OTIZINV MOB SRL
MĂLINULUI, sc. A2, et. 3, ap. 94, Municipiul Bistrița, Bistrița-Năsăud
În 2025: cifra de afaceri 157 mii lei, pierdere netă 2.183 lei, 2 angajați.
Despre OTIZINV MOB SRL
OTIZINV MOB SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 iunie 2012 cu numărul J2012000378063 și codul unic de înregistrare (CUI) 30291998, cu sediul în Bistrița, județul Bistrița-Năsăud. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie” (cod CAEN 4779). Firma are 14 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 157 mii lei (+2% față de 2024), o pierdere netă de 2.183 lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 125 mii lei la 157 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 30291998
- Nr. Registrul Comerțului
- J2012000378063
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 07 iunie 2012
- EUID
- ROONRC.J2012000378063
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 02.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bistriţa-Năsăud
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 157 mii lei
- Pierdere netă
- 2.183 lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 78 mii lei
- Datorii
- 6.916 lei
- Active totale
- 85 mii lei
- Marjă netă
- -1,4%
- Cifră / angajat
- 79 mii lei
+2% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 120 mii | 144 mii | 107 mii | 132 mii | 98 mii | 125 mii | 157 mii | 134 mii | 154 mii | 157 mii |
| Venituri totale | 120 mii | 144 mii | 107 mii | 132 mii | 98 mii | 125 mii | 157 mii | 134 mii | 154 mii | 157 mii |
| Cheltuieli totale | 106 mii | 116 mii | 97 mii | 110 mii | 88 mii | 108 mii | 127 mii | 131 mii | 151 mii | 158 mii |
| Profit / pierdere brută | 13 mii | 28 mii | 11 mii | 22 mii | 10 mii | 16 mii | 30 mii | 3.121 | 3.143 | -612 |
| Profit / pierdere netă | 11 mii | 26 mii | 9.792 | 21 mii | 9.841 | 16 mii | 29 mii | 1.872 | 1.667 | -2.183 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 | 2 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 520 | 0 | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Active circulante | 23 mii | 22 mii | 34 mii | 46 mii | 50 mii | 57 mii | 80 mii | 86 mii | 87 mii | 85 mii |
| din care stocuri | 23 mii | 19 mii | 26 mii | 37 mii | 46 mii | 56 mii | 57 mii | 62 mii | 57 mii | 63 mii |
| creanțe | — | — | — | — | 576 | 576 | — | — | — | — |
| casa și conturi la bănci | 79 | 3.115 | 8.780 | 8.827 | 3.401 | 764 | 23 mii | 23 mii | 30 mii | 22 mii |
| Datorii | 59 mii | 31 mii | 33 mii | 23 mii | 17 mii | 8.973 | 2.875 | 6.642 | 6.416 | 6.916 |
| Capitaluri proprii | -35 mii | -8.250 | 1.541 | 23 mii | 33 mii | 48 mii | 77 mii | 79 mii | 81 mii | 78 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 31 din 63 în județul Bistrița-Năsăud și locul 764 din 1.936 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4779 – Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie.
Firme similare din județul Bistrița-Năsăud
- HELLO-BUTIK S.R.L. · Bistrița181 mii lei · 1 ang.
- GERTEXTIL FASHION SRL · Bistrița175 mii lei · 0 ang.
- DAL LOOK S.R.L. · Cociu (com. Sintereag)169 mii lei · 1 ang.
- NEW AYO BUSINESS S.R.L. · Bistrița156 mii lei · 2 ang.
- RADIANCE BOUTIQUE S.R.L. · Bistrița151 mii lei · 0 ang.
- DDUKA SH S.R.L. · Sângeorz-Băi150 mii lei · 2 ang.
- I-SHTEF BUSINESS S.R.L. · Livezile148 mii lei · 1 ang.
- MITEX INTER SRL · Bistrița145 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 06.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4779 – Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Întrebări frecvente despre OTIZINV MOB SRL
Care este CUI-ul firmei OTIZINV MOB SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei OTIZINV MOB SRL este 30291998. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2012000378063, iar codul EUID este ROONRC.J2012000378063.
Unde are sediul OTIZINV MOB SRL?
Sediul social al firmei OTIZINV MOB SRL este în MĂLINULUI, sc. A2, et. 3, ap. 94, Municipiul Bistrița, Bistrița-Năsăud, județul Bistrița-Năsăud, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are OTIZINV MOB SRL?
Activitatea principală a firmei OTIZINV MOB SRL este „Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie”, cod CAEN 4779. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată OTIZINV MOB SRL?
OTIZINV MOB SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 iunie 2012, deci are 14 ani de activitate.
Cum pot contacta firma OTIZINV MOB SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru OTIZINV MOB SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Bistrița sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are OTIZINV MOB SRL?
În 2025, OTIZINV MOB SRL a raportat o cifră de afaceri de 157 mii lei și o pierdere netă de 2.183 lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este OTIZINV MOB SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, OTIZINV MOB SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 2 octombrie 2026.