PABO RETAIL SRL
Gării, Municipiul Pașcani, Iași
În 2025: cifra de afaceri 528 mii lei, profit net 2.539 lei, 4 angajați.
Despre PABO RETAIL SRL
PABO RETAIL SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 septembrie 2007 cu numărul J2007002502226 și codul unic de înregistrare (CUI) 22369700, cu sediul în Pașcani, județul Iași. Activitatea principală este „Activități ale bazelor sportive” (cod CAEN 9311). Firma are 19 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 528 mii lei (-14% față de 2024), un profit net de 2.539 lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 381 mii lei la 528 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 10 septembrie 2007.
Date de identificare
- CUI
- 22369700
- Nr. Registrul Comerțului
- J2007002502226
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 06 septembrie 2007
- EUID
- ROONRC.J2007002502226
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 10.09.2007
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Paşcani
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 528 mii lei
- Profit net
- 2.539 lei
- Angajați (medie)
- 4
- Capitaluri proprii
- 232 mii lei
- Datorii
- 286 mii lei
- Active totale
- 967 mii lei
- Marjă netă
- 0,5%
- Cifră / angajat
- 132 mii lei
-14% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 30% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 747 mii | 429 mii | 297 mii | 376 mii | 306 mii | 381 mii | 548 mii | 609 mii | 616 mii | 528 mii |
| Venituri totale | 928 mii | 484 mii | 333 mii | 424 mii | 413 mii | 443 mii | 603 mii | 653 mii | 694 mii | 601 mii |
| Cheltuieli totale | 919 mii | 534 mii | 397 mii | 440 mii | 406 mii | 435 mii | 408 mii | 641 mii | 684 mii | 598 mii |
| Profit / pierdere brută | 9.121 | -51 mii | -64 mii | -17 mii | 6.750 | 8.183 | 195 mii | 11 mii | 10 mii | 2.974 |
| Profit / pierdere netă | 6.093 | -67 mii | -67 mii | -20 mii | 3.823 | 4.272 | 189 mii | 5.679 | 4.926 | 2.539 |
| Număr mediu de angajați | 10 | 5 | 3 | 4 | 3 | 4 | 4 | 4 | 5 | 4 |
| Active imobilizate | 1,2 mil | 1,1 mil | 1 mil | 951 mii | 869 mii | 751 mii | 708 mii | 728 mii | 693 mii | 760 mii |
| Active circulante | 273 mii | 246 mii | 235 mii | 366 mii | 319 mii | 352 mii | 454 mii | 182 mii | 227 mii | 207 mii |
| din care stocuri | 211 mii | 180 mii | 210 mii | 299 mii | 274 mii | 291 mii | 286 mii | 160 mii | 179 mii | 182 mii |
| creanțe | 19 mii | 45 mii | 16 mii | 22 mii | 9.437 | 14 mii | 12 mii | 975 | 23 mii | 22 mii |
| casa și conturi la bănci | 43 mii | 20 mii | 9.179 | 46 mii | 36 mii | 48 mii | 156 mii | 21 mii | 25 mii | 2.989 |
| Cheltuieli în avans | — | 4.075 | 20 mii | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 597 mii | 581 mii | 585 mii | 654 mii | 553 mii | 496 mii | 397 mii | 172 mii | 208 mii | 286 mii |
| Venituri în avans | 738 mii | 706 mii | 674 mii | 642 mii | 610 mii | 578 mii | 546 mii | 514 mii | 482 mii | 450 mii |
| Capitaluri proprii | 173 mii | 107 mii | 40 mii | 21 mii | 25 mii | 29 mii | 218 mii | 224 mii | 229 mii | 232 mii |
| din care capital subscris vărsat | 195 mii | 195 mii | 195 mii | 195 mii | 195 mii | 195 mii | 195 mii | 195 mii | 195 mii | 195 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 2 din 17 în județul Iași și locul 136 din 598 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 9311 – Activități ale bazelor sportive.
Firme similare din județul Iași
- REMESA SRL · Iași395 mii lei · 5 ang.
- META SPORT ARENA S.R.L. · Iași375 mii lei · 2 ang.
- PERSONAL TRAINER S.R.L. · Iași368 mii lei · 3 ang.
- ULTIMATE SPORTS S.R.L. · Iași340 mii lei · 1 ang.
- DRIBLING ARENA S.R.L. · Rediu230 mii lei · 1 ang.
- M. SPORT ACTIVITIES S.R.L. · Ciurbești (com. Miroslava)166 mii lei · 3 ang.
- PRO PADEL S.R.L. · Iași145 mii lei · 1 ang.
- DVA ACTSPORT S.R.L. · Iași98 mii lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 9311 – Activități ale bazelor sportive
- 1107 Producția de băuturi răcoritoare nealcoolice; producția de ape minerale și alte ape îmbuteliate
- 3512 Producția de energie electrică din resurse regenerabile
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
- 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4763 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
- 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
- 5611 Restaurante
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
- 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a.
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 5811 Activități de editare a cărților
- 5813 Activități de editare a revistelor și periodicelor
- 5819 Alte activități de editare
- 5821 Activități de editare a jocurilor de calculator
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 5912 Activități post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
- 5913 Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune
- 5914 Proiecția de filme cinematografice
- 5920 Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
- 6010 Activități radiodifuziune, activități de distribuție de programe audio
- 6031 Activități ale agențiilor de știri
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6391 Activități ale portalurilor web
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7312 Servicii de reprezentare media
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 7420 Activități fotografice
- 7721 Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv
- 7733 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare)
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 8551 Învățământ în domeniul sportiv și recreațional
- 9012 Activități de creație în domeniul artelor vizuale
- 9039 Alte activități suport pentru creație și interpretare artistică
- 9311 Activități ale bazelor sportive
- 9313 Activități ale centrelor de fitness
- 9319 Alte activități sportive n.c.a
- 9321 Activități ale parcurilor tematice și de distracții
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Întrebări frecvente despre PABO RETAIL SRL
Care este CUI-ul firmei PABO RETAIL SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PABO RETAIL SRL este 22369700, iar codul de TVA este RO22369700. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2007002502226, iar codul EUID este ROONRC.J2007002502226.
Unde are sediul PABO RETAIL SRL?
Sediul social al firmei PABO RETAIL SRL este în Gării, Municipiul Pașcani, Iași, județul Iași, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are PABO RETAIL SRL?
Activitatea principală a firmei PABO RETAIL SRL este „Activități ale bazelor sportive”, cod CAEN 9311. În Registrul Comerțului are autorizate în total 58 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată PABO RETAIL SRL?
PABO RETAIL SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 septembrie 2007, deci are 19 ani de activitate.
Cum pot contacta firma PABO RETAIL SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0730 *** 843). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are PABO RETAIL SRL?
În 2025, PABO RETAIL SRL a raportat o cifră de afaceri de 528 mii lei și un profit net de 2.539 lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este PABO RETAIL SRL plătitoare de TVA?
Da. PABO RETAIL SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 10 septembrie 2007. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.