PAIN D'OR SERV-PROD SRL
Str. ALIZEULUI, et. 1, București Sectorul 6, București
A primit finanțare publică (2 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 20,6 mil lei, profit net 1,6 mil lei, 48 angajați.
Despre PAIN D'OR SERV-PROD SRL
PAIN D'OR SERV-PROD SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 octombrie 1992 cu numărul J1992026360406 și codul unic de înregistrare (CUI) 4134536, cu sediul în București Sector 6, municipiul București. Activitatea principală este „Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie” (cod CAEN 1071). Firma are 33 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 20,6 mil lei (+11% față de 2024), un profit net de 1,6 mil lei și 48 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 13,1 mil lei la 20,6 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 1995.
Date de identificare
- CUI
- 4134536
- Nr. Registrul Comerțului
- J1992026360406
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 20 octombrie 1992
- EUID
- ROONRC.J1992026360406
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 01.10.2026
din 01.10.1995
Organ fiscal competent: Direcţia Generală a Finanţelor Publice Municipiul Bucureşti
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 20,6 mil lei
- Profit net
- 1,6 mil lei
- Angajați (medie)
- 48
- Capitaluri proprii
- 12,9 mil lei
- Datorii
- 3 mil lei
- Active totale
- 16,7 mil lei
- Marjă netă
- 7,7%
- Cifră / angajat
- 429 mii lei
+11% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 18% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 7,3 mil | 10,5 mil | 12,8 mil | 10,9 mil | 10,8 mil | 13,1 mil | 15,2 mil | 17,9 mil | 18,6 mil | 20,6 mil |
| Venituri totale | 8,2 mil | 12,4 mil | 14,3 mil | 10,9 mil | 11,2 mil | 13,1 mil | 15,3 mil | 18,9 mil | 19 mil | 20,3 mil |
| Cheltuieli totale | 6,5 mil | 10,6 mil | 12 mil | 8,6 mil | 9 mil | 11,6 mil | 13,7 mil | 16,4 mil | 15,8 mil | 18,6 mil |
| Profit / pierdere brută | 1,7 mil | 1,8 mil | 2,3 mil | 2,3 mil | 2,2 mil | 1,6 mil | 1,6 mil | 2,5 mil | 3,2 mil | 1,8 mil |
| Profit / pierdere netă | 1,5 mil | 1,6 mil | 2,2 mil | 2,2 mil | 2,1 mil | 1,4 mil | 1,5 mil | 2,4 mil | 3,2 mil | 1,6 mil |
| Număr mediu de angajați | 41 | 55 | 66 | 57 | 59 | 53 | 53 | 50 | 50 | 48 |
| Active imobilizate | 8,6 mil | 7,3 mil | 7,2 mil | 7,7 mil | 11,8 mil | 10,8 mil | 11 mil | 9,8 mil | 11,4 mil | 12,3 mil |
| Active circulante | 3,4 mil | 5,4 mil | 5,3 mil | 6,5 mil | 3,8 mil | 3,8 mil | 5,6 mil | 5,8 mil | 5,8 mil | 4,4 mil |
| din care stocuri | 524 mii | 455 mii | 938 mii | 1,4 mil | 416 mii | 456 mii | 539 mii | 253 mii | 997 mii | 385 mii |
| creanțe | 2,8 mil | 2,6 mil | 2 mil | 2,3 mil | 2,4 mil | 2,5 mil | 2,1 mil | 1,3 mil | 2,2 mil | 3,2 mil |
| casa și conturi la bănci | 110 mii | 2,4 mil | 2,4 mil | 2,8 mil | 979 mii | 826 mii | 2,9 mil | 4,2 mil | 2,6 mil | 809 mii |
| Datorii | 2,5 mil | 2 mil | 1,1 mil | 2 mil | 2,6 mil | 1,5 mil | 3,6 mil | 1,1 mil | 1,6 mil | 3 mil |
| Venituri în avans | 451 mii | 200 mii | 200 mii | — | — | — | — | — | 14 mii | 14 mii |
| Provizioane | — | — | — | — | — | — | — | 2 mil | 2 mil | 839 mii |
| Capitaluri proprii | 9,1 mil | 10,6 mil | 11,3 mil | 12,2 mil | 12,9 mil | 13,2 mil | 13 mil | 12,4 mil | 13,5 mil | 12,9 mil |
| din care capital subscris vărsat | 4,7 mil | 4,7 mil | 4,7 mil | 4,7 mil | 4,7 mil | 4,7 mil | 4,7 mil | 4,7 mil | 4,7 mil | 4,7 mil |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 12 din 485 în județul București și locul 81 din 5.804 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 1071 – Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie.
Firme similare din județul București
- N.Y.R. GEORGIANA TRADE SRL · București Sector 325,8 mil lei · 169 ang.
- SWEET BREAD SRL · București Sector 225 mil lei · 137 ang.
- MINIMAL A.P. SRL · București Sector 424,5 mil lei · 113 ang.
- ONIX PANIFICAȚIE S.R.L. · București Sector 421,8 mil lei · 93 ang.
- PROD COM MARCO T.16 SRL · București Sector 118,8 mil lei · 52 ang.
- MAISON MORIES SRL · București Sector 118,7 mil lei · 70 ang.
- EMERALD COMPANY SRL · București Sector 316,3 mil lei · 89 ang.
- PANION PROD COM SRL · București Sector 615,4 mil lei · 66 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 1071 – Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
- 1061 Fabricarea produselor de morărit
- 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
- 1072 Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
- 1073 Fabricarea macaroanelor, tăițeilor, cuș-cuș-ului și a altor produse făinoase similar
- 1089 Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
- 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
- 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
- 4636 Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase
- 4637 Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente
- 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor
- 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 8292 Activități de ambalare
Întrebări frecvente despre PAIN D'OR SERV-PROD SRL
Care este CUI-ul firmei PAIN D'OR SERV-PROD SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PAIN D'OR SERV-PROD SRL este 4134536, iar codul de TVA este RO4134536. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1992026360406, iar codul EUID este ROONRC.J1992026360406.
Unde are sediul PAIN D'OR SERV-PROD SRL?
Sediul social al firmei PAIN D'OR SERV-PROD SRL este în Str. ALIZEULUI, et. 1, București Sectorul 6, București, București Sector 6, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are PAIN D'OR SERV-PROD SRL?
Activitatea principală a firmei PAIN D'OR SERV-PROD SRL este „Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie”, cod CAEN 1071. În Registrul Comerțului are autorizate în total 24 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată PAIN D'OR SERV-PROD SRL?
PAIN D'OR SERV-PROD SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 octombrie 1992, deci are 33 ani de activitate.
Cum pot contacta firma PAIN D'OR SERV-PROD SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 626). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are PAIN D'OR SERV-PROD SRL?
În 2025, PAIN D'OR SERV-PROD SRL a raportat o cifră de afaceri de 20,6 mil lei și un profit net de 1,6 mil lei, cu 48 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este PAIN D'OR SERV-PROD SRL plătitoare de TVA?
Da. PAIN D'OR SERV-PROD SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 1995. Datele au fost verificate la ANAF pe 2 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din București Sector 6
- Firme cu CAEN 1071 din județul București
- CAEN 1071 – Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
- Top firme din județul București
- Top firme cu CAEN 1071
- Firme noi din județul București
- Beneficiari de fonduri din județul București
- Compară PAIN D'OR SERV-PROD SRL cu alte firme