OLIMPIC TOURS SRL
MIHAIL EMINESCU, Municipiul Sighișoara, Mureș
În 2025: cifra de afaceri 121 mii lei, pierdere netă 27 mii lei, 2 angajați.
Despre OLIMPIC TOURS SRL
OLIMPIC TOURS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 aprilie 2004 cu numărul J2004000595267 și codul unic de înregistrare (CUI) 16329426, cu sediul în Sighișoara, județul Mureș. Activitatea principală este „Alte transporturi terestre de călători n.c.a” (cod CAEN 4939). Firma are 22 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 121 mii lei (-16% față de 2024), o pierdere netă de 27 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 399 mii lei la 121 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2007 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 16329426
- Nr. Registrul Comerțului
- J2004000595267
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 06 aprilie 2004
- EUID
- ROONRC.J2004000595267
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 09.10.2026
din 01.01.2007
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Sighişoara
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 121 mii lei
- Pierdere netă
- 27 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- -619 mii lei
- Datorii
- 858 mii lei
- Active totale
- 239 mii lei
- Marjă netă
- -22,1%
- Cifră / angajat
- 60 mii lei
-16% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în 2025; datorii mai mari decât activele (359%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 621 mii | 608 mii | 592 mii | 546 mii | 400 mii | 399 mii | 627 mii | 294 mii | 144 mii | 121 mii |
| Venituri totale | 621 mii | 608 mii | 597 mii | 551 mii | 414 mii | 400 mii | 641 mii | 294 mii | 144 mii | 128 mii |
| Cheltuieli totale | 585 mii | 642 mii | 642 mii | 586 mii | 457 mii | 518 mii | 583 mii | 320 mii | 131 mii | 153 mii |
| Profit / pierdere brută | 35 mii | -33 mii | -45 mii | -35 mii | -43 mii | -118 mii | 57 mii | -26 mii | 14 mii | -25 mii |
| Profit / pierdere netă | 35 mii | -42 mii | -51 mii | -41 mii | -46 mii | -120 mii | 51 mii | -29 mii | 12 mii | -27 mii |
| Număr mediu de angajați | 10 | 13 | 11 | 9 | 9 | 7 | 6 | 3 | 1 | 2 |
| Active imobilizate | 47 mii | 51 mii | 38 mii | 31 mii | 65 mii | 37 mii | 25 mii | 16 mii | 6.833 | — |
| Active circulante | 198 mii | 141 mii | 167 mii | 166 mii | 123 mii | 126 mii | 164 mii | 182 mii | 196 mii | 239 mii |
| din care stocuri | 3.875 | 3.875 | 3.875 | 3.875 | 0 | 0 | 0 | 0 | — | — |
| creanțe | 193 mii | 135 mii | 163 mii | 159 mii | 120 mii | 122 mii | 158 mii | 172 mii | 196 mii | 238 mii |
| casa și conturi la bănci | 1.061 | 2.270 | 602 | 2.769 | 2.754 | 3.206 | 6.640 | 10 mii | 227 | 1.017 |
| Datorii | 573 mii | 561 mii | 626 mii | 658 mii | 695 mii | 789 mii | 766 mii | 802 mii | 795 mii | 858 mii |
| Capitaluri proprii | -328 mii | -369 mii | -420 mii | -461 mii | -507 mii | -627 mii | -576 mii | -605 mii | -592 mii | -619 mii |
| din care capital subscris vărsat | 25 mii | 25 mii | 25 mii | 25 mii | 25 mii | 25 mii | 25 mii | 25 mii | 25 mii | 25 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 42 din 79 în județul Mureș și locul 2.201 din 3.968 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4939 – Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
Firme similare din județul Mureș
- STECKY S.R.L. · Târgu Mureș137 mii lei · 0 ang.
- SILTRANS SRL · Târnăveni124 mii lei · 1 ang.
- SEVEN LEX S.R.L. · Târgu Mureș120 mii lei · 1 ang.
- EDENI S.R.L. · Ivănești (com. Livezeni)107 mii lei · 1 ang.
- IORA DRIVE S.R.L. · Târgu Mureș102 mii lei · 1 ang.
- GGBESTLINE S.R.L. · Grădini (com. Valea Largă)102 mii lei · 1 ang.
- AVZ RIDE S.R.L. · Târgu Mureș101 mii lei · 0 ang.
- CXG ACCURATE RIDE S.R.L. · Târgu Mureș100 mii lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Cele mai recente 10 din 11 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 280/1371/2023/a208.07.2026
contestaţie creanţe
Curtea de Apel Targumures · Apel · Faliment · calitate: Intimat Creditor
- 280/1371/2023/a608.07.2026
contestaţie creanţe
Curtea de Apel Targumures · Apel · Faliment · calitate: Intimat Creditor
- 280/1371/2023/a601.04.2026
contestaţie împotriva măsurilor administratorului/lichidatorului judiciar disjuns din dos. nr. 280/1371/2023/a2
Tribunalul Comercial Mures · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 280/1371/2023/a526.04.2024
procedura insolvenţei – societăţi pe acţiuni
Curtea de Apel Targumures · Apel · Faliment · calitate: Intimat Creditor
- 280/1371/2023/a525.04.2024
procedura insolvenţei – societăţi pe acţiuni
Tribunalul Comercial Mures · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 280/1371/2023/a315.04.2024
contestaţie împotriva hotărârii comitetului/adunarii creditorilor
Curtea de Apel Targumures · Apel · Faliment · calitate: Apelant Contestator
- 280/1371/2023/a408.02.2024
contestaţie împotriva hotărârii comitetului/adunarii creditorilor Nr. 290/31.01.2024 publicat în BPI nr. 2041/02.02.2024
Tribunalul Comercial Mures · Fond · Faliment · calitate: Contestator
- 280/1371/2023/a305.02.2024
contestaţie împotriva hotărârii comitetului/adunarii creditorilor Nr. 290/31.01.2024 publicat în BPI nr. 2041/02.02.2024
Tribunalul Comercial Mures · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 280/1371/2023/a230.01.2024
contestaţie creanţe la Tabelul preliminar nr. 209/23.01.2024 publicat în BPI nr. 1539/26.01.2024
Tribunalul Comercial Mures · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 280/1371/202306.11.2023
procedura insolvenţei – societăţi pe acţiuni
Tribunalul Comercial Mures · Fond · Faliment · calitate: Creditor
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4939 – Alte transporturi terestre de călători n.c.a
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Întrebări frecvente despre OLIMPIC TOURS SRL
Care este CUI-ul firmei OLIMPIC TOURS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei OLIMPIC TOURS SRL este 16329426, iar codul de TVA este RO16329426. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2004000595267, iar codul EUID este ROONRC.J2004000595267.
Unde are sediul OLIMPIC TOURS SRL?
Sediul social al firmei OLIMPIC TOURS SRL este în MIHAIL EMINESCU, Municipiul Sighișoara, Mureș, județul Mureș, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are OLIMPIC TOURS SRL?
Activitatea principală a firmei OLIMPIC TOURS SRL este „Alte transporturi terestre de călători n.c.a”, cod CAEN 4939. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată OLIMPIC TOURS SRL?
OLIMPIC TOURS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 aprilie 2004, deci are 22 ani de activitate.
Cum pot contacta firma OLIMPIC TOURS SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru OLIMPIC TOURS SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Sighișoara sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are OLIMPIC TOURS SRL?
În 2025, OLIMPIC TOURS SRL a raportat o cifră de afaceri de 121 mii lei și o pierdere netă de 27 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este OLIMPIC TOURS SRL plătitoare de TVA?
Da. OLIMPIC TOURS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2007 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.