OPTIMAR VISION CARE SRL
CONSTANTIN BRÂNCOVEANU, Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău
A primit finanțare publică (2 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 5,7 mil lei, profit net 685 mii lei, 12 angajați.
Despre OPTIMAR VISION CARE SRL
OPTIMAR VISION CARE SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 martie 2014 cu numărul J2014000203107 și codul unic de înregistrare (CUI) 32938757, cu sediul în Râmnicu Sărat, județul Buzău. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice” (cod CAEN 4774). Firma are 12 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 5,7 mil lei (+26% față de 2024), un profit net de 685 mii lei și 12 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 2,4 mil lei la 5,7 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2015.
Date de identificare
- CUI
- 32938757
- Nr. Registrul Comerțului
- J2014000203107
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 18 martie 2014
- EUID
- ROONRC.J2014000203107
- Cod poștal
- 125300
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 06.10.2026
din 01.10.2015
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală R. Sărat
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 5,7 mil lei
- Profit net
- 685 mii lei
- Angajați (medie)
- 12
- Capitaluri proprii
- 999 mii lei
- Datorii
- 5,2 mil lei
- Active totale
- 6,3 mil lei
- Marjă netă
- 12,1%
- Cifră / angajat
- 472 mii lei
+26% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 84% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 386 mii | 525 mii | 1,1 mil | 1,4 mil | 1,7 mil | 2,4 mil | 4 mil | 2,9 mil | 4,5 mil | 5,7 mil |
| Venituri totale | 386 mii | 528 mii | 1,1 mil | 1,5 mil | 1,8 mil | 2,4 mil | 4,1 mil | 3 mil | 4,9 mil | 6 mil |
| Cheltuieli totale | 298 mii | 469 mii | 832 mii | 1,1 mil | 1,3 mil | 1,9 mil | 3 mil | 2,4 mil | 4,2 mil | 5,2 mil |
| Profit / pierdere brută | 88 mii | 59 mii | 236 mii | 384 mii | 553 mii | 543 mii | 1,1 mil | 561 mii | 731 mii | 750 mii |
| Profit / pierdere netă | 85 mii | 54 mii | 226 mii | 369 mii | 535 mii | 519 mii | 1,1 mil | 528 mii | 616 mii | 685 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 4 | 7 | 7 | 7 | 9 | 11 | 11 | 11 | 12 |
| Active imobilizate | 0 | 19 mii | 44 mii | 369 mii | 540 mii | 744 mii | 843 mii | 2 mil | 2,5 mil | 4 mil |
| Active circulante | 209 mii | 303 mii | 465 mii | 730 mii | 799 mii | 1 mil | 1,6 mil | 1,7 mil | 2 mil | 2,2 mil |
| din care stocuri | 63 mii | 146 mii | 270 mii | 411 mii | 493 mii | 669 mii | 799 mii | 1,1 mil | 1,4 mil | 1,5 mil |
| creanțe | 4.722 | 14 mii | 8.058 | 26 mii | 14 mii | 27 mii | 537 mii | 585 mii | 548 mii | 675 mii |
| casa și conturi la bănci | 141 mii | 142 mii | 186 mii | 292 mii | 291 mii | 345 mii | 286 mii | 22 mii | 19 mii | 46 mii |
| Cheltuieli în avans | 0 | — | — | 1.730 | 853 | 243 | — | 872 | — | — |
| Datorii | 124 mii | 267 mii | 283 mii | 466 mii | 670 mii | 1,2 mil | 1,3 mil | 3 mil | 3,6 mil | 5,2 mil |
| Venituri în avans | 0 | — | — | 151 mii | 134 mii | 109 mii | 89 mii | 69 mii | 47 mii | 29 mii |
| Capitaluri proprii | 85 mii | 55 mii | 226 mii | 483 mii | 535 mii | 519 mii | 1,1 mil | 744 mii | 833 mii | 999 mii |
| din care capital subscris vărsat | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 10 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 1 din 12 în județul Buzău și locul 86 din 1.266 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4774 – Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice.
Firme similare din județul Buzău
- PRISMA SRL · Buzău3,1 mil lei · 1 ang.
- OPTIMAR MEDICAL SOLUTIONS S.R.L. · Râmnicu Sărat2,7 mil lei · 6 ang.
- NEW MEDICAL OPTIC VISION S.R.L. · Buzău945 mii lei · 3 ang.
- OFFICIAL VICTORIA CARES SRL · Râmnicu Sărat701 mii lei · 1 ang.
- MEDIPRO DEVICES S.R.L. · Buzău660 mii lei · 1 ang.
- AUDIO CLINIC SOUND S.R.L. · Buzău632 mii lei · 1 ang.
- OPTI ARGUS SRL · Buzău555 mii lei · 1 ang.
- OPTILINE VISION SRL · Buzău264 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4774 – Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice
- 3250 Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale stomatologice
- 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 8699 Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
- 9529 Repararea și întreținerea articolelor de uz personal și gospodăresc n.c.a.
Întrebări frecvente despre OPTIMAR VISION CARE SRL
Care este CUI-ul firmei OPTIMAR VISION CARE SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei OPTIMAR VISION CARE SRL este 32938757, iar codul de TVA este RO32938757. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2014000203107, iar codul EUID este ROONRC.J2014000203107.
Unde are sediul OPTIMAR VISION CARE SRL?
Sediul social al firmei OPTIMAR VISION CARE SRL este în CONSTANTIN BRÂNCOVEANU, Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău, județul Buzău, cod poștal 125300, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are OPTIMAR VISION CARE SRL?
Activitatea principală a firmei OPTIMAR VISION CARE SRL este „Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice”, cod CAEN 4774. În Registrul Comerțului are autorizate în total 7 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată OPTIMAR VISION CARE SRL?
OPTIMAR VISION CARE SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 martie 2014, deci are 12 ani de activitate.
Cum pot contacta firma OPTIMAR VISION CARE SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0765 *** 488). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are OPTIMAR VISION CARE SRL?
În 2025, OPTIMAR VISION CARE SRL a raportat o cifră de afaceri de 5,7 mil lei și un profit net de 685 mii lei, cu 12 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este OPTIMAR VISION CARE SRL plătitoare de TVA?
Da. OPTIMAR VISION CARE SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2015. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.