ORTOFACE SRL
Avram Iancu, Municipiul Brașov, Brașov
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 1,4 mil lei, profit net 776 mii lei, 2 angajați.
Despre ORTOFACE SRL
ORTOFACE SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 iunie 2016 cu numărul J2016001378080 și codul unic de înregistrare (CUI) 36253411, cu sediul în Brașov, județul Brașov. Activitatea principală este „Activități de asistență stomatologică” (cod CAEN 8623). Firma are 10 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,4 mil lei (-28% față de 2024), un profit net de 776 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 603 mii lei la 1,4 mil lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 36253411
- Nr. Registrul Comerțului
- J2016001378080
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 28 iunie 2016
- EUID
- ROONRC.J2016001378080
- Cod poștal
- 500068
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 10.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,4 mil lei
- Profit net
- 776 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 776 mii lei
- Datorii
- 3,3 mil lei
- Active totale
- 4,1 mil lei
- Marjă netă
- 55,2%
- Cifră / angajat
- 703 mii lei
-28% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 81% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 125 mii | 351 mii | 442 mii | 203 mii | 194 mii | 603 mii | 1,6 mil | 2,4 mil | 2 mil | 1,4 mil |
| Venituri totale | 150 mii | 502 mii | 566 mii | 219 mii | 194 mii | 603 mii | 1,6 mil | 2,4 mil | 2 mil | 1,4 mil |
| Cheltuieli totale | 73 mii | 413 mii | 285 mii | 97 mii | 93 mii | 113 mii | 252 mii | 404 mii | 388 mii | 469 mii |
| Profit / pierdere brută | 77 mii | 90 mii | 281 mii | 122 mii | 101 mii | 491 mii | 1,3 mil | 2 mil | 1,6 mil | 950 mii |
| Profit / pierdere netă | 73 mii | 75 mii | 264 mii | 115 mii | 99 mii | 486 mii | 1,3 mil | 2 mil | 1,6 mil | 776 mii |
| Număr mediu de angajați | — | — | — | — | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | — | 34 mii | 30 mii | 161 mii | 114 mii | 182 mii | 183 mii | 194 mii | 739 mii | 573 mii |
| Active circulante | 76 mii | 74 mii | 330 mii | 198 mii | 324 mii | 740 mii | 2,6 mil | 3 mil | 4,1 mil | 3,5 mil |
| din care stocuri | 4.710 | — | — | — | — | 30 mii | 2,5 mil | 2,5 mil | 2,5 mil | 2,5 mil |
| creanțe | 11 mii | 11 mii | 47 mii | 49 mii | 47 mii | 84 mii | 87 mii | 88 mii | 1,4 mil | 774 mii |
| casa și conturi la bănci | 60 mii | 63 mii | 283 mii | 149 mii | 277 mii | 627 mii | 11 mii | 403 mii | 189 mii | 207 mii |
| Cheltuieli în avans | — | 752 | 777 | 440 | 2.840 | 1.172 | 851 mii | 23 mii | 7.445 | 12 mii |
| Datorii | 3.391 | 34 mii | 63 mii | 140 mii | 122 mii | 120 mii | 2,3 mil | 400 mii | 3,3 mil | 3,3 mil |
| Capitaluri proprii | 73 mii | 75 mii | 299 mii | 219 mii | 319 mii | 804 mii | 1,3 mil | 2,8 mil | 1,6 mil | 776 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 44 din 429 în județul Brașov și locul 1.096 din 10.349 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 8623 – Activități de asistență stomatologică.
Firme similare din județul Brașov
- PRESTIGE DENTAL CONCEPT SRL · Brașov1,5 mil lei · 3 ang.
- TYARTDENT S.R.L. · Brașov1,4 mil lei · 8 ang.
- DENTALUX SRL · Brașov1,4 mil lei · 6 ang.
- DOCTOR ANA COSTEA S.R.L. · Brașov1,4 mil lei · 2 ang.
- DENTA NOVA & CO S.R.L. · Brașov1,4 mil lei · 5 ang.
- ALSTOMATODENT SRL · Brașov1,4 mil lei · 2 ang.
- BRAȘOVEANU DENT SRL · Brașov1,3 mil lei · 4 ang.
- SPIX ART S.R.L. · Brașov1,3 mil lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 8623 – Activități de asistență stomatologică
- 7210 Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
- 8622 Activități de asistență medicală specializată
- 8623 Activități de asistență stomatologică
Întrebări frecvente despre ORTOFACE SRL
Care este CUI-ul firmei ORTOFACE SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ORTOFACE SRL este 36253411. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2016001378080, iar codul EUID este ROONRC.J2016001378080.
Unde are sediul ORTOFACE SRL?
Sediul social al firmei ORTOFACE SRL este în Avram Iancu, Municipiul Brașov, Brașov, județul Brașov, cod poștal 500068, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ORTOFACE SRL?
Activitatea principală a firmei ORTOFACE SRL este „Activități de asistență stomatologică”, cod CAEN 8623. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ORTOFACE SRL?
ORTOFACE SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 iunie 2016, deci are 10 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ORTOFACE SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0368 *** 526). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ORTOFACE SRL?
În 2025, ORTOFACE SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,4 mil lei și un profit net de 776 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ORTOFACE SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, ORTOFACE SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.