ORODENT SRL
ALEXANDRU CONSTANTINESCU, ap. 1, București Sectorul 1, București
În 2025: cifra de afaceri 1,3 mil lei, profit net 122 mii lei, 5 angajați.
Despre ORODENT SRL
ORODENT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 aprilie 2002 cu numărul J2002003614406 și codul unic de înregistrare (CUI) 14615235, cu sediul în București Sector 1, municipiul București. Activitatea principală este „Activități de asistență stomatologică” (cod CAEN 8623). Firma are 24 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,3 mil lei (-3% față de 2024), un profit net de 122 mii lei și 5 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 1,3 mil lei la 1,3 mil lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 14615235
- Nr. Registrul Comerțului
- J2002003614406
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 30 aprilie 2002
- EUID
- ROONRC.J2002003614406
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 11.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,3 mil lei
- Profit net
- 122 mii lei
- Angajați (medie)
- 5
- Capitaluri proprii
- 2,1 mil lei
- Datorii
- 1,4 mil lei
- Active totale
- 3,5 mil lei
- Marjă netă
- 9,3%
- Cifră / angajat
- 261 mii lei
-3% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 39% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 703 mii | 1 mil | 861 mii | 1,1 mil | 1 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,4 mil | 1,3 mil | 1,3 mil |
| Venituri totale | 703 mii | 1,1 mil | 861 mii | 1,1 mil | 1 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,4 mil | 1,3 mil | 1,3 mil |
| Cheltuieli totale | 559 mii | 562 mii | 614 mii | 623 mii | 568 mii | 794 mii | 921 mii | 725 mii | 770 mii | 1,1 mil |
| Profit / pierdere brută | 144 mii | 504 mii | 247 mii | 475 mii | 436 mii | 482 mii | 410 mii | 638 mii | 578 mii | 161 mii |
| Profit / pierdere netă | 121 mii | 490 mii | 238 mii | 464 mii | 426 mii | 469 mii | 397 mii | 624 mii | 538 mii | 122 mii |
| Număr mediu de angajați | 5 | 5 | — | 4 | 5 | 6 | — | 5 | 6 | 5 |
| Active imobilizate | 740 mii | 868 mii | 856 mii | 804 mii | 750 mii | 701 mii | 839 mii | 804 mii | 722 mii | 677 mii |
| Active circulante | 298 mii | 692 mii | 963 mii | 1,2 mil | 1 mil | 1,4 mil | 1,8 mil | 2,1 mil | 2,4 mil | 2,8 mil |
| din care stocuri | 8.694 | 9.097 | 6.715 | 34 mii | 67 mii | 18 mii | 18 mii | 8.100 | 231 | 4.987 |
| creanțe | 180 mii | 292 mii | 415 mii | 430 mii | 677 mii | 834 mii | 1 mil | 2,1 mil | 2,4 mil | 2,8 mil |
| casa și conturi la bănci | 109 mii | 391 mii | 541 mii | 757 mii | 271 mii | 586 mii | 738 mii | 51 mii | 22 mii | 32 mii |
| Cheltuieli în avans | 5.817 | 5.374 | — | 6.032 | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 990 mii | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,1 mil | 1,3 mil | 1,7 mil | 1,8 mil | 1,5 mil | 1,1 mil | 1,4 mil |
| Capitaluri proprii | 55 mii | 205 mii | 443 mii | 908 mii | 443 mii | 443 mii | 840 mii | 1,5 mil | 2 mil | 2,1 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 310 din 2.403 în județul București și locul 1.191 din 10.349 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 8623 – Activități de asistență stomatologică.
Firme similare din județul București
- DENTISSIMO SRL · București Sector 11,3 mil lei · 5 ang.
- HELPDENT SRL · București Sector 31,3 mil lei · 3 ang.
- CALM ESTET SRL · București Sector 41,3 mil lei · 4 ang.
- DOBRIMPLANT S.R.L. · București Sector 31,3 mil lei · 1 ang.
- SYNRIS DENTAL S.R.L. · București Sector 31,3 mil lei · 4 ang.
- CABINETE DENTARE DR. RADUTA S.R.L. · București Sector 51,3 mil lei · 4 ang.
- CREATIVE ORTHODONTICS S.R.L. · București Sector 31,3 mil lei · 1 ang.
- DENT DESIGN CONCEPT SRL · București Sector 31,3 mil lei · 5 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 8623 – Activități de asistență stomatologică
- 8623 Activități de asistență stomatologică
Întrebări frecvente despre ORODENT SRL
Care este CUI-ul firmei ORODENT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ORODENT SRL este 14615235. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2002003614406, iar codul EUID este ROONRC.J2002003614406.
Unde are sediul ORODENT SRL?
Sediul social al firmei ORODENT SRL este în ALEXANDRU CONSTANTINESCU, ap. 1, București Sectorul 1, București, București Sector 1, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ORODENT SRL?
Activitatea principală a firmei ORODENT SRL este „Activități de asistență stomatologică”, cod CAEN 8623.
Când a fost înființată ORODENT SRL?
ORODENT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 aprilie 2002, deci are 24 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ORODENT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0775 *** 463). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ORODENT SRL?
În 2025, ORODENT SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,3 mil lei și un profit net de 122 mii lei, cu 5 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ORODENT SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, ORODENT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.