OVI PAU COM SRL
Sat Brădețelu, Comuna Ibănești, Mureș
A primit finanțare publică (2 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 1,5 mil lei, profit net 97 mii lei, 7 angajați.
Despre OVI PAU COM SRL
OVI PAU COM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 octombrie 2007 cu numărul J2007001922265 și codul unic de înregistrare (CUI) 22648462, cu sediul în Brădețelu (com. Ibănești), județul Mureș. Activitatea principală este „Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată” (cod CAEN 5520). Firma are 18 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,5 mil lei (+17% față de 2024), un profit net de 97 mii lei și 7 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 857 mii lei la 1,5 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 30 octombrie 2007.
Date de identificare
- CUI
- 22648462
- Nr. Registrul Comerțului
- J2007001922265
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 26 octombrie 2007
- EUID
- ROONRC.J2007001922265
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 01.10.2026
din 30.10.2007
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Reghin
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,5 mil lei
- Profit net
- 97 mii lei
- Angajați (medie)
- 7
- Capitaluri proprii
- 2,9 mil lei
- Datorii
- 323 mii lei
- Active totale
- 3,4 mil lei
- Marjă netă
- 6,3%
- Cifră / angajat
- 219 mii lei
+17% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 9% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 375 mii | 357 mii | 546 mii | 898 mii | 675 mii | 857 mii | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,3 mil | 1,5 mil |
| Venituri totale | 410 mii | 439 mii | 580 mii | 1,1 mil | 764 mii | 960 mii | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,4 mil | 1,7 mil |
| Cheltuieli totale | 405 mii | 425 mii | 573 mii | 712 mii | 468 mii | 651 mii | 877 mii | 859 mii | 1 mil | 1,5 mil |
| Profit / pierdere brută | 4.777 | 14 mii | 6.838 | 382 mii | 296 mii | 309 mii | 285 mii | 399 mii | 415 mii | 117 mii |
| Profit / pierdere netă | 1.027 | 9.818 | 1.378 | 372 mii | 291 mii | 301 mii | 274 mii | 389 mii | 380 mii | 97 mii |
| Număr mediu de angajați | 7 | 6 | — | 8 | 6 | 8 | 8 | 8 | 7 | 7 |
| Active imobilizate | 2,8 mil | 2,8 mil | 2,8 mil | 2,9 mil | 2,8 mil | 3 mil | 3,4 mil | 3,3 mil | 3,2 mil | 3,1 mil |
| Active circulante | 264 mii | 141 mii | 101 mii | 61 mii | 92 mii | 83 mii | 337 mii | 220 mii | 672 mii | 337 mii |
| din care stocuri | 208 mii | 125 mii | 81 mii | 37 mii | 34 mii | 39 mii | 41 mii | 28 mii | 492 mii | 27 mii |
| creanțe | 35 mii | 15 mii | 6.561 | 6.877 | 1.754 | 21 mii | 274 mii | 109 mii | 36 mii | 113 mii |
| casa și conturi la bănci | 21 mii | 2.173 | 14 mii | 17 mii | 56 mii | 23 mii | 22 mii | 83 mii | 143 mii | 197 mii |
| Cheltuieli în avans | 26 mii | 43 mii | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,1 mil | 813 mii | 539 mii | 415 mii | 891 mii | 347 mii | 492 mii | 323 mii |
| Venituri în avans | 683 mii | 651 mii | 619 mii | 586 mii | 554 mii | 522 mii | 490 mii | 412 mii | 339 mii | 267 mii |
| Capitaluri proprii | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,5 mil | 1,8 mil | 2,1 mil | 2,4 mil | 2,8 mil | 3,1 mil | 2,9 mil |
| din care capital subscris vărsat | 501 mii | 501 mii | 501 mii | 501 mii | 501 mii | 501 mii | 501 mii | 501 mii | 501 mii | 501 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 11 din 139 în județul Mureș și locul 264 din 5.791 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 5520 – Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată.
Firme similare din județul Mureș
- GREEN VALLEY RESORT MANAGEMENT & HOSPITALITY S.R.L. · Târgu Mureș2,5 mil lei · 1 ang.
- NEMETH RESORT SRL · Sovata2 mil lei · 12 ang.
- NYARAD AGRO TURISM S.R.L. · Dumitreștii (oraș Miercurea Nirajului)1,9 mil lei · 14 ang.
- DIANA NOBLES S.R.L. · Sighișoara1,7 mil lei · 3 ang.
- JF TOOLS SRL · Sighișoara1,5 mil lei · 8 ang.
- PRO TRADITIO SRL · Sânvăsii (com. Gălești)1,2 mil lei · 9 ang.
- CASA SAVRI SRL · Sighișoara942 mii lei · 2 ang.
- ALDEBARAN SRL · Zau De Cîmpie581 mii lei · 7 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 5520 – Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 0220 Exploatarea forestieră
- 1085 Fabricarea de mâncăruri preparate
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 5590 Alte servicii de cazare
- 5611 Restaurante
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Întrebări frecvente despre OVI PAU COM SRL
Care este CUI-ul firmei OVI PAU COM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei OVI PAU COM SRL este 22648462, iar codul de TVA este RO22648462. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2007001922265, iar codul EUID este ROONRC.J2007001922265.
Unde are sediul OVI PAU COM SRL?
Sediul social al firmei OVI PAU COM SRL este în Sat Brădețelu, Comuna Ibănești, Mureș, Brădețelu (com. Ibănești), județul Mureș, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are OVI PAU COM SRL?
Activitatea principală a firmei OVI PAU COM SRL este „Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată”, cod CAEN 5520. În Registrul Comerțului are autorizate în total 8 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată OVI PAU COM SRL?
OVI PAU COM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 octombrie 2007, deci are 18 ani de activitate.
Cum pot contacta firma OVI PAU COM SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0265 *** 840). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are OVI PAU COM SRL?
În 2025, OVI PAU COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,5 mil lei și un profit net de 97 mii lei, cu 7 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este OVI PAU COM SRL plătitoare de TVA?
Da. OVI PAU COM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 30 octombrie 2007. Datele au fost verificate la ANAF pe 1 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din Brădețelu (com. Ibănești)
- Firme cu CAEN 5520 din județul Mureș
- CAEN 5520 – Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- Top firme din județul Mureș
- Top firme cu CAEN 5520
- Firme noi din județul Mureș
- Beneficiari de fonduri din județul Mureș
- Compară OVI PAU COM SRL cu alte firme