ONDIFEC SRL
Mircea cel Bătrân, Sat Valea Stânii, Comuna Luica, Călărași
În 2022: cifra de afaceri 1,6 mil lei, profit net 58 mii lei, 4 angajați.
Despre ONDIFEC SRL
ONDIFEC SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 decembrie 1993 cu numărul J51/1113/1993 și codul unic de înregistrare (CUI) 5056185, cu sediul în Valea Stânii (com. Luica), județul Călărași. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711). Firma are 32 ani de la înființare. În 2022, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,6 mil lei (+17% față de 2021), un profit net de 58 mii lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2018 și 2022, cifra de afaceri a crescut (de la 929 mii lei la 1,6 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 1996.
Date de identificare
- CUI
- 5056185
- Nr. Registrul Comerțului
- J51/1113/1993
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 09 decembrie 1993
- EUID
- ROONRC.J51/1113/1993
- Cod poștal
- 917156
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 04.11.2026
din 01.10.1996
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Budeşti
Date financiare 2022
- Cifra de afaceri
- 1,6 mil lei
- Profit net
- 58 mii lei
- Angajați (medie)
- 4
- Capitaluri proprii
- 426 mii lei
- Datorii
- 29 mii lei
- Active totale
- 455 mii lei
- Marjă netă
- 3,8%
- Cifră / angajat
- 389 mii lei
+17% față de 2021
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2022, datorii de 6% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2022, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 828 mii | 871 mii | 929 mii | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,6 mil |
| Venituri totale | 828 mii | 871 mii | 929 mii | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,6 mil |
| Cheltuieli totale | 789 mii | 839 mii | 887 mii | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,5 mil |
| Profit / pierdere brută | 39 mii | 32 mii | 42 mii | 61 mii | 47 mii | 72 mii | 74 mii |
| Profit / pierdere netă | 32 mii | 24 mii | 32 mii | 49 mii | 35 mii | 58 mii | 58 mii |
| Număr mediu de angajați | 4 | 4 | 3 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Active imobilizate | 8.774 | 5.024 | 23 mii | 23 mii | 23 mii | 23 mii | 23 mii |
| Active circulante | 260 mii | 305 mii | 240 mii | 282 mii | 308 mii | 369 mii | 432 mii |
| din care stocuri | 193 mii | 196 mii | 195 mii | 196 mii | 206 mii | 208 mii | 272 mii |
| creanțe | — | 40 mii | 20 mii | 50 mii | 50 mii | 85 mii | 85 mii |
| casa și conturi la bănci | 67 mii | 70 mii | 25 mii | 35 mii | 51 mii | 75 mii | 76 mii |
| Datorii | 48 mii | 66 mii | 38 mii | 31 mii | 21 mii | 24 mii | 29 mii |
| Capitaluri proprii | 221 mii | 245 mii | 225 mii | 274 mii | 310 mii | 368 mii | 426 mii |
| din care capital subscris vărsat | 250 | 250 | 250 | 250 | 250 | 250 | 250 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Firme similare din județul Călărași
- IRIMIAS TRADING SRL · Călărași56,8 mil lei · 33 ang.
- ADA SRL · Călărași46 mil lei · 82 ang.
- LION STAR SRL · Budești24,2 mil lei · 23 ang.
- COSTI ANA SRL · Vlad Țepeș20,4 mil lei · 8 ang.
- SIMONA COM SRL · Modelu10,4 mil lei · 36 ang.
- WHITE MANSION SRL · Lehliu-Gară (oraș Lehliu Gară)10,2 mil lei · 10 ang.
- UNION GEORGE S.R.L. · Călărași9,4 mil lei · 17 ang.
- INVEST GAMA CONSULTING S.R.L. · Călărași9,2 mil lei · 6 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 23.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
Întrebări frecvente despre ONDIFEC SRL
Care este CUI-ul firmei ONDIFEC SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ONDIFEC SRL este 5056185, iar codul de TVA este RO5056185. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J51/1113/1993, iar codul EUID este ROONRC.J51/1113/1993.
Unde are sediul ONDIFEC SRL?
Sediul social al firmei ONDIFEC SRL este în Mircea cel Bătrân, Sat Valea Stânii, Comuna Luica, Călărași, Valea Stânii (com. Luica), județul Călărași, cod poștal 917156, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ONDIFEC SRL?
Activitatea principală a firmei ONDIFEC SRL este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4711. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ONDIFEC SRL?
ONDIFEC SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 decembrie 1993, deci are 32 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ONDIFEC SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0242 *** 264). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ONDIFEC SRL?
În 2022, ONDIFEC SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,6 mil lei și un profit net de 58 mii lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ONDIFEC SRL plătitoare de TVA?
Da. ONDIFEC SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 1996. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 noiembrie 2026.
E firma ta? Actualizează gratuit datele de contact și adaugă insigna pe site.
Datele acestei firme sunt disponibile și prin API
Identificare ONRC, statut ANAF și bilanțuri, în JSON, direct în aplicația ta:
GET /api/v1/firma/5056185API date firme după CUI · 100 de cereri gratuite
Sursa: Registrul Comerțului (ONRC, data.gov.ro, licență CC BY 4.0), ANAF, Ministerul Finanțelor și portal.just.ro. Emailul și site-ul le găsim pe site-ul public al firmei.