P.C.A.V. SRL
Str. PETRU RAREȘ, Municipiul Arad, Arad
A primit finanțare publică (4 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 15,2 mil lei, profit net 571 mii lei, 12 angajați.
Despre P.C.A.V. SRL
P.C.A.V. SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 octombrie 1994 cu numărul J1994001282022 și codul unic de înregistrare (CUI) 6336175, cu sediul în Arad, județul Arad. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit” (cod CAEN 4752). Firma are 32 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 15,2 mil lei (+57% față de 2024), un profit net de 571 mii lei și 12 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 5,9 mil lei la 15,2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 1994.
Date de identificare
- CUI
- 6336175
- Nr. Registrul Comerțului
- J1994001282022
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 05 octombrie 1994
- EUID
- ROONRC.J1994001282022
- Cod poștal
- 310210
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 05.10.2026
din 01.11.1994
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Arad
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 15,2 mil lei
- Profit net
- 571 mii lei
- Angajați (medie)
- 12
- Capitaluri proprii
- 1,6 mil lei
- Datorii
- 6 mil lei
- Active totale
- 7,6 mil lei
- Marjă netă
- 3,8%
- Cifră / angajat
- 1,3 mil lei
+57% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 79% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 2,2 mil | 2,7 mil | 4 mil | 3,6 mil | 4,2 mil | 5,9 mil | 7,3 mil | 9,2 mil | 9,7 mil | 15,2 mil |
| Venituri totale | 2,3 mil | 2,7 mil | 4 mil | 3,6 mil | 4,2 mil | 5,9 mil | 7,3 mil | 9,2 mil | 10,2 mil | 15,6 mil |
| Cheltuieli totale | 2,3 mil | 2,6 mil | 3,6 mil | 3,1 mil | 3,7 mil | 4,7 mil | 6,4 mil | 8,1 mil | 9,1 mil | 14,9 mil |
| Profit / pierdere brută | 41 mii | 64 mii | 475 mii | 428 mii | 502 mii | 1,2 mil | 867 mii | 1,1 mil | 1,1 mil | 686 mii |
| Profit / pierdere netă | 33 mii | 64 mii | 442 mii | 393 mii | 462 mii | 1,2 mil | 758 mii | 986 mii | 928 mii | 571 mii |
| Număr mediu de angajați | 9 | 8 | 9 | 9 | 8 | 7 | 6 | 9 | 9 | 12 |
| Active imobilizate | 740 mii | 464 mii | 575 mii | 1,2 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,6 mil | 1,7 mil | 1,6 mil | 2,6 mil |
| Active circulante | 1,1 mil | 706 mii | 1,5 mil | 1,1 mil | 1,7 mil | 2,9 mil | 4,6 mil | 3,5 mil | 5,1 mil | 5,1 mil |
| din care stocuri | 433 mii | 437 mii | 563 mii | 804 mii | 1,4 mil | 2,3 mil | 3,3 mil | 3 mil | 4,2 mil | 4,4 mil |
| creanțe | 66 mii | 107 mii | 675 mii | 121 mii | 119 mii | 348 mii | 817 mii | 420 mii | 748 mii | 530 mii |
| casa și conturi la bănci | 598 mii | 162 mii | 258 mii | 136 mii | 161 mii | 326 mii | 410 mii | 110 mii | 137 mii | 109 mii |
| Datorii | 1,3 mil | 757 mii | 1,2 mil | 1 mil | 1,1 mil | 1,2 mil | 2,9 mil | 2 mil | 4,2 mil | 6 mil |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | — | 487 mii | 3.695 | 6.344 | 2.861 |
| Capitaluri proprii | 546 mii | 412 mii | 855 mii | 1,2 mil | 1,7 mil | 2,9 mil | 2,8 mil | 3,3 mil | 2,5 mil | 1,6 mil |
| din care capital subscris vărsat | 240 | 240 | 240 | 240 | 480 | 480 | 480 | 480 | 480 | 480 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 3 din 76 în județul Arad și locul 113 din 2.858 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4752 – Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit.
Firme similare din județul Arad
- ARCHIMINA SRL · Arad24,4 mil lei · 30 ang.
- MAN ELECTRIC COMPANY SRL · Sânleani (com. Livada)17,6 mil lei · 19 ang.
- DEDALY CONSTRUCT 1002 ART S.R.L. · Arad8,4 mil lei · 8 ang.
- CTM DUO MARIA SRL · Secusigiu6,6 mil lei · 4 ang.
- MILCA SRL · Arad6 mil lei · 7 ang.
- ALEX SOLO COMERT SRL · Felnac5,7 mil lei · 10 ang.
- CACTUS PLUS SRL · Arad5,1 mil lei · 3 ang.
- STONE ARAD SRL · Arad4,3 mil lei · 12 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 05.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4752 – Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4622 Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor
- 4661 Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor
- 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 5210 Depozitări
- 8130 Activități de întreținere peisagistică
- 9522 Repararea și întreținerea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină
Întrebări frecvente despre P.C.A.V. SRL
Care este CUI-ul firmei P.C.A.V. SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei P.C.A.V. SRL este 6336175, iar codul de TVA este RO6336175. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1994001282022, iar codul EUID este ROONRC.J1994001282022.
Unde are sediul P.C.A.V. SRL?
Sediul social al firmei P.C.A.V. SRL este în Str. PETRU RAREȘ, Municipiul Arad, Arad, județul Arad, cod poștal 310210, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are P.C.A.V. SRL?
Activitatea principală a firmei P.C.A.V. SRL este „Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit”, cod CAEN 4752. În Registrul Comerțului are autorizate în total 11 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată P.C.A.V. SRL?
P.C.A.V. SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 octombrie 1994, deci are 32 ani de activitate.
Cum pot contacta firma P.C.A.V. SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 603). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are P.C.A.V. SRL?
În 2025, P.C.A.V. SRL a raportat o cifră de afaceri de 15,2 mil lei și un profit net de 571 mii lei, cu 12 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este P.C.A.V. SRL plătitoare de TVA?
Da. P.C.A.V. SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 1994. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din Arad
- Firme cu CAEN 4752 din județul Arad
- CAEN 4752 – Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- Top firme din județul Arad
- Top firme cu CAEN 4752
- Firme noi din județul Arad
- Beneficiari de fonduri din județul Arad
- Compară P.C.A.V. SRL cu alte firme