PANHUNCOM SRL
ȘTEFAN OCTAVIAN IOSIF, sc. D, ap. 40, Municipiul Bistrița, Bistrița-Năsăud
În 2025: cifra de afaceri 383 mii lei, profit net 18 mii lei, 1 angajați.
Despre PANHUNCOM SRL
PANHUNCOM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 1 noiembrie 2016 cu numărul J6/866/2016 și codul unic de înregistrare (CUI) 36694736, cu sediul în Bistrița, județul Bistrița-Năsăud. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat” (cod CAEN 4621). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 383 mii lei (-32% față de 2024), un profit net de 18 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 592 mii lei la 383 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 23 noiembrie 2016.
Date de identificare
- CUI
- 36694736
- Nr. Registrul Comerțului
- J6/866/2016
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 01 noiembrie 2016
- EUID
- ROONRC.J6/866/2016
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 23.11.2016
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bistriţa-Năsăud
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 383 mii lei
- Profit net
- 18 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 137 mii lei
- Datorii
- 51 mii lei
- Active totale
- 189 mii lei
- Marjă netă
- 4,8%
- Cifră / angajat
- 383 mii lei
-32% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 32% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 62 mii | 357 mii | 258 mii | 364 mii | 499 mii | 592 mii | 822 mii | 747 mii | 565 mii | 383 mii |
| Venituri totale | 62 mii | 357 mii | 258 mii | 364 mii | 499 mii | 592 mii | 822 mii | 747 mii | 565 mii | 383 mii |
| Cheltuieli totale | 59 mii | 343 mii | 276 mii | 368 mii | 481 mii | 568 mii | 799 mii | 693 mii | 512 mii | 362 mii |
| Profit / pierdere brută | 2.979 | 15 mii | -18 mii | -3.784 | 18 mii | 24 mii | 23 mii | 53 mii | 52 mii | 21 mii |
| Profit / pierdere netă | 1.127 | 3.884 | -20 mii | -6.752 | 14 mii | 20 mii | 17 mii | 46 mii | 45 mii | 18 mii |
| Număr mediu de angajați | — | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | — | — | — | 3.280 | 63 mii | 60 mii |
| Active circulante | 49 mii | 55 mii | 52 mii | 59 mii | 85 mii | 68 mii | 100 mii | 188 mii | 146 mii | 129 mii |
| din care stocuri | — | 504 | — | — | 434 | 14 mii | 14 mii | 37 mii | 1.597 | 4.849 |
| creanțe | 32 mii | 45 mii | 42 mii | 41 mii | 34 mii | 41 mii | 31 mii | 67 mii | 100 mii | 84 mii |
| casa și conturi la bănci | 17 mii | 9.103 | 9.417 | 18 mii | 50 mii | 13 mii | 54 mii | 84 mii | 45 mii | 40 mii |
| Datorii | 47 mii | 49 mii | 67 mii | 81 mii | 93 mii | 57 mii | 72 mii | 118 mii | 90 mii | 51 mii |
| Capitaluri proprii | 1.327 | 5.211 | -15 mii | -22 mii | -8.422 | 11 mii | 28 mii | 74 mii | 119 mii | 137 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 10 din 16 în județul Bistrița-Năsăud și locul 1.169 din 1.614 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4621 – Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat.
Firme similare din județul Bistrița-Năsăud
- AGROSENS SRL · Prundu Bârgăului683 mii lei · 1 ang.
- OVIAN SRL · Bistrița148 mii lei · 0 ang.
- VOINȚA LCD S.R.L. · Sieu-Odorhei130 mii lei · 0 ang.
- NUTRIȚIE ANIMALE S.R.L. · Braniștea51 mii lei · 0 ang.
- AGRO LIST CEREAL S.R.L. · Monor46 mii lei · 1 ang.
- FURAJ MO-VET DISTRIBUTION S.R.L. · Lechința14 mii lei · 0 ang.
- ALUNA ENYA SRL · Maieru1.345 lei · 0 ang.
- AGRO HNOS.SIMIONCA SRL · Sebis (com. Sieut)0 lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4621 – Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a
- 5210 Depozitări
Întrebări frecvente despre PANHUNCOM SRL
Care este CUI-ul firmei PANHUNCOM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PANHUNCOM SRL este 36694736, iar codul de TVA este RO36694736. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J6/866/2016, iar codul EUID este ROONRC.J6/866/2016.
Unde are sediul PANHUNCOM SRL?
Sediul social al firmei PANHUNCOM SRL este în ȘTEFAN OCTAVIAN IOSIF, sc. D, ap. 40, Municipiul Bistrița, Bistrița-Năsăud, județul Bistrița-Năsăud, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are PANHUNCOM SRL?
Activitatea principală a firmei PANHUNCOM SRL este „Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat”, cod CAEN 4621. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată PANHUNCOM SRL?
PANHUNCOM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 1 noiembrie 2016, deci are 9 ani de activitate.
Cum pot contacta firma PANHUNCOM SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0745 *** 174). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are PANHUNCOM SRL?
În 2025, PANHUNCOM SRL a raportat o cifră de afaceri de 383 mii lei și un profit net de 18 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este PANHUNCOM SRL plătitoare de TVA?
Da. PANHUNCOM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 23 noiembrie 2016. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.