OROSZ CONTAB SRL
BOTIZULUI, Municipiul Satu Mare, Satu Mare
În 2025: cifra de afaceri 757 mii lei, profit net 345 mii lei, 2 angajați.
Despre OROSZ CONTAB SRL
OROSZ CONTAB SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 decembrie 2004 cu numărul J30/1377/2004 și codul unic de înregistrare (CUI) 17069685, cu sediul în Satu Mare, județul Satu Mare. Activitatea principală este „Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal” (cod CAEN 6920). Firma are 21 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 757 mii lei (+23% față de 2024), un profit net de 345 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 300 mii lei la 757 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2023 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 17069685
- Nr. Registrul Comerțului
- J30/1377/2004
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 22 decembrie 2004
- EUID
- ROONRC.J30/1377/2004
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.02.2023
din 01.07.2023
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Satu Mare
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 757 mii lei
- Profit net
- 345 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 1,6 mil lei
- Datorii
- 324 mii lei
- Active totale
- 1,9 mil lei
- Marjă netă
- 45,6%
- Cifră / angajat
- 378 mii lei
+23% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 17% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 219 mii | 220 mii | 280 mii | 299 mii | 300 mii | 300 mii | 380 mii | 482 mii | 615 mii | 757 mii |
| Venituri totale | 219 mii | 232 mii | 280 mii | 299 mii | 300 mii | 318 mii | 464 mii | 502 mii | 645 mii | 785 mii |
| Cheltuieli totale | 145 mii | 157 mii | 160 mii | 237 mii | 274 mii | 276 mii | 322 mii | 310 mii | 314 mii | 421 mii |
| Profit / pierdere brută | 74 mii | 75 mii | 119 mii | 63 mii | 26 mii | 42 mii | 142 mii | 192 mii | 331 mii | 363 mii |
| Profit / pierdere netă | 72 mii | 73 mii | 116 mii | 60 mii | 24 mii | 40 mii | 140 mii | 189 mii | 319 mii | 345 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 3 | 3 | 2 | 1 | 3 | 4 | 2 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 277 mii | 280 mii | 267 mii | 923 mii | 965 mii | 935 mii | 908 mii | 880 mii | 862 mii | 1,4 mil |
| Active circulante | 41 mii | 71 mii | 176 mii | 112 mii | 217 mii | 233 mii | 281 mii | 412 mii | 697 mii | 547 mii |
| din care stocuri | 29 mii | 30 mii | 35 mii | 67 mii | 70 mii | 73 mii | 87 mii | 84 mii | 80 mii | 89 mii |
| creanțe | 7.872 | 9.252 | 20 mii | 35 mii | 73 mii | 104 mii | 120 mii | 197 mii | 463 mii | 331 mii |
| casa și conturi la bănci | 3.415 | 31 mii | 121 mii | 9.580 | 75 mii | 57 mii | 73 mii | 131 mii | 154 mii | 126 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | 44 mii | 16 mii | 16 mii | — | 16 mii | — | — |
| Datorii | 161 mii | 91 mii | 67 mii | 643 mii | 650 mii | 596 mii | 461 mii | 391 mii | 324 mii | 324 mii |
| Capitaluri proprii | 157 mii | 260 mii | 376 mii | 436 mii | 548 mii | 588 mii | 728 mii | 917 mii | 1,2 mil | 1,6 mil |
| din care capital subscris vărsat | 25 mii | 25 mii | 25 mii | 25 mii | 25 mii | 25 mii | 25 mii | 25 mii | 25 mii | 25 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 9 din 155 în județul Satu Mare și locul 1.153 din 12.435 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6920 – Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal.
Firme similare din județul Satu Mare
- AM DC ACCOUNTING MARKETING DEVELOPMENT CONSULTING S.R.L. · Satu Mare892 mii lei · 4 ang.
- CONTEX BUSINESS SRL · Satu Mare865 mii lei · 4 ang.
- ASTEFIN SOLUTIONS SRL · Satu Mare796 mii lei · 4 ang.
- EXPERT CONSULT C SRL · Satu Mare719 mii lei · 4 ang.
- GENERAL CONSULTING SRL · Viile Satu Mare704 mii lei · 1 ang.
- MARCONTEX 2016 SRL · Satu Mare687 mii lei · 2 ang.
- CONTAX BMB S.R.L. · Vama683 mii lei · 2 ang.
- M3 FULL FINANCE S.R.L. · Satu Mare507 mii lei · 2 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6920 – Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
- 6619 Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
- 6621 Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
- 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6920 Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
- 7820 Activități de contractare, pe baze temporare, a personalului
- 7830 Servicii de furnizare și management a forței de muncă
- 8211 Activități combinate de secretariat
- 8219 Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Întrebări frecvente despre OROSZ CONTAB SRL
Care este CUI-ul firmei OROSZ CONTAB SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei OROSZ CONTAB SRL este 17069685, iar codul de TVA este RO17069685. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J30/1377/2004, iar codul EUID este ROONRC.J30/1377/2004.
Unde are sediul OROSZ CONTAB SRL?
Sediul social al firmei OROSZ CONTAB SRL este în BOTIZULUI, Municipiul Satu Mare, Satu Mare, județul Satu Mare, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are OROSZ CONTAB SRL?
Activitatea principală a firmei OROSZ CONTAB SRL este „Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal”, cod CAEN 6920. În Registrul Comerțului are autorizate în total 13 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată OROSZ CONTAB SRL?
OROSZ CONTAB SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 decembrie 2004, deci are 21 ani de activitate.
Cum pot contacta firma OROSZ CONTAB SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0740 *** 318). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are OROSZ CONTAB SRL?
În 2025, OROSZ CONTAB SRL a raportat o cifră de afaceri de 757 mii lei și un profit net de 345 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este OROSZ CONTAB SRL plătitoare de TVA?
Da. OROSZ CONTAB SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2023 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.