ORCA SRL
Str. EUROPA, Municipiul Baia Mare, Maramureș
A primit finanțare publică (4 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 11,4 mil lei, profit net 565 mii lei, 15 angajați.
Despre ORCA SRL
ORCA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 iulie 2003 cu numărul J2003000813247 și codul unic de înregistrare (CUI) 15628985, cu sediul în Baia Mare, județul Maramureș. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare” (cod CAEN 4683). Firma are 23 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 11,4 mil lei (+1% față de 2024), un profit net de 565 mii lei și 15 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 11,1 mil lei la 11,4 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2003.
Date de identificare
- CUI
- 15628985
- Nr. Registrul Comerțului
- J2003000813247
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 29 iulie 2003
- EUID
- ROONRC.J2003000813247
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 08.10.2026
din 01.08.2003
Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Maramureş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 11,4 mil lei
- Profit net
- 565 mii lei
- Angajați (medie)
- 15
- Capitaluri proprii
- 5,2 mil lei
- Datorii
- 3 mil lei
- Active totale
- 8,2 mil lei
- Marjă netă
- 5%
- Cifră / angajat
- 758 mii lei
+1% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 37% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 10,2 mil | 10 mil | 9,8 mil | 10,8 mil | 10,9 mil | 11,1 mil | 11,1 mil | 10,7 mil | 11,2 mil | 11,4 mil |
| Venituri totale | 10,2 mil | 10 mil | 9,8 mil | 10,8 mil | 11 mil | 11,3 mil | 11,9 mil | 11,7 mil | 12,5 mil | 12,4 mil |
| Cheltuieli totale | 9,4 mil | 9,6 mil | 9,4 mil | 10,2 mil | 10,2 mil | 10,5 mil | 10,8 mil | 10,7 mil | 11,5 mil | 11,7 mil |
| Profit / pierdere brută | 801 mii | 414 mii | 400 mii | 568 mii | 796 mii | 885 mii | 1,1 mil | 1 mil | 1,1 mil | 669 mii |
| Profit / pierdere netă | 691 mii | 349 mii | 334 mii | 480 mii | 680 mii | 756 mii | 964 mii | 865 mii | 903 mii | 565 mii |
| Număr mediu de angajați | 27 | 25 | 25 | 22 | 21 | 20 | 17 | 16 | 16 | 15 |
| Active imobilizate | 1,9 mil | 3 mil | 2,9 mil | 3,1 mil | 2,7 mil | 2,6 mil | 2,2 mil | 2,4 mil | 2,1 mil | 1,7 mil |
| Active circulante | 4 mil | 4,6 mil | 4,9 mil | 4,6 mil | 4,9 mil | 6 mil | 6,1 mil | 7,1 mil | 7,6 mil | 6,5 mil |
| din care stocuri | 1,4 mil | 2,2 mil | 2,3 mil | 1,6 mil | 1,6 mil | 2,1 mil | 2,7 mil | 2,9 mil | 3,8 mil | 3,1 mil |
| creanțe | 1,1 mil | 1,5 mil | 1,4 mil | 1,5 mil | 1,2 mil | 1,4 mil | 1,3 mil | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,5 mil |
| casa și conturi la bănci | 1,5 mil | 956 mii | 248 mii | 432 mii | 432 mii | 286 mii | 608 mii | 569 mii | 844 mii | 61 mii |
| Cheltuieli în avans | 4.063 | 5.116 | 5.047 | 4.118 | 4.979 | 4.803 | 9.176 | 14 mii | 18 mii | 14 mii |
| Datorii | 1,2 mil | 2,6 mil | 2,4 mil | 1,7 mil | 1,5 mil | 1,7 mil | 2,1 mil | 2,5 mil | 3 mil | 3 mil |
| Venituri în avans | 9.317 | 14 mii | 9.492 | 11 mii | 7.033 | 4.233 | 2.058 | 758 | 0 | 0 |
| Capitaluri proprii | 4,8 mil | 5,1 mil | 5,5 mil | 5,9 mil | 6,1 mil | 6,9 mil | 6,2 mil | 7,1 mil | 6,7 mil | 5,2 mil |
| din care capital subscris vărsat | 83 mii | 83 mii | 83 mii | 83 mii | 83 mii | 83 mii | 83 mii | 83 mii | 83 mii | 83 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 14 din 126 în județul Maramureș și locul 462 din 3.945 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4683 – Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare.
Firme similare din județul Maramureș
- DMC ADECRIS S.R.L. · Cernești14,7 mil lei · 14 ang.
- PREGNANT SRL · Ariniș12,9 mil lei · 20 ang.
- INPER NOVA SRL · Valea Chioarului10,3 mil lei · 10 ang.
- BULZAN IMPEX SRL · Baia Mare9,3 mil lei · 0 ang.
- MADA MATCON SRL · Călinești8,4 mil lei · 15 ang.
- MAR-COS ROOF S.R.L. · Faurești (com. Copalnic-Mănăștur)7,6 mil lei · 6 ang.
- TRUST MARINCA SRL · Ocna Șugatag7,5 mil lei · 10 ang.
- TECH SUPPORT SRL · Baia Mare7,2 mil lei · 4 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4683 – Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
Întrebări frecvente despre ORCA SRL
Care este CUI-ul firmei ORCA SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ORCA SRL este 15628985, iar codul de TVA este RO15628985. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2003000813247, iar codul EUID este ROONRC.J2003000813247.
Unde are sediul ORCA SRL?
Sediul social al firmei ORCA SRL este în Str. EUROPA, Municipiul Baia Mare, Maramureș, județul Maramureș, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ORCA SRL?
Activitatea principală a firmei ORCA SRL este „Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare”, cod CAEN 4683. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ORCA SRL?
ORCA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 iulie 2003, deci are 23 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ORCA SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0262 *** 598). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ORCA SRL?
În 2025, ORCA SRL a raportat o cifră de afaceri de 11,4 mil lei și un profit net de 565 mii lei, cu 15 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ORCA SRL plătitoare de TVA?
Da. ORCA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2003. Datele au fost verificate la ANAF pe 8 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din Baia Mare
- Firme cu CAEN 4683 din județul Maramureș
- CAEN 4683 – Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- Top firme din județul Maramureș
- Top firme cu CAEN 4683
- Firme noi din județul Maramureș
- Beneficiari de fonduri din județul Maramureș
- Compară ORCA SRL cu alte firme