PALADE IT THERMO SRL
CHIȘINĂU, bl. H, sc. 2, et. 3, ap. 40, Municipiul Brăila, Brăila
În 2025: cifra de afaceri 288 mii lei, profit net 113 mii lei, 1 angajați.
Despre PALADE IT THERMO SRL
PALADE IT THERMO SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 mai 2017 cu numărul J2017000360092 și codul unic de înregistrare (CUI) 37563542, cu sediul în Brăila, județul Brăila. Activitatea principală este „Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat” (cod CAEN 4322). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 288 mii lei (-1% față de 2024), un profit net de 113 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 252 mii lei la 288 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 37563542
- Nr. Registrul Comerțului
- J2017000360092
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 12 mai 2017
- EUID
- ROONRC.J2017000360092
- Cod poștal
- 810453
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 06.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Brăila
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 288 mii lei
- Profit net
- 113 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 123 mii lei
- Datorii
- 11 mii lei
- Active totale
- 134 mii lei
- Marjă netă
- 39,4%
- Cifră / angajat
- 288 mii lei
-1% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 8% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 55 mii | 126 mii | 267 mii | 213 mii | 252 mii | 292 mii | 285 mii | 290 mii | 288 mii |
| Venituri totale | 56 mii | 126 mii | 268 mii | 213 mii | 252 mii | 292 mii | 285 mii | 294 mii | 291 mii |
| Cheltuieli totale | 47 mii | 47 mii | 170 mii | 102 mii | 136 mii | 199 mii | 132 mii | 156 mii | 175 mii |
| Profit / pierdere brută | 9.030 | 78 mii | 99 mii | 111 mii | 116 mii | 93 mii | 152 mii | 138 mii | 116 mii |
| Profit / pierdere netă | 7.361 | 75 mii | 91 mii | 105 mii | 113 mii | 91 mii | 150 mii | 135 mii | 113 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 8.579 | 7.422 | 70 mii | 49 mii | 29 mii | 7.713 | 84 mii | 66 mii | 45 mii |
| Active circulante | 31 mii | 82 mii | 127 mii | 155 mii | 107 mii | 100 mii | 129 mii | 159 mii | 89 mii |
| din care stocuri | 14 mii | 20 mii | 20 mii | 26 mii | 23 mii | 26 mii | 32 mii | 26 mii | 19 mii |
| creanțe | 3.312 | 3.521 | 6.130 | 20 mii | 7.770 | 5.989 | 28 mii | 7.552 | 4.010 |
| casa și conturi la bănci | 14 mii | 59 mii | 101 mii | 109 mii | 76 mii | 68 mii | 69 mii | 126 mii | 66 mii |
| Cheltuieli în avans | — | 56 | 55 | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 32 mii | 7.665 | 24 mii | 6.665 | 4.994 | 6.475 | 52 mii | 9.121 | 11 mii |
| Capitaluri proprii | 7.561 | 82 mii | 173 mii | 198 mii | 131 mii | 101 mii | 161 mii | 216 mii | 123 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 41 din 76 în județul Brăila și locul 4.215 din 9.074 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4322 – Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat.
Firme similare din județul Brăila
- ORAMA IMPEX SRL · Brăila324 mii lei · 0 ang.
- VALITOADER INSTAL S.R.L. · Brăila315 mii lei · 1 ang.
- POPA ÎNCĂLZIRE ÎN ȘAPĂ S.R.L. · Brăila305 mii lei · 1 ang.
- GAZTERM SERV S.R.L. · Brăila300 mii lei · 1 ang.
- BETERMO INSTAL SRL · Brăila297 mii lei · 5 ang.
- AMBIENT SOLAR ENERGY SRL · Brăila289 mii lei · 0 ang.
- ELTRUSTAL SRL · Brăila274 mii lei · 8 ang.
- USTRILTEX SRL · Brăila271 mii lei · 5 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4322 – Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
Întrebări frecvente despre PALADE IT THERMO SRL
Care este CUI-ul firmei PALADE IT THERMO SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PALADE IT THERMO SRL este 37563542. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2017000360092, iar codul EUID este ROONRC.J2017000360092.
Unde are sediul PALADE IT THERMO SRL?
Sediul social al firmei PALADE IT THERMO SRL este în CHIȘINĂU, bl. H, sc. 2, et. 3, ap. 40, Municipiul Brăila, Brăila, județul Brăila, cod poștal 810453, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are PALADE IT THERMO SRL?
Activitatea principală a firmei PALADE IT THERMO SRL este „Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat”, cod CAEN 4322. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată PALADE IT THERMO SRL?
PALADE IT THERMO SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 mai 2017, deci are 9 ani de activitate.
Cum pot contacta firma PALADE IT THERMO SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru PALADE IT THERMO SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Brăila sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are PALADE IT THERMO SRL?
În 2025, PALADE IT THERMO SRL a raportat o cifră de afaceri de 288 mii lei și un profit net de 113 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este PALADE IT THERMO SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, PALADE IT THERMO SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.