Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA12 ani pe piață

OPTOMETRY EYE CARE S.R.L.

CUI 33045769J2014000202397

FAGULUI, Sat Dragosloveni, Comuna Dumbrăveni, Vrancea

În 2025: cifra de afaceri 458 mii lei, profit net 45 mii lei, 2 angajați.

Despre OPTOMETRY EYE CARE S.R.L.

OPTOMETRY EYE CARE S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 aprilie 2014 cu numărul J2014000202397 și codul unic de înregistrare (CUI) 33045769, cu sediul în Dragosloveni (com. Dumbrăveni), județul Vrancea. Activitatea principală este „Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.” (cod CAEN 8699). Firma are 12 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 458 mii lei (+4% față de 2024), un profit net de 45 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 268 mii lei la 458 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2023.

Date de identificare

CUI
33045769
Nr. Registrul Comerțului
J2014000202397
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
10 aprilie 2014
EUID
ROONRC.J2014000202397
Cod poștal
627108

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.11.2023

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
05.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vrancea

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
458 mii lei

+4% față de 2024

Profit net
45 mii lei
Angajați (medie)
2
Capitaluri proprii
68 mii lei
Datorii
171 mii lei
Active totale
238 mii lei
Marjă netă
9,9%
Cifră / angajat
229 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 72% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-200 mii0200 mii400 mii600 mii2016: cifra de afaceri 79.519 lei; pierdere netă 3.713 lei20162017: cifra de afaceri 183.288 lei; profit net 14.368 lei20172018: cifra de afaceri 198.255 lei; profit net 32.694 lei20182019: cifra de afaceri 242.991 lei; profit net 31.813 lei20192020: cifra de afaceri 192.577 lei; profit net 29.997 lei20202021: cifra de afaceri 267.611 lei; profit net 24.786 lei20212022: cifra de afaceri 262.513 lei; profit net 6.516 lei20222023: cifra de afaceri 413.482 lei; profit net 61.753 lei20232024: cifra de afaceri 439.182 lei; profit net 44.965 lei20242025: cifra de afaceri 458.225 lei; profit net 45.243 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă80 mii183 mii198 mii243 mii193 mii268 mii263 mii413 mii439 mii458 mii
Venituri totale80 mii183 mii198 mii243 mii193 mii268 mii263 mii414 mii443 mii459 mii
Cheltuieli totale82 mii167 mii164 mii209 mii161 mii241 mii255 mii348 mii387 mii401 mii
Profit / pierdere brută-2.33916 mii35 mii34 mii31 mii27 mii8.65365 mii56 mii59 mii
Profit / pierdere netă-3.71314 mii33 mii32 mii30 mii25 mii6.51662 mii45 mii45 mii
Număr mediu de angajați1223121222
Active imobilizate15 mii20 mii25 mii20 mii15 mii9.75421 mii205 mii181 mii132 mii
Active circulante20 mii35 mii55 mii87 mii108 mii138 mii131 mii118 mii159 mii106 mii
din care stocuri9.81415 mii15 mii17 mii16 mii25 mii59 mii57 mii61 mii68 mii
creanțe——6.864—6.332—1.0763.51216 mii29 mii
casa și conturi la bănci9.73920 mii33 mii70 mii86 mii113 mii71 mii57 mii82 mii9.499
Cheltuieli în avans——————13 mii5.4693.413—
Datorii5.46011 mii13 mii29 mii14 mii14 mii26 mii142 mii124 mii171 mii
Capitaluri proprii30 mii44 mii67 mii78 mii108 mii133 mii140 mii186 mii219 mii68 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Firme similare din județul Vrancea

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 30.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 8699 – Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.

  • 3250 Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale stomatologice
  • 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
  • 8699 Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.

Întrebări frecvente despre OPTOMETRY EYE CARE S.R.L.

Care este CUI-ul firmei OPTOMETRY EYE CARE S.R.L.?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei OPTOMETRY EYE CARE S.R.L. este 33045769, iar codul de TVA este RO33045769. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2014000202397, iar codul EUID este ROONRC.J2014000202397.

Unde are sediul OPTOMETRY EYE CARE S.R.L.?

Sediul social al firmei OPTOMETRY EYE CARE S.R.L. este în FAGULUI, Sat Dragosloveni, Comuna Dumbrăveni, Vrancea, Dragosloveni (com. Dumbrăveni), județul Vrancea, cod poștal 627108, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are OPTOMETRY EYE CARE S.R.L.?

Activitatea principală a firmei OPTOMETRY EYE CARE S.R.L. este „Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.”, cod CAEN 8699. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată OPTOMETRY EYE CARE S.R.L.?

OPTOMETRY EYE CARE S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 aprilie 2014, deci are 12 ani de activitate.

Cum pot contacta firma OPTOMETRY EYE CARE S.R.L.?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0762 *** 382). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are OPTOMETRY EYE CARE S.R.L.?

În 2025, OPTOMETRY EYE CARE S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 458 mii lei și un profit net de 45 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este OPTOMETRY EYE CARE S.R.L. plătitoare de TVA?

Da. OPTOMETRY EYE CARE S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2023. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.

Datele acestei firme sunt disponibile și prin API

Identificare ONRC, statut ANAF și bilanțuri, în JSON, direct în aplicația ta:

GET /api/v1/firma/33045769

API date firme după CUI · 100 de cereri gratuite

Sursa: Registrul Comerțului (ONRC, data.gov.ro, licență CC BY 4.0), ANAF, Ministerul Finanțelor și portal.just.ro. Emailul și site-ul le găsim pe site-ul public al firmei.

Explorează