PANTEA SERV IMPEX SRL
Str. V. PLESOIANU, București Sectorul 1, București
În 2025: cifra de afaceri 364 mii lei, profit net 7.536 lei, 1 angajați.
Despre PANTEA SERV IMPEX SRL
PANTEA SERV IMPEX SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 iunie 1992 cu numărul J1992016985408 și codul unic de înregistrare (CUI) 5324474, cu sediul în București Sector 1, municipiul București. Activitatea principală este „Prelucrarea și fasonarea sticlei plate” (cod CAEN 2312). Firma are 34 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 364 mii lei (+3% față de 2024), un profit net de 7.536 lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2020 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 892 mii lei la 364 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 23 ianuarie 2025.
Date de identificare
- CUI
- 5324474
- Nr. Registrul Comerțului
- J1992016985408
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 29 iunie 1992
- EUID
- ROONRC.J1992016985408
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 15.10.2026
din 23.01.2025
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 364 mii lei
- Profit net
- 7.536 lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 2,1 mil lei
- Datorii
- 103 mii lei
- Active totale
- 2,2 mil lei
- Marjă netă
- 2,1%
- Cifră / angajat
- 364 mii lei
+3% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 5% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 862 mii | 789 mii | 774 mii | 899 mii | 892 mii | 932 mii | 446 mii | 354 mii | 364 mii |
| Venituri totale | 862 mii | 790 mii | 776 mii | 899 mii | 896 mii | 941 mii | 447 mii | 354 mii | 367 mii |
| Cheltuieli totale | 846 mii | 727 mii | 737 mii | 988 mii | 980 mii | 673 mii | 322 mii | 281 mii | 348 mii |
| Profit / pierdere brută | 17 mii | 63 mii | 39 mii | -89 mii | -84 mii | 268 mii | 125 mii | 74 mii | 19 mii |
| Profit / pierdere netă | 12 mii | 56 mii | 31 mii | -98 mii | -93 mii | 259 mii | 121 mii | 69 mii | 7.536 |
| Număr mediu de angajați | 11 | 10 | 9 | 9 | 8 | 2 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 1,8 mil | 1,8 mil | 1,8 mil | 1,8 mil | 1,7 mil | 2 mil | 2 mil | 2 mil | 1,9 mil |
| Active circulante | 156 mii | 281 mii | 250 mii | 222 mii | 110 mii | 243 mii | 329 mii | 317 mii | 347 mii |
| din care stocuri | 94 mii | 173 mii | 178 mii | 120 mii | 8.496 | 1.672 | 22 mii | 6.067 | 1.672 |
| creanțe | 52 mii | 77 mii | 67 mii | 80 mii | 82 mii | 91 mii | 289 mii | 51 mii | 324 mii |
| casa și conturi la bănci | 10 mii | 31 mii | 5.012 | 22 mii | 19 mii | 150 mii | 18 mii | 260 mii | 21 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | 1.403 |
| Datorii | 237 mii | 298 mii | 288 mii | 331 mii | 284 mii | 242 mii | 208 mii | 152 mii | 103 mii |
| Capitaluri proprii | 1,7 mil | 1,7 mil | 1,8 mil | 1,7 mil | 1,6 mil | 2 mil | 2,1 mil | 2,1 mil | 2,1 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 20 din 35 în județul București și locul 164 din 273 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 2312 – Prelucrarea și fasonarea sticlei plate.
Firme similare din județul București
- MIRROR CONCEPT S.R.L. · București Sector 1441 mii lei · 2 ang.
- KING PERGOLE GLASS S.R.L. · București Sector 3389 mii lei · 1 ang.
- REFLEXIVE GLASS DESIGN S.R.L. · București Sector 4305 mii lei · 6 ang.
- ARS VITREARUM AMAGA S.R.L. · București Sector 5301 mii lei · 1 ang.
- CRISMICOM 2001 SRL · București Sector 1275 mii lei · 1 ang.
- STEFANO DREAM SRL · București Sector 2233 mii lei · 1 ang.
- BENT GLASS INTERNATIONAL S.R.L. · București Sector 1226 mii lei · 1 ang.
- MNART S.R.L. · București Sector 4173 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 15.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 2312 – Prelucrarea și fasonarea sticlei plate
- 2312 Prelucrarea și fasonarea sticlei plate
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Întrebări frecvente despre PANTEA SERV IMPEX SRL
Care este CUI-ul firmei PANTEA SERV IMPEX SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PANTEA SERV IMPEX SRL este 5324474, iar codul de TVA este RO5324474. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1992016985408, iar codul EUID este ROONRC.J1992016985408.
Unde are sediul PANTEA SERV IMPEX SRL?
Sediul social al firmei PANTEA SERV IMPEX SRL este în Str. V. PLESOIANU, București Sectorul 1, București, București Sector 1, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are PANTEA SERV IMPEX SRL?
Activitatea principală a firmei PANTEA SERV IMPEX SRL este „Prelucrarea și fasonarea sticlei plate”, cod CAEN 2312. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată PANTEA SERV IMPEX SRL?
PANTEA SERV IMPEX SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 iunie 1992, deci are 34 ani de activitate.
Cum pot contacta firma PANTEA SERV IMPEX SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru PANTEA SERV IMPEX SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 1 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are PANTEA SERV IMPEX SRL?
În 2025, PANTEA SERV IMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 364 mii lei și un profit net de 7.536 lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este PANTEA SERV IMPEX SRL plătitoare de TVA?
Da. PANTEA SERV IMPEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 23 ianuarie 2025. Datele au fost verificate la ANAF pe 15 octombrie 2026.