OPTICALIS PREST SRL
Str. AGRICULTURII, bl. 9, sc. 2, et. 3, ap. 33, Municipiul Târgu Jiu, Gorj
În 2025: cifra de afaceri 233 mii lei, profit net 65 mii lei, 1 angajați.
Despre OPTICALIS PREST SRL
OPTICALIS PREST SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 iulie 2008 cu numărul J18/645/2008 și codul unic de înregistrare (CUI) 24202783, cu sediul în Târgu Jiu, județul Gorj. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate” (cod CAEN 4778). Firma are 18 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 233 mii lei (-21% față de 2024), un profit net de 65 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 248 mii lei la 233 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 24202783
- Nr. Registrul Comerțului
- J18/645/2008
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 16 iulie 2008
- EUID
- ROONRC.J18/645/2008
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 05.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Gorj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 233 mii lei
- Profit net
- 65 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 292 mii lei
- Datorii
- 22 mii lei
- Active totale
- 314 mii lei
- Marjă netă
- 28%
- Cifră / angajat
- 233 mii lei
-21% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 7% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 160 mii | 206 mii | 218 mii | 297 mii | 281 mii | 248 mii | 295 mii | 282 mii | 294 mii | 233 mii |
| Venituri totale | 160 mii | 206 mii | 218 mii | 297 mii | 281 mii | 272 mii | 295 mii | 282 mii | 294 mii | 233 mii |
| Cheltuieli totale | 124 mii | 133 mii | 135 mii | 169 mii | 167 mii | 167 mii | 147 mii | 161 mii | 165 mii | 166 mii |
| Profit / pierdere brută | 35 mii | 73 mii | 84 mii | 128 mii | 114 mii | 104 mii | 148 mii | 121 mii | 130 mii | 67 mii |
| Profit / pierdere netă | 33 mii | 71 mii | 81 mii | 125 mii | 112 mii | 103 mii | 143 mii | 118 mii | 127 mii | 65 mii |
| Număr mediu de angajați | 4 | 3 | 3 | 4 | 3 | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 120 | 0 | — | — | — | 170 mii | 160 mii | 148 mii | 137 mii | 127 mii |
| Active circulante | 53 mii | 89 mii | 147 mii | 174 mii | 248 mii | 192 mii | 231 mii | 130 mii | 161 mii | 187 mii |
| din care stocuri | 51 mii | 53 mii | 51 mii | 85 mii | 99 mii | 89 mii | 98 mii | 128 mii | 155 mii | 173 mii |
| creanțe | — | — | 279 | — | — | — | — | 16 | 282 | 640 |
| casa și conturi la bănci | 1.906 | 36 mii | 96 mii | 89 mii | 149 mii | 103 mii | 133 mii | 2.431 | 6.279 | 13 mii |
| Datorii | 17 mii | 17 mii | 12 mii | 40 mii | 9.792 | 137 mii | 125 mii | 110 mii | 72 mii | 22 mii |
| Capitaluri proprii | 36 mii | 72 mii | 135 mii | 134 mii | 238 mii | 225 mii | 266 mii | 168 mii | 226 mii | 292 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 18 din 54 în județul Gorj și locul 1.827 din 3.229 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4778 – Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate.
Firme similare din județul Gorj
- AUTODENU S.R.L. · Bumbești-Jiu233 mii lei · 1 ang.
- SUN PERGOLA DESIGNE S.R.L. · Târgu Jiu219 mii lei · 1 ang.
- AIROTCIV COM S.R.L. · Târgu Jiu208 mii lei · 1 ang.
- ALISSBEAUTY S.R.L. · Târgu Jiu202 mii lei · 2 ang.
- RUSH DEEP PURPLE SRL · Târgu Jiu198 mii lei · 1 ang.
- INROCORA SRL · Târgu Jiu197 mii lei · 1 ang.
- BAMSECRIS SRL · Moi (com. Bâlteni)190 mii lei · 1 ang.
- TIF MAT SRL · Târgu Jiu183 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4778 – Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
- 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice, în magazine specializate
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 9529 Repararea articolelor de uz personal și gospodăresc n.c.a.
Întrebări frecvente despre OPTICALIS PREST SRL
Care este CUI-ul firmei OPTICALIS PREST SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei OPTICALIS PREST SRL este 24202783. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J18/645/2008, iar codul EUID este ROONRC.J18/645/2008.
Unde are sediul OPTICALIS PREST SRL?
Sediul social al firmei OPTICALIS PREST SRL este în Str. AGRICULTURII, bl. 9, sc. 2, et. 3, ap. 33, Municipiul Târgu Jiu, Gorj, județul Gorj, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are OPTICALIS PREST SRL?
Activitatea principală a firmei OPTICALIS PREST SRL este „Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate”, cod CAEN 4778. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată OPTICALIS PREST SRL?
OPTICALIS PREST SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 iulie 2008, deci are 18 ani de activitate.
Cum pot contacta firma OPTICALIS PREST SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0353 *** 777). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are OPTICALIS PREST SRL?
În 2025, OPTICALIS PREST SRL a raportat o cifră de afaceri de 233 mii lei și un profit net de 65 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este OPTICALIS PREST SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, OPTICALIS PREST SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.