Sari la conținut
funcțiuneNeplătitor TVA10 ani pe piață

PANAITAKIS & CO SRL

CUI 28485224J2016000241527

Principală, Sat Ogrezeni, Comuna Ogrezeni, Giurgiu

În 2025: cifra de afaceri 175 mii lei, profit net 69 mii lei, 0 angajați.

Despre PANAITAKIS & CO SRL

PANAITAKIS & CO SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 aprilie 2016 cu numărul J2016000241527 și codul unic de înregistrare (CUI) 28485224, cu sediul în Ogrezeni, județul Giurgiu. Activitatea principală este „Activități ale agențiilor de publicitate” (cod CAEN 7311). Firma are 10 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 175 mii lei (+1% față de 2024), un profit net de 69 mii lei și 0 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 118 mii lei la 175 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.

Date de identificare

CUI
28485224
Nr. Registrul Comerțului
J2016000241527
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
12 aprilie 2016
EUID
ROONRC.J2016000241527
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu

reactivat 06.05.2026

Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
01.10.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Bolintin Vale

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
175 mii lei

+1% față de 2024

Profit net
69 mii lei
Angajați (medie)
0
Capitaluri proprii
69 mii lei
Datorii
114 mii lei
Active totale
183 mii lei
Marjă netă
39,4%
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 62% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-50 mii050 mii100 mii150 mii200 mii2016: cifra de afaceri 130.497 lei; profit net 46.734 lei20162017: cifra de afaceri 115.839 lei; profit net 5.874 lei20172018: cifra de afaceri 117.432 lei; pierdere netă 13.702 lei20182019: cifra de afaceri 118.655 lei; profit net 33.701 lei20192020: cifra de afaceri 119.862 lei; profit net 38.378 lei20202021: cifra de afaceri 117.980 lei; profit net 39.760 lei20212022: cifra de afaceri 123.200 lei; profit net 66.188 lei20222023: cifra de afaceri 152.336 lei; profit net 98.943 lei20232024: cifra de afaceri 172.757 lei; profit net 108.279 lei20242025: cifra de afaceri 174.624 lei; profit net 68.756 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă130 mii116 mii117 mii119 mii120 mii118 mii123 mii152 mii173 mii175 mii
Venituri totale138 mii116 mii117 mii119 mii120 mii122 mii130 mii152 mii173 mii178 mii
Cheltuieli totale89 mii109 mii130 mii83 mii78 mii79 mii60 mii33 mii43 mii89 mii
Profit / pierdere brută49 mii7.032-13 mii36 mii42 mii43 mii70 mii119 mii129 mii88 mii
Profit / pierdere netă47 mii5.874-14 mii34 mii38 mii40 mii66 mii99 mii108 mii69 mii
Număr mediu de angajați122————000
Active imobilizate20 mii53 mii41 mii27 mii13 mii11 mii2.6981.802115 mii105 mii
Active circulante51 mii44 mii30 mii69 mii92 mii125 mii94 mii165 mii77 mii77 mii
din care stocuri6.91911 mii16 mii15 mii14 mii8.4656632.647——
creanțe2.2126.15426 mii26 mii1.3251.0527.9209.87831 mii50 mii
casa și conturi la bănci42 mii27 mii-11 mii28 mii77 mii115 mii85 mii153 mii47 mii27 mii
Cheltuieli în avans3.0512.4372.267—15218802.6081.528
Datorii33 mii52 mii41 mii30 mii20 mii11 mii37 mii17 mii87 mii114 mii
Capitaluri proprii41 mii47 mii33 mii67 mii85 mii125 mii60 mii150 mii109 mii69 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 26 din 51 în județul Giurgiu și locul 6.715 din 12.562 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7311 – Activități ale agențiilor de publicitate.

Firme similare din județul Giurgiu

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 7311 – Activități ale agențiilor de publicitate

  • 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
  • 0119 Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
  • 0141 Creșterea bovinelor de lapte
  • 0143 Creșterea cailor și a altor cabaline
  • 0144 Creșterea cămilelor și a camelidelor
  • 0145 Creșterea ovinelor și caprinelor
  • 0146 Creșterea porcinelor
  • 0147 Creșterea păsărilor
  • 0148 Creșterea altor animale
  • 0150 Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
  • 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
  • 0162 Activități auxiliare pentru creșterea animalelor
  • 1011 Prelucrarea și conservarea cărnii
  • 1012 Prelucrarea și conservarea cărnii de pasăre
  • 1013 Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)
  • 1051 Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor
  • 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
  • 1072 Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
  • 1085 Fabricarea de mâncăruri preparate
  • 1089 Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
  • 1091 Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă
  • 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
  • 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4623 Comerț cu ridicata al animalelor vii
  • 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
  • 4632 Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște
  • 4633 Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile
  • 4634 Comerț cu ridicata al băuturilor
  • 4638 Comerț cu ridicata specializat al altor alimente
  • 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
  • 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
  • 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
  • 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
  • 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
  • 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare
  • 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
  • 5530 Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
  • 5540 Intermedieri pentru servicii de cazare
  • 5590 Alte servicii de cazare
  • 5611 Restaurante
  • 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație
  • 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
  • 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a.
  • 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
  • 5640 Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
  • 6010 Activități radiodifuziune, activități de distribuție de programe audio
  • 6020 Activități de difuzare a programelor de televiziune, activități de distribuție de programe video
  • 6031 Activități ale agențiilor de știri
  • 6039 Activități de distribuție a altor conținuturi
  • 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
  • 7312 Servicii de reprezentare media
  • 8123 Alte activități de curățenie
  • 8210 Activități de secretariat și servicii suport
  • 8693 Activități ale psihologilor și psihoterapeuților, cu excepția medicilor
  • 8695 Activități de fizioterapie
  • 8696 Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
  • 8699 Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
  • 8720 Activități ale centrelor de recuperare pshică și de dezintoxicare, exclusiv spitale
  • 8799 Alte activități de asistență socială, cu cazare n.c.a.
  • 8891 Activități de îngrijire zilnică pentru copii
  • 8899 Alte activități de asistență socială, fără cazare, n.c.a.
  • 9020 Activități de interpretare artistică (spectacole)
  • 9319 Alte activități sportive n.c.a
  • 9321 Activități ale parcurilor tematice și de distracții
  • 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
  • 9640 Activități de intermediere pentru servicii personale
  • 9700 Activități ale gospodăriilor private în calitate de angajator de personal casnic
  • 9810 Activități ale gospodăriilor private de producere de bunuri destinate consumului propriu
  • 9820 Activități ale gospodăriilor private de producere de servicii pentru scopuri proprii

Întrebări frecvente despre PANAITAKIS & CO SRL

Care este CUI-ul firmei PANAITAKIS & CO SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PANAITAKIS & CO SRL este 28485224. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2016000241527, iar codul EUID este ROONRC.J2016000241527.

Unde are sediul PANAITAKIS & CO SRL?

Sediul social al firmei PANAITAKIS & CO SRL este în Principală, Sat Ogrezeni, Comuna Ogrezeni, Giurgiu, județul Giurgiu, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are PANAITAKIS & CO SRL?

Activitatea principală a firmei PANAITAKIS & CO SRL este „Activități ale agențiilor de publicitate”, cod CAEN 7311. În Registrul Comerțului are autorizate în total 73 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată PANAITAKIS & CO SRL?

PANAITAKIS & CO SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 aprilie 2016, deci are 10 ani de activitate.

Cum pot contacta firma PANAITAKIS & CO SRL?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru PANAITAKIS & CO SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Ogrezeni sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are PANAITAKIS & CO SRL?

În 2025, PANAITAKIS & CO SRL a raportat o cifră de afaceri de 175 mii lei și un profit net de 69 mii lei, cu 0 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este PANAITAKIS & CO SRL plătitoare de TVA?

Nu. Potrivit ANAF, PANAITAKIS & CO SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 1 octombrie 2026.

Explorează