P.S.V. MULTILINE SRL
Sat Valea Mare Pravăț, Comuna Valea Mare Pravăț, Argeș
În 2025: cifra de afaceri 1,3 mil lei, profit net 242 mii lei, 4 angajați.
Despre P.S.V. MULTILINE SRL
P.S.V. MULTILINE SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 iunie 1998 cu numărul J1998000358030 și codul unic de înregistrare (CUI) 10693729, cu sediul în Valea Mare Pravăț, județul Argeș. Activitatea principală este „Activități de arhitectură” (cod CAEN 7111). Firma are 28 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,3 mil lei (+5% față de 2024), un profit net de 242 mii lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 2,1 mil lei la 1,3 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 1998.
Date de identificare
- CUI
- 10693729
- Nr. Registrul Comerțului
- J1998000358030
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 11 iunie 1998
- EUID
- ROONRC.J1998000358030
- Cod poștal
- 117805
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 03.10.2026
din 01.09.1998
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Câmpulung
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,3 mil lei
- Profit net
- 242 mii lei
- Angajați (medie)
- 4
- Capitaluri proprii
- 866 mii lei
- Datorii
- 22 mii lei
- Active totale
- 888 mii lei
- Marjă netă
- 18%
- Cifră / angajat
- 337 mii lei
+5% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 2% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 549 mii | 360 mii | 955 mii | 1,9 mil | 868 mii | 2,1 mil | 884 mii | 1,5 mil | 1,3 mil | 1,3 mil |
| Venituri totale | 549 mii | 367 mii | 955 mii | 1,9 mil | 868 mii | 2,1 mil | 908 mii | 1,5 mil | 1,3 mil | 1,4 mil |
| Cheltuieli totale | 281 mii | 325 mii | 458 mii | 1,1 mil | 655 mii | 1,3 mil | 899 mii | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,2 mil |
| Profit / pierdere brută | 268 mii | 42 mii | 498 mii | 738 mii | 214 mii | 792 mii | 9.588 | 394 mii | 165 mii | 289 mii |
| Profit / pierdere netă | 263 mii | 39 mii | 488 mii | 720 mii | 205 mii | 772 mii | 505 | 379 mii | 126 mii | 242 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 3 | 4 | 4 | 5 | 4 | 2 | 4 | 4 | 4 |
| Active imobilizate | 127 mii | 234 mii | 545 mii | 549 mii | 541 mii | 588 mii | 562 mii | 608 mii | 536 mii | 675 mii |
| Active circulante | 217 mii | 97 mii | 230 mii | 290 mii | 403 mii | 1,2 mil | 461 mii | 621 mii | 443 mii | 213 mii |
| din care stocuri | — | 4.600 | — | — | — | 21 mii | 85 mii | — | 4.118 | 1.260 |
| creanțe | 120 mii | 4.767 | 54 mii | 65 mii | 70 mii | 365 mii | 57 mii | 177 mii | 66 mii | 26 mii |
| casa și conturi la bănci | 97 mii | 88 mii | 177 mii | 225 mii | 333 mii | 800 mii | 319 mii | 444 mii | 372 mii | 185 mii |
| Datorii | 64 mii | 13 mii | 252 mii | 169 mii | 69 mii | 127 mii | 45 mii | 56 mii | 227 mii | 22 mii |
| Capitaluri proprii | 279 mii | 318 mii | 523 mii | 671 mii | 875 mii | 1,6 mil | 979 mii | 1,2 mil | 751 mii | 866 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 11 din 142 în județul Argeș și locul 521 din 6.023 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7111 – Activități de arhitectură.
Firme similare din județul Argeș
- ARHION S.R.L. · Mănicești (com. Băiculești)1,9 mil lei · 1 ang.
- URBAN PROIECT DESIGN S.R.L. · Pitești1,7 mil lei · 2 ang.
- IPTANARG CONSTRUCT SRL · Pitești1,1 mil lei · 2 ang.
- PROIECT INFRA 2005 SRL · Pitești1,1 mil lei · 5 ang.
- ROOT STUDIO SRL · Pitești964 mii lei · 1 ang.
- URBADESIGN S.R.L. · Pitești953 mii lei · 5 ang.
- AXA-PROSPECT SRL · Pitești802 mii lei · 5 ang.
- LORIDAN SOFTING SRL · Pitești737 mii lei · 7 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 03.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7111 – Activități de arhitectură
- 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
- 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
- 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
- 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
- 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7411 Activități de design industrial și vestimentar
- 7413 Activități de design de interior
- 9012 Activități de creație în domeniul artelor vizuale
Întrebări frecvente despre P.S.V. MULTILINE SRL
Care este CUI-ul firmei P.S.V. MULTILINE SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei P.S.V. MULTILINE SRL este 10693729, iar codul de TVA este RO10693729. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1998000358030, iar codul EUID este ROONRC.J1998000358030.
Unde are sediul P.S.V. MULTILINE SRL?
Sediul social al firmei P.S.V. MULTILINE SRL este în Sat Valea Mare Pravăț, Comuna Valea Mare Pravăț, Argeș, județul Argeș, cod poștal 117805, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are P.S.V. MULTILINE SRL?
Activitatea principală a firmei P.S.V. MULTILINE SRL este „Activități de arhitectură”, cod CAEN 7111. În Registrul Comerțului are autorizate în total 43 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată P.S.V. MULTILINE SRL?
P.S.V. MULTILINE SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 iunie 1998, deci are 28 ani de activitate.
Cum pot contacta firma P.S.V. MULTILINE SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0740 *** 191). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are P.S.V. MULTILINE SRL?
În 2025, P.S.V. MULTILINE SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,3 mil lei și un profit net de 242 mii lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este P.S.V. MULTILINE SRL plătitoare de TVA?
Da. P.S.V. MULTILINE SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 1998. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.