ORTHO CARE SOLUTIONS SRL
CAZANGIILOR, București Sectorul 3, București
În 2025: cifra de afaceri 493 mii lei, profit net 148 mii lei, 1 angajați.
Despre ORTHO CARE SOLUTIONS SRL
ORTHO CARE SOLUTIONS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 octombrie 2012 cu numărul J2012012433406 și codul unic de înregistrare (CUI) 30831095, cu sediul în București Sector 3, municipiul București. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice” (cod CAEN 4774). Firma are 14 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 493 mii lei (+12% față de 2024), un profit net de 148 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1.926 lei la 493 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 30 iunie 2022 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 30831095
- Nr. Registrul Comerțului
- J2012012433406
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 25 octombrie 2012
- EUID
- ROONRC.J2012012433406
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 08.11.2026
din 30.06.2022
din 01.09.2025
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 493 mii lei
- Profit net
- 148 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 151 mii lei
- Datorii
- 159 mii lei
- Active totale
- 310 mii lei
- Marjă netă
- 30,1%
- Cifră / angajat
- 493 mii lei
+12% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 51% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | — | — | — | — | — | 1.926 | 512 mii | 941 mii | 440 mii | 493 mii |
| Venituri totale | 61 | 66 | 0 | 21 | 0 | 1.926 | 512 mii | 941 mii | 440 mii | 493 mii |
| Cheltuieli totale | 1.299 | 675 | 2.716 | 535 | — | 1.825 | 213 mii | 466 mii | 277 mii | 336 mii |
| Profit / pierdere brută | -1.238 | -609 | -2.716 | -514 | 0 | 101 | 299 mii | 476 mii | 163 mii | 157 mii |
| Profit / pierdere netă | -1.239 | -611 | -2.716 | -514 | 0 | 43 | 294 mii | 469 mii | 155 mii | 148 mii |
| Număr mediu de angajați | — | — | — | — | — | — | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active circulante | 42 mii | 7.012 | 3.831 | 5.043 | 5.043 | 5.317 | 350 mii | 714 mii | 208 mii | 310 mii |
| din care stocuri | — | — | — | — | — | — | 132 mii | 137 mii | 136 mii | 164 mii |
| creanțe | 39 mii | 2.716 | 2.331 | 4.158 | 4.158 | 4.157 | 131 mii | 525 mii | 65 mii | 142 mii |
| casa și conturi la bănci | 2.820 | 4.296 | 1.500 | 885 | 885 | 1.160 | 87 mii | 51 mii | 6.851 | 3.629 |
| Datorii | 39 mii | 5.080 | 4.614 | 6.340 | 6.340 | 6.571 | 57 mii | 44 mii | 50 mii | 159 mii |
| Capitaluri proprii | 2.543 | 1.932 | -783 | -1.297 | -1.297 | -1.254 | 293 mii | 670 mii | 158 mii | 151 mii |
| din care capital subscris vărsat | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Firme similare din județul București
- OPTICAL TEAM SRL · București Sector 5500 mii lei · 1 ang.
- DELTA TRADING DESIGN SRL · București Sector 5494 mii lei · 0 ang.
- ELEGANCE MEDICAL SRL · București Sector 2494 mii lei · 1 ang.
- RETRO VISION OPTIC S.R.L. · București Sector 4492 mii lei · 2 ang.
- EVISTA HOLDING S.R.L. · București Sector 2491 mii lei · 1 ang.
- MEDSUPPLY INTERNATIONAL SRL · București Sector 5481 mii lei · 1 ang.
- AMERICAN BUSINESS CENTER SRL · București Sector 4478 mii lei · 5 ang.
- HOSPITECH SRL · București Sector 1473 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 08.11.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4774 – Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4646 Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale
- 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 8699 Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
Întrebări frecvente despre ORTHO CARE SOLUTIONS SRL
Care este CUI-ul firmei ORTHO CARE SOLUTIONS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ORTHO CARE SOLUTIONS SRL este 30831095, iar codul de TVA este RO30831095. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2012012433406, iar codul EUID este ROONRC.J2012012433406.
Unde are sediul ORTHO CARE SOLUTIONS SRL?
Sediul social al firmei ORTHO CARE SOLUTIONS SRL este în CAZANGIILOR, București Sectorul 3, București, București Sector 3, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ORTHO CARE SOLUTIONS SRL?
Activitatea principală a firmei ORTHO CARE SOLUTIONS SRL este „Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice”, cod CAEN 4774. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ORTHO CARE SOLUTIONS SRL?
ORTHO CARE SOLUTIONS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 octombrie 2012, deci are 14 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ORTHO CARE SOLUTIONS SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru ORTHO CARE SOLUTIONS SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 3 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are ORTHO CARE SOLUTIONS SRL?
În 2025, ORTHO CARE SOLUTIONS SRL a raportat o cifră de afaceri de 493 mii lei și un profit net de 148 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ORTHO CARE SOLUTIONS SRL plătitoare de TVA?
Da. ORTHO CARE SOLUTIONS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 30 iunie 2022 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 8 noiembrie 2026.
E firma ta? Actualizează gratuit datele de contact și adaugă insigna pe site.
Datele acestei firme sunt disponibile și prin API
Identificare ONRC, statut ANAF și bilanțuri, în JSON, direct în aplicația ta:
GET /api/v1/firma/30831095API date firme după CUI · 100 de cereri gratuite
Sursa: Registrul Comerțului (ONRC, data.gov.ro, licență CC BY 4.0), ANAF, Ministerul Finanțelor și portal.just.ro. Emailul și site-ul le găsim pe site-ul public al firmei.