărților
- 5812 Activități de editare a ziarelor
- 5813 Activități de editare a revistelor și periodicelor
- 5819 Alte activități de editare
- 5821 Activități de editare a jocurilor de calculator
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 5911 Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
- 5912 Activități post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
- 5913 Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune
- 5914 Proiecția de filme cinematografice
- 5920 Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
- 6010 Activități radiodifuziune, activități de distribuție de programe audio
- 6020 Activități de difuzare a programelor de televiziune, activități de distribuție de programe video
- 6039 Activități de distribuție a altor conținuturi
- 6110 Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit
- 6120 Activități de revânzare a serviciilor de telecomunicații și servicii de intermediere pentru telecomunicații
- 6190 Alte activități de telecomunicații
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6391 Activități ale portalurilor web
- 6392 Alte activități de servicii informaționale n.c. a
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7312 Servicii de reprezentare media
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
- 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală
- 7430 Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
- 7491 Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
- 7740 Leasing cu bunuri intangibile (cu excepția lucrărilor care fac obiectul drepturilor de autor)
- 7751 Servicii de intermediere pentru închirierea și leasingul autoturismelor, autorulotelor și remorcilor
- 7810 Activități ale agențiilor de plasare a forței de muncă
- 7820 Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane
- 8210 Activități de secretariat și servicii suport
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 8240 Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 8291 Activități ale agențiilor de colectare și ale birourilor (oficiilor) de raportare a creditului
- 8552 Învățământ în domeniul cultural (muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)
- 8561 Activități de intermediere pentru cursuri și tutori (îndrumători, profesori)
- 8569 Activități de servicii suport pentru învățământ
- 9011 Activități de creație literară și compoziție muzicală
- 9012 Activități de creație în domeniul artelor vizuale
- 9020 Activități de interpretare artistică (spectacole)
- 9039 Alte activități suport pentru creație și interpretare artistică
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
- 9640 Activități de intermediere pentru servicii personale
Întrebări frecvente despre PAPRIKA STUDIOS S.A.
Care este CUI-ul firmei PAPRIKA STUDIOS S.A.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PAPRIKA STUDIOS S.A. este 30530556, iar codul de TVA este RO30530556. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2012009155403, iar codul EUID este ROONRC.J2012009155403.
Unde are sediul PAPRIKA STUDIOS S.A.?
Sediul social al firmei PAPRIKA STUDIOS S.A. este în GEORGE CĂLINESCU, București Sectorul 1, București, București Sector 1, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are PAPRIKA STUDIOS S.A.?
Activitatea principală a firmei PAPRIKA STUDIOS S.A. este „Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune”, cod CAEN 5911. În Registrul Comerțului are autorizate în total 54 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată PAPRIKA STUDIOS S.A.?
PAPRIKA STUDIOS S.A. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 august 2012, deci are 14 ani de activitate.
Cum pot contacta firma PAPRIKA STUDIOS S.A.?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru PAPRIKA STUDIOS S.A.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 1 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are PAPRIKA STUDIOS S.A.?
În 2025, PAPRIKA STUDIOS S.A. a raportat o cifră de afaceri de 9,7 mil lei și o pierdere netă de 532 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este PAPRIKA STUDIOS S.A. plătitoare de TVA?
Da. PAPRIKA STUDIOS S.A. este înregistrată în scopuri de TVA din 13 septembrie 2012. Datele au fost verificate la ANAF pe 2 octombrie 2026.