PĂNTUȚA SRL
Sat Râu Sadului, Comuna Râu Sadului, Sibiu
În 2025: cifra de afaceri 1,7 mil lei, profit net 96 mii lei, 4 angajați.
Despre PĂNTUȚA SRL
PĂNTUȚA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 martie 2004 cu numărul J2004000383329 și codul unic de înregistrare (CUI) 16220932, cu sediul în Râu Sadului, județul Sibiu. Activitatea principală este „Exploatarea forestieră” (cod CAEN 0220). Firma are 22 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,7 mil lei (+76% față de 2024), un profit net de 96 mii lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 618 mii lei la 1,7 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 2005 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 16220932
- Nr. Registrul Comerțului
- J2004000383329
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 09 martie 2004
- EUID
- ROONRC.J2004000383329
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 01.07.2005
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,7 mil lei
- Profit net
- 96 mii lei
- Angajați (medie)
- 4
- Capitaluri proprii
- 610 mii lei
- Datorii
- 108 mii lei
- Active totale
- 721 mii lei
- Marjă netă
- 5,8%
- Cifră / angajat
- 417 mii lei
+76% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 15% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,8 mil | 1,6 mil | 1,7 mil | 1,8 mil | 847 mii | 618 mii | 1,1 mil | 1,9 mil | 946 mii | 1,7 mil |
| Venituri totale | 1,9 mil | 1,7 mil | 1,9 mil | 1,9 mil | 850 mii | 852 mii | 1,2 mil | 1,9 mil | 968 mii | 1,7 mil |
| Cheltuieli totale | 1,8 mil | 1,6 mil | 1,7 mil | 1,8 mil | 828 mii | 837 mii | 1,1 mil | 1,5 mil | 1,1 mil | 1,6 mil |
| Profit / pierdere brută | 72 mii | 61 mii | 207 mii | 89 mii | 23 mii | 15 mii | 39 mii | 391 mii | -86 mii | 115 mii |
| Profit / pierdere netă | 57 mii | 45 mii | 188 mii | 68 mii | 15 mii | 7.782 | 29 mii | 373 mii | -86 mii | 96 mii |
| Număr mediu de angajați | 7 | 6 | 6 | 5 | 3 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Active imobilizate | 344 mii | 248 mii | 457 mii | 379 mii | 381 mii | 353 mii | 352 mii | 375 mii | 327 mii | 291 mii |
| Active circulante | 750 mii | 706 mii | 919 mii | 863 mii | 475 mii | 453 mii | 309 mii | 438 mii | 297 mii | 415 mii |
| din care stocuri | 77 mii | 253 mii | 520 mii | 507 mii | 272 mii | 338 mii | 271 mii | 268 mii | 165 mii | 192 mii |
| creanțe | 520 mii | 441 mii | 396 mii | 352 mii | 177 mii | 110 mii | 33 mii | 19 mii | 39 mii | 79 mii |
| casa și conturi la bănci | 153 mii | 12 mii | 3.133 | 3.713 | 26 mii | 6.076 | 4.363 | 152 mii | 93 mii | 143 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | 9.650 | 15 mii |
| Datorii | 939 mii | 754 mii | 988 mii | 786 mii | 385 mii | 327 mii | 145 mii | 46 mii | 48 mii | 108 mii |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | — | 7.125 | 5.625 | 4.125 | 2.625 |
| Capitaluri proprii | 156 mii | 200 mii | 388 mii | 456 mii | 472 mii | 479 mii | 509 mii | 762 mii | 581 mii | 610 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 17 din 66 în județul Sibiu și locul 770 din 3.247 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0220 – Exploatarea forestieră.
Firme similare din județul Sibiu
- DEDE FOREST SRL · Râu Sadului1,8 mil lei · 6 ang.
- KUX ACTUALITY SRL · Mediaș1,8 mil lei · 9 ang.
- AGRO-FOREST MOHAN S.R.L. · Gura Râului1,7 mil lei · 2 ang.
- SILVA-REAL S.R.L. · Sibiu1,7 mil lei · 5 ang.
- LUDFOR SRL · Orlat1,6 mil lei · 14 ang.
- ARSENIE FOREST S.R.L. · Gura Râului1,6 mil lei · 2 ang.
- HOLZ IMPEX SRL · Gura Râului1,5 mil lei · 4 ang.
- BĂNCIOIU TRANS S.R.L. · Sadu1,4 mil lei · 5 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 0220 – Exploatarea forestieră
- 0220 Exploatarea forestieră
- 0240 Activități de servicii anexe silviculturii
- 1611 Tăierea și rindeluirea lemnului
- 1612 Prelucrarea și finisarea lemnului
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4681 Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 1610 Tăierea și rindeluirea lemnului
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
Întrebări frecvente despre PĂNTUȚA SRL
Care este CUI-ul firmei PĂNTUȚA SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PĂNTUȚA SRL este 16220932, iar codul de TVA este RO16220932. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2004000383329, iar codul EUID este ROONRC.J2004000383329.
Unde are sediul PĂNTUȚA SRL?
Sediul social al firmei PĂNTUȚA SRL este în Sat Râu Sadului, Comuna Râu Sadului, Sibiu, județul Sibiu, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are PĂNTUȚA SRL?
Activitatea principală a firmei PĂNTUȚA SRL este „Exploatarea forestieră”, cod CAEN 0220. În Registrul Comerțului are autorizate în total 15 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată PĂNTUȚA SRL?
PĂNTUȚA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 martie 2004, deci are 22 ani de activitate.
Cum pot contacta firma PĂNTUȚA SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0269 *** 671). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are PĂNTUȚA SRL?
În 2025, PĂNTUȚA SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,7 mil lei și un profit net de 96 mii lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este PĂNTUȚA SRL plătitoare de TVA?
Da. PĂNTUȚA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 2005 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.