PADO GRUP SRL
Petre Țuțea, bl. 919, Municipiul Iași, Iași
În 2025: cifra de afaceri 1,2 mil lei, profit net 343 mii lei, 5 angajați.
Despre PADO GRUP SRL
PADO GRUP SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 iulie 1995 cu numărul J22/965/1995 și codul unic de înregistrare (CUI) 7527696, cu sediul în Iași, județul Iași. Activitatea principală este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea” (cod CAEN 7112). Firma are 31 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,2 mil lei (-12% față de 2024), un profit net de 343 mii lei și 5 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 605 mii lei la 1,2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 1997 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 7527696
- Nr. Registrul Comerțului
- J22/965/1995
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 03 iulie 1995
- EUID
- ROONRC.J22/965/1995
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.05.1997
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,2 mil lei
- Profit net
- 343 mii lei
- Angajați (medie)
- 5
- Capitaluri proprii
- 349 mii lei
- Datorii
- 432 mii lei
- Active totale
- 781 mii lei
- Marjă netă
- 27,8%
- Cifră / angajat
- 247 mii lei
-12% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 55% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 661 mii | 409 mii | 630 mii | 672 mii | 718 mii | 605 mii | 921 mii | 1,1 mil | 1,4 mil | 1,2 mil |
| Venituri totale | 663 mii | 413 mii | 630 mii | 700 mii | 743 mii | 609 mii | 922 mii | 1,1 mil | 1,4 mil | 1,3 mil |
| Cheltuieli totale | 465 mii | 293 mii | 349 mii | 455 mii | 440 mii | 428 mii | 590 mii | 703 mii | 868 mii | 867 mii |
| Profit / pierdere brută | 198 mii | 120 mii | 281 mii | 245 mii | 303 mii | 181 mii | 331 mii | 424 mii | 577 mii | 394 mii |
| Profit / pierdere netă | 167 mii | 116 mii | 275 mii | 238 mii | 296 mii | 176 mii | 323 mii | 414 mii | 536 mii | 343 mii |
| Număr mediu de angajați | 7 | 7 | 6 | 5 | 3 | 2 | 3 | 3 | 5 | 5 |
| Active imobilizate | 50 mii | 28 mii | 115 mii | 73 mii | 54 mii | 27 mii | 7.783 | 8.191 | 100 mii | 72 mii |
| Active circulante | 284 mii | 253 mii | 338 mii | 444 mii | 472 mii | 282 mii | 505 mii | 663 mii | 1,1 mil | 709 mii |
| din care stocuri | 61 mii | 62 mii | 53 mii | 45 mii | 45 mii | 82 mii | 85 mii | 257 mii | 192 mii | 127 mii |
| creanțe | 184 mii | 140 mii | 273 mii | 340 mii | 275 mii | 177 mii | 392 mii | 317 mii | 602 mii | 425 mii |
| casa și conturi la bănci | 39 mii | 51 mii | 12 mii | 58 mii | 153 mii | 22 mii | 28 mii | 89 mii | 276 mii | 157 mii |
| Datorii | 114 mii | 99 mii | 112 mii | 212 mii | 166 mii | 61 mii | 118 mii | 196 mii | 629 mii | 432 mii |
| Provizioane | 41 mii | 54 mii | 54 mii | 54 mii | 52 mii | 52 mii | 59 mii | 56 mii | — | — |
| Capitaluri proprii | 179 mii | 128 mii | 287 mii | 251 mii | 309 mii | 195 mii | 336 mii | 419 mii | 541 mii | 349 mii |
| din care capital subscris vărsat | 4.300 | 4.300 | 4.300 | 4.300 | 4.300 | 4.300 | 4.300 | 4.300 | 4.300 | 4.300 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 126 din 791 în județul Iași și locul 2.199 din 16.139 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea.
Firme similare din județul Iași
- NORDIC VISION S.R.L. · Valea Lupului1,3 mil lei · 2 ang.
- WIN RADEMI S.R.L. · Iași1,2 mil lei · 2 ang.
- GENIAL PROJECT S.R.L. · Iași1,2 mil lei · 2 ang.
- INFRASOL EXPERT S.R.L. · Iași1,2 mil lei · 1 ang.
- GEOARTIS SRL · Iași1,2 mil lei · 4 ang.
- IOV STRUCTURA SRL · Iași1,2 mil lei · 6 ang.
- EMPRO CONCEPT S.R.L. · Iași1,2 mil lei · 1 ang.
- ARH CONS PROIECT SRL · Iași1,2 mil lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 1610 Tăierea și rindeluirea lemnului
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
- 1624 Fabricarea ambalajelor din lemn
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal
- 2521 Producția de radiatoare și cazane pentru încălzire centrală
- 2591 Fabricarea de recipienți, containere și alte produse similare din oțel
- 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
- 3101 Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine
- 3102 Fabricarea de mobilă pentru bucătării
- 3109 Fabricarea de mobilă n.c.a.
- 3311 Repararea articolelor fabricate din metal
- 3313 Repararea echipamentelor electronice și optice
- 3314 Repararea echipamentelor electrice
- 3319 Repararea altor echipamente
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
- 3831 Demontarea (dezasamblarea) mașinilor și echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor
- 3832 Recuperarea materialelor reciclabile sortate
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
- 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 4942 Servicii de mutare
- 5224 Manipulări
- 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației
- 6399 Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 7219 Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
- 8020 Activități de servicii privind sistemele de securizare
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 9521 Repararea aparatelor electronice de uz casnic
Întrebări frecvente despre PADO GRUP SRL
Care este CUI-ul firmei PADO GRUP SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PADO GRUP SRL este 7527696, iar codul de TVA este RO7527696. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J22/965/1995, iar codul EUID este ROONRC.J22/965/1995.
Unde are sediul PADO GRUP SRL?
Sediul social al firmei PADO GRUP SRL este în Petre Țuțea, bl. 919, Municipiul Iași, Iași, județul Iași, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are PADO GRUP SRL?
Activitatea principală a firmei PADO GRUP SRL este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea”, cod CAEN 7112. În Registrul Comerțului are autorizate în total 47 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată PADO GRUP SRL?
PADO GRUP SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 iulie 1995, deci are 31 ani de activitate.
Cum pot contacta firma PADO GRUP SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru PADO GRUP SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Iași sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are PADO GRUP SRL?
În 2025, PADO GRUP SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,2 mil lei și un profit net de 343 mii lei, cu 5 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este PADO GRUP SRL plătitoare de TVA?
Da. PADO GRUP SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 1997 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.