OCULUS - MED SRL
Str. ARH. ION MINCU, sc. 1, et. P, ap. 3, Municipiul Focșani, Vrancea
În 2025: cifra de afaceri 1,6 mil lei, profit net 666 mii lei, 2 angajați.
Despre OCULUS - MED SRL
OCULUS - MED SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 septembrie 1995 cu numărul J1995000526393 și codul unic de înregistrare (CUI) 7704364, cu sediul în Focșani, județul Vrancea. Activitatea principală este „Activități de asistență medicală specializată” (cod CAEN 8622). Firma are 31 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,6 mil lei (-7% față de 2024), un profit net de 666 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1,4 mil lei la 1,6 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 1996.
Date de identificare
- CUI
- 7704364
- Nr. Registrul Comerțului
- J1995000526393
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 05 septembrie 1995
- EUID
- ROONRC.J1995000526393
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 03.10.2026
din 01.09.1996
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vrancea
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,6 mil lei
- Profit net
- 666 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 681 mii lei
- Datorii
- 915 mii lei
- Active totale
- 1,6 mil lei
- Marjă netă
- 41,3%
- Cifră / angajat
- 806 mii lei
-7% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 57% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 2,2 mil | 1,8 mil | 1,3 mil | 1,4 mil | 1,2 mil | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,5 mil | 1,7 mil | 1,6 mil |
| Venituri totale | 2,2 mil | 1,8 mil | 1,3 mil | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,5 mil | 1,8 mil | 1,9 mil |
| Cheltuieli totale | 1,6 mil | 1,4 mil | 1,1 mil | 996 mii | 959 mii | 881 mii | 900 mii | 989 mii | 1,1 mil | 1,1 mil |
| Profit / pierdere brută | 658 mii | 452 mii | 227 mii | 396 mii | 415 mii | 544 mii | 496 mii | 509 mii | 679 mii | 803 mii |
| Profit / pierdere netă | 552 mii | 429 mii | 214 mii | 382 mii | 401 mii | 531 mii | 483 mii | 494 mii | 626 mii | 666 mii |
| Număr mediu de angajați | 7 | 5 | 4 | 4 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 2 |
| Active imobilizate | 597 mii | 535 mii | 410 mii | 350 mii | 545 mii | 432 mii | 325 mii | 347 mii | 227 mii | 540 mii |
| Active circulante | 785 mii | 859 mii | 1,2 mil | 1,6 mil | 1,5 mil | 1,9 mil | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,9 mil | 1,1 mil |
| din care stocuri | 96 mii | 73 mii | 78 mii | 87 mii | 83 mii | 97 mii | 104 mii | 112 mii | 116 mii | 135 mii |
| creanțe | 17 mii | 64 mii | 67 mii | 72 mii | 37 mii | 65 mii | 32 mii | 31 mii | 461 mii | 358 mii |
| casa și conturi la bănci | 673 mii | 722 mii | 1 mil | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,7 mil | 998 mii | 1,1 mil | 1,3 mil | 222 mii |
| Cheltuieli în avans | 2.994 | 2.849 | — | — | — | 800 | 805 | 402 | — | 5.014 |
| Datorii | 216 mii | 114 mii | 100 mii | 109 mii | 51 mii | 70 mii | 58 mii | 52 mii | 1,5 mil | 915 mii |
| Capitaluri proprii | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,5 mil | 1,8 mil | 2 mil | 2,2 mil | 1,4 mil | 1,5 mil | 641 mii | 681 mii |
| din care capital subscris vărsat | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 12 din 133 în județul Vrancea și locul 1.262 din 12.304 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 8622 – Activități de asistență medicală specializată.
Firme similare din județul Vrancea
- MEDICAL GISANA IMPEX SRL · Focșani2 mil lei · 10 ang.
- OCULUS - MEDSERV SRL · Focșani1,8 mil lei · 3 ang.
- PSHIO-CARE THERAPY SRL · Focșani1,8 mil lei · 4 ang.
- ANDREFARM CLINIC SRL · Adjud1,7 mil lei · 7 ang.
- OPHTART MED S.R.L. · Focșani1,6 mil lei · 3 ang.
- EXPLORELIFE S.R.L. · Focșani1,4 mil lei · 1 ang.
- MAROXMED SRL · Focșani1,4 mil lei · 3 ang.
- Z MEDICA RAD SRL · Bârsești1,1 mil lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 8622 – Activități de asistență medicală specializată
- 3250 Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale stomatologice
- 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice
- 8621 Activități de asistență medicală generală
- 8622 Activități de asistență medicală specializată
- 8691 Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
Întrebări frecvente despre OCULUS - MED SRL
Care este CUI-ul firmei OCULUS - MED SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei OCULUS - MED SRL este 7704364, iar codul de TVA este RO7704364. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1995000526393, iar codul EUID este ROONRC.J1995000526393.
Unde are sediul OCULUS - MED SRL?
Sediul social al firmei OCULUS - MED SRL este în Str. ARH. ION MINCU, sc. 1, et. P, ap. 3, Municipiul Focșani, Vrancea, județul Vrancea, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are OCULUS - MED SRL?
Activitatea principală a firmei OCULUS - MED SRL este „Activități de asistență medicală specializată”, cod CAEN 8622. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată OCULUS - MED SRL?
OCULUS - MED SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 septembrie 1995, deci are 31 ani de activitate.
Cum pot contacta firma OCULUS - MED SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0237 *** 506). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are OCULUS - MED SRL?
În 2025, OCULUS - MED SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,6 mil lei și un profit net de 666 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este OCULUS - MED SRL plătitoare de TVA?
Da. OCULUS - MED SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 1996. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.