Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare18 ani pe piață

OPTIKAT SRL

CUI 23108819J22/214/2008

Str. FÂNTÂNELE, Municipiul Pașcani, Iași

În 2025: cifra de afaceri 1 mil lei, profit net 179 mii lei, 1 angajați.

Despre OPTIKAT SRL

OPTIKAT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 ianuarie 2008 cu numărul J22/214/2008 și codul unic de înregistrare (CUI) 23108819, cu sediul în Pașcani, județul Iași. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice” (cod CAEN 4646). Firma are 18 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1 mil lei (-37% față de 2024), un profit net de 179 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 1,3 mil lei la 1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2010 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
23108819
Nr. Registrul Comerțului
J22/214/2008
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
24 ianuarie 2008
EUID
ROONRC.J22/214/2008
Cod poștal
705200

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.12.2010

TVA la încasare
Da

din 01.01.2013

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
26.09.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Paşcani

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
1 mil lei

-37% față de 2024

Profit net
179 mii lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
1,5 mil lei
Datorii
183 mii lei
Active totale
1,7 mil lei
Marjă netă
17,3%
Cifră / angajat
1 mil lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 37% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
0500 mii1 mil1,5 mil2 mil2016: cifra de afaceri 328.308 lei; profit net 2.889 lei20162017: cifra de afaceri 258.346 lei; profit net 6.470 lei20172018: cifra de afaceri 387.600 lei; profit net 20.975 lei20182019: cifra de afaceri 338.650 lei; profit net 34.745 lei20192020: cifra de afaceri 1.129.649 lei; profit net 436.200 lei20202021: cifra de afaceri 1.296.581 lei; profit net 869.809 lei20212022: cifra de afaceri 1.393.978 lei; profit net 442.262 lei20222023: cifra de afaceri 1.678.161 lei; profit net 420.554 lei20232024: cifra de afaceri 1.628.727 lei; profit net 533.469 lei20242025: cifra de afaceri 1.031.885 lei; profit net 178.988 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă328 mii258 mii388 mii339 mii1,1 mil1,3 mil1,4 mil1,7 mil1,6 mil1 mil
Venituri totale328 mii284 mii388 mii347 mii1,1 mil1,8 mil1,5 mil1,7 mil1,7 mil1,1 mil
Cheltuieli totale321 mii275 mii363 mii309 mii682 mii917 mii1 mil1,2 mil1,1 mil853 mii
Profit / pierdere brută6.9399.05725 mii38 mii447 mii884 mii456 mii435 mii574 mii210 mii
Profit / pierdere netă2.8896.47021 mii35 mii436 mii870 mii442 mii421 mii533 mii179 mii
Număr mediu de angajați2221222221
Active imobilizate376 mii281 mii192 mii148 mii105 mii348 mii423 mii327 mii232 mii538 mii
Active circulante266 mii344 mii392 mii439 mii919 mii1,4 mil847 mii1,3 mil2,1 mil1,1 mil
din care stocuri117 mii176 mii127 mii75 mii25 mii12 mii56 mii70 mii14 mii15 mii
creanțe145 mii116 mii65 mii164 mii420 mii437 mii669 mii1 mil1,2 mil739 mii
casa și conturi la bănci4.25152 mii200 mii200 mii474 mii963 mii122 mii139 mii930 mii359 mii
Cheltuieli în avans————1.5001.5001.5001.57932 mii7.955
Datorii623 mii598 mii538 mii505 mii508 mii373 mii305 mii515 mii780 mii183 mii
Capitaluri proprii20 mii26 mii47 mii82 mii518 mii1,4 mil966 mii1,1 mil1,6 mil1,5 mil
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 41 din 76 în județul Iași și locul 820 din 1.411 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4646 – Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice.

Firme similare din județul Iași

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4646 – Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice

  • 4531 Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule
  • 4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri

Întrebări frecvente despre OPTIKAT SRL

Care este CUI-ul firmei OPTIKAT SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei OPTIKAT SRL este 23108819, iar codul de TVA este RO23108819. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J22/214/2008, iar codul EUID este ROONRC.J22/214/2008.

Unde are sediul OPTIKAT SRL?

Sediul social al firmei OPTIKAT SRL este în Str. FÂNTÂNELE, Municipiul Pașcani, Iași, județul Iași, cod poștal 705200, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are OPTIKAT SRL?

Activitatea principală a firmei OPTIKAT SRL este „Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice”, cod CAEN 4646. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată OPTIKAT SRL?

OPTIKAT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 ianuarie 2008, deci are 18 ani de activitate.

Cum pot contacta firma OPTIKAT SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0728 *** 444). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are OPTIKAT SRL?

În 2025, OPTIKAT SRL a raportat o cifră de afaceri de 1 mil lei și un profit net de 179 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este OPTIKAT SRL plătitoare de TVA?

Da. OPTIKAT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2010 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.

Explorează