OPREA ADMINISTRATOR SRL
FLACĂRA, Municipiul Moreni, Dâmbovița
În 2025: cifra de afaceri 3.189 lei, pierdere netă 109 mii lei, 1 angajați.
Despre OPREA ADMINISTRATOR SRL
OPREA ADMINISTRATOR SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 februarie 2008 cu numărul J15/226/2008 și codul unic de înregistrare (CUI) 23353559, cu sediul în Moreni, județul Dâmbovița. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare” (cod CAEN 4719). Firma are 18 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 3.189 lei (-83% față de 2024), o pierdere netă de 109 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 172 mii lei la 3.189 lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2010.
Date de identificare
- CUI
- 23353559
- Nr. Registrul Comerțului
- J15/226/2008
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 22 februarie 2008
- EUID
- ROONRC.J15/226/2008
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 01.11.2010
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Moreni
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 3.189 lei
- Pierdere netă
- 109 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- -182 mii lei
- Datorii
- 480 mii lei
- Active totale
- 297 mii lei
- Marjă netă
- -3.403%
- Cifră / angajat
- 3.189 lei
-83% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (161%); cifra de afaceri a scăzut cu 83% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 505 mii | 414 mii | 355 mii | 441 mii | 321 mii | 172 mii | 175 mii | 31 mii | 19 mii | 3.189 |
| Venituri totale | 505 mii | 414 mii | 374 mii | 441 mii | 322 mii | 220 mii | 175 mii | 97 mii | 19 mii | 210 mii |
| Cheltuieli totale | 495 mii | 435 mii | 392 mii | 430 mii | 390 mii | 213 mii | 127 mii | 95 mii | 82 mii | 319 mii |
| Profit / pierdere brută | 9.716 | -21 mii | -18 mii | 12 mii | -69 mii | 7.633 | 47 mii | 1.978 | -63 mii | -109 mii |
| Profit / pierdere netă | 5.975 | -24 mii | -22 mii | 7.239 | -72 mii | 5.430 | 46 mii | 1.021 | -63 mii | -109 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 4 | 4 | 5 | 6 | 3 | 2 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 119 mii | 105 mii | 72 mii | 72 mii | 72 mii | 70 mii | 70 mii | 70 mii | 70 mii | — |
| Active circulante | 165 mii | 157 mii | 183 mii | 223 mii | 254 mii | 248 mii | 280 mii | 318 mii | 288 mii | 297 mii |
| din care stocuri | 161 mii | 153 mii | 180 mii | 188 mii | 196 mii | 204 mii | 275 mii | 279 mii | 272 mii | 116 mii |
| creanțe | 3.034 | 3.152 | 2.058 | 31 mii | 17 mii | 3.388 | 3.143 | 3.143 | 11 mii | 179 mii |
| casa și conturi la bănci | 334 | 1.310 | 1.694 | 3.804 | 40 mii | 41 mii | 1.842 | 36 mii | 4.931 | 1.480 |
| Cheltuieli în avans | 2.957 | — | 3.820 | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 239 mii | 239 mii | 258 mii | 286 mii | 388 mii | 376 mii | 362 mii | 399 mii | 431 mii | 480 mii |
| Capitaluri proprii | 48 mii | 23 mii | 1.543 | 8.782 | -63 mii | -57 mii | -12 mii | -11 mii | -74 mii | -182 mii |
| din care capital subscris vărsat | 8.000 | 8.000 | 8.000 | 8.000 | 8.000 | 8.000 | 8.000 | 8.000 | 8.000 | 8.000 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 92 din 93 în județul Dâmbovița și locul 3.028 din 3.127 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4719 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare.
Firme similare din județul Dâmbovița
- LOYAL LABS S.R.L. · Pucioasa5.582 lei · 0 ang.
- LUCA GRAZIELA SI MARIUS S.R.L. · Glod (com. Moroeni)5.490 lei · 1 ang.
- BELLA MARIONI COM SRL · Târgoviște1.203 lei · 0 ang.
- LA VANDA COM SRL · Târgoviște0 lei · 0 ang.
- AMINE AMINO S.R.L. · Tărtăsești0 lei · 0 ang.
- POTI SRL · Săcueni (com. Gura Ocniței)0 lei · 0 ang.
- ROXITINA CREATIVE S.R.L. · Târgoviște0 lei · 0 ang.
- OSIRIS HATHOR S.R.L. · Fieni0 lei · 1 ang.
Dosare în instanță
3 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 612/104/2025/a101.07.2025
cererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014) contestatie tabel preliminar
Tribunalul Olt · Fond · Faliment · calitate: Intimat
- 1449/54/202424.09.2024
Plângere împotriva deciziei CNSC nr. 2535/C6/2540 din data de 09.09.2024
Curtea de Apel Craiova · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Intimat
- 702/262/202429.02.2024
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Moreni · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Debitor
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4719 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4291 Construcții hidrotehnice
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 6619 Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
- 8291 Activități ale agențiilor de colectare și a birourilor (oficiilor) de raportare a creditului
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 9511 Repararea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
Întrebări frecvente despre OPREA ADMINISTRATOR SRL
Care este CUI-ul firmei OPREA ADMINISTRATOR SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei OPREA ADMINISTRATOR SRL este 23353559, iar codul de TVA este RO23353559. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J15/226/2008, iar codul EUID este ROONRC.J15/226/2008.
Unde are sediul OPREA ADMINISTRATOR SRL?
Sediul social al firmei OPREA ADMINISTRATOR SRL este în FLACĂRA, Municipiul Moreni, Dâmbovița, județul Dâmbovița, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are OPREA ADMINISTRATOR SRL?
Activitatea principală a firmei OPREA ADMINISTRATOR SRL este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare”, cod CAEN 4719. În Registrul Comerțului are autorizate în total 22 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată OPREA ADMINISTRATOR SRL?
OPREA ADMINISTRATOR SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 februarie 2008, deci are 18 ani de activitate.
Cum pot contacta firma OPREA ADMINISTRATOR SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0723 *** 707). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are OPREA ADMINISTRATOR SRL?
În 2025, OPREA ADMINISTRATOR SRL a raportat o cifră de afaceri de 3.189 lei și o pierdere netă de 109 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este OPREA ADMINISTRATOR SRL plătitoare de TVA?
Da. OPREA ADMINISTRATOR SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2010. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.