PAFLORA IMPEX SRL
Str. INTRAREA SECTORULUI, București Sectorul 3, București
În 2025: cifra de afaceri 9,1 mil lei, profit net 2,6 mil lei, 42 angajați.
Despre PAFLORA IMPEX SRL
PAFLORA IMPEX SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 iulie 1992 cu numărul J1992019152407 și codul unic de înregistrare (CUI) 393112, cu sediul în București Sector 3, municipiul București. Activitatea principală este „Alte activități de curățenie” (cod CAEN 8123). Firma are 34 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 9,1 mil lei (-1% față de 2024), un profit net de 2,6 mil lei și 42 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 9,9 mil lei la 9,1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 1993.
Date de identificare
- CUI
- 393112
- Nr. Registrul Comerțului
- J1992019152407
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 20 iulie 1992
- EUID
- ROONRC.J1992019152407
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 02.10.2026
din 01.08.1993
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 9,1 mil lei
- Profit net
- 2,6 mil lei
- Angajați (medie)
- 42
- Capitaluri proprii
- 16,8 mil lei
- Datorii
- 4,8 mil lei
- Active totale
- 21,6 mil lei
- Marjă netă
- 28,5%
- Cifră / angajat
- 216 mii lei
-1% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 22% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 6 mil | 6,8 mil | 6,7 mil | 7,6 mil | 11,9 mil | 9,9 mil | 7,6 mil | 8,3 mil | 9,2 mil | 9,1 mil |
| Venituri totale | 6,1 mil | 7 mil | 6,9 mil | 8,3 mil | 12,1 mil | 10 mil | 7,9 mil | 8,8 mil | 9,7 mil | 9,8 mil |
| Cheltuieli totale | 3,9 mil | 4,6 mil | 4,5 mil | 4,9 mil | 5,4 mil | 6 mil | 5,7 mil | 6 mil | 6,5 mil | 6,8 mil |
| Profit / pierdere brută | 2,2 mil | 2,4 mil | 2,4 mil | 3,4 mil | 6,6 mil | 4,1 mil | 2,3 mil | 2,8 mil | 3,2 mil | 3 mil |
| Profit / pierdere netă | 1,8 mil | 2 mil | 2 mil | 2,8 mil | 5,6 mil | 3,5 mil | 1,9 mil | 2,5 mil | 2,8 mil | 2,6 mil |
| Număr mediu de angajați | 60 | 62 | 61 | 62 | 52 | 44 | 39 | 41 | 42 | 42 |
| Active imobilizate | 4,8 mil | 4,8 mil | 4,9 mil | 4,9 mil | 6,2 mil | 6,2 mil | 5,9 mil | 5,7 mil | 7,3 mil | 7,7 mil |
| Active circulante | 8,6 mil | 9,7 mil | 10,7 mil | 12,3 mil | 13,8 mil | 13 mil | 13,6 mil | 15,2 mil | 15,3 mil | 13,9 mil |
| din care stocuri | 212 mii | 263 mii | 183 mii | 190 mii | 270 mii | 258 mii | 144 mii | 171 mii | 139 mii | 148 mii |
| creanțe | 1,4 mil | 1 mil | 1,4 mil | 1,2 mil | 2,6 mil | 1,1 mil | 955 mii | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,9 mil |
| casa și conturi la bănci | 7 mil | 8,4 mil | 9,1 mil | 10,9 mil | 10,9 mil | 11,6 mil | 12,5 mil | 13,9 mil | 13,9 mil | 11,9 mil |
| Cheltuieli în avans | 22 mii | 13 mii | 18 mii | 13 mii | 21 mii | 28 mii | 19 mii | 29 mii | 32 mii | 49 mii |
| Datorii | 861 mii | 827 mii | 971 mii | 857 mii | 767 mii | 624 mii | 1,1 mil | 949 mii | 2,9 mil | 4,8 mil |
| Venituri în avans | — | 71 mii | — | — | — | — | — | 25 mii | 18 mii | 11 mii |
| Capitaluri proprii | 12,5 mil | 13,6 mil | 14,6 mil | 16,3 mil | 19,2 mil | 18,6 mil | 18,4 mil | 19,9 mil | 19,7 mil | 16,8 mil |
| din care capital subscris vărsat | 90 mii | 90 mii | 90 mii | 90 mii | 90 mii | 90 mii | 90 mii | 90 mii | 90 mii | 90 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 2 din 162 în județul București și locul 22 din 777 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 8123 – Alte activități de curățenie.
Firme similare din județul București
- DDD CONSTANCE PERFECT CLEAN SRL · București Sector 36,9 mil lei · 29 ang.
- PRIMOSAL SRL · București Sector 65,3 mil lei · 21 ang.
- ROVA GLOBAL BUSINESS S.R.L. · București Sector 13,9 mil lei · 2 ang.
- BONELY PRODCOM SRL · București Sector 63,6 mil lei · 2 ang.
- PREVENT TEAM SRL · București Sector 13,3 mil lei · 6 ang.
- ABURESCU CLEANING S.R.L. · București Sector 13,1 mil lei · 12 ang.
- DES EXPERT SOLUTION SRL · București Sector 13 mil lei · 9 ang.
- SOLUTION ATAC SRL · București Sector 13 mil lei · 16 ang.
Dosare în instanță
3 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 33761/301/202615.09.2026
confirmare renunţare urmărire penală (art. 318 alin. 12 NCPP)
Judecătoria Sectorul 3 Bucuresti · Fond · Penal · calitate: Intimat
- 34454/302/202505.12.2025
validare poprire
Judecătoria Sectorul 5 Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 41883/299/202418.12.2024
confirmare renunţare urmărire penală (art. 318 alin. 12 NCPP) 176/160/P/2024
Judecătoria Sectorul 1 Bucuresti · Fond · Penal · calitate: Intimat
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 04.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 8123 – Alte activități de curățenie
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
- 0163 Activități după recoltare și pregătirea semințelor
- 2011 Fabricarea gazelor industriale
- 3311 Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
- 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea
- 4773 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
- 4942 Servicii de mutare
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 5590 Alte servicii de cazare
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7312 Servicii de reprezentare media
- 8110 Activități de servicii suport combinate
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
- 8122 Activități specializate de curățenie
- 8123 Alte activități de curățenie
- 8130 Activități de întreținere peisagistică
- 9522 Repararea și întreținerea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină
- 9524 Repararea și întreținerea mobilei și a furniturilor casnice
- 9529 Repararea și întreținerea articolelor de uz personal și gospodăresc n.c.a.
- 9610 Spălarea și curățarea articolelor textile și a produselor din blană
Întrebări frecvente despre PAFLORA IMPEX SRL
Care este CUI-ul firmei PAFLORA IMPEX SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PAFLORA IMPEX SRL este 393112, iar codul de TVA este RO393112. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1992019152407, iar codul EUID este ROONRC.J1992019152407.
Unde are sediul PAFLORA IMPEX SRL?
Sediul social al firmei PAFLORA IMPEX SRL este în Str. INTRAREA SECTORULUI, București Sectorul 3, București, București Sector 3, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are PAFLORA IMPEX SRL?
Activitatea principală a firmei PAFLORA IMPEX SRL este „Alte activități de curățenie”, cod CAEN 8123. În Registrul Comerțului are autorizate în total 43 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată PAFLORA IMPEX SRL?
PAFLORA IMPEX SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 iulie 1992, deci are 34 ani de activitate.
Cum pot contacta firma PAFLORA IMPEX SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0722 *** 544). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are PAFLORA IMPEX SRL?
În 2025, PAFLORA IMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 9,1 mil lei și un profit net de 2,6 mil lei, cu 42 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este PAFLORA IMPEX SRL plătitoare de TVA?
Da. PAFLORA IMPEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 1993. Datele au fost verificate la ANAF pe 2 octombrie 2026.