Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA16 ani pe piață

OCSA CONSTRUCTII SI INFRASTRUCTURA SRL

CUI 27260762J2010007564403

BUCUREȘTI-PLOIEȘTI, et. 3, București Sectorul 1, București

În 2025: cifra de afaceri 167 mil lei, profit net 31 mil lei, 33 angajați.

Despre OCSA CONSTRUCTII SI INFRASTRUCTURA SRL

OCSA CONSTRUCTII SI INFRASTRUCTURA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 august 2010 cu numărul J2010007564403 și codul unic de înregistrare (CUI) 27260762, cu sediul în București Sector 1, municipiul București. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide” (cod CAEN 4221). Firma are 16 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 167 mil lei (+27% față de 2024), un profit net de 31 mil lei și 33 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 46,3 mil lei la 167 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 10 august 2010.

Date de identificare

CUI
27260762
Nr. Registrul Comerțului
J2010007564403
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
09 august 2010
EUID
ROONRC.J2010007564403
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 10.08.2010

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
01.10.2026

Organ fiscal competent: Direcţia Generală a Finanţelor Publice Municipiul Bucureşti

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
167 mil lei

+27% față de 2024

Profit net
31 mil lei
Angajați (medie)
33
Capitaluri proprii
54,5 mil lei
Datorii
66,4 mil lei
Active totale
121 mil lei
Marjă netă
18,6%
Cifră / angajat
5,1 mil lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 55% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-50 mil050 mil100 mil150 mil200 mil2016: cifra de afaceri 2.906.314 lei; profit net 25.301 lei20162017: cifra de afaceri 1.462.816 lei; profit net 11.983 lei20172018: cifra de afaceri 1.034.286 lei; pierdere netă 2.817 lei20182019: cifra de afaceri 872.178 lei; profit net 42.494 lei20192020: cifra de afaceri 9.792.112 lei; profit net 166.915 lei20202021: cifra de afaceri 46.348.794 lei; profit net 7.963.614 lei20212022: cifra de afaceri 129.966.952 lei; profit net 27.576.213 lei20222023: cifra de afaceri 154.401.768 lei; profit net 23.165.573 lei20232024: cifra de afaceri 131.433.892 lei; profit net 23.286.717 lei20242025: cifra de afaceri 166.967.406 lei; profit net 30.985.365 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă2,9 mil1,5 mil1 mil872 mii9,8 mil46,3 mil130 mil154 mil131 mil167 mil
Venituri totale2,9 mil1,5 mil1 mil872 mii9,8 mil71,2 mil132 mil174 mil136 mil166 mil
Cheltuieli totale2,8 mil1,4 mil1 mil821 mii9,6 mil61,9 mil100 mil147 mil109 mil130 mil
Profit / pierdere brută69 mii31 mii7.61051 mii217 mii9,3 mil31,9 mil26,9 mil27 mil35,9 mil
Profit / pierdere netă25 mii12 mii-2.81742 mii167 mii8 mil27,6 mil23,2 mil23,3 mil31 mil
Număr mediu de angajați2174383442403833
Active imobilizate6.4413.6001.15704,3 mil7,7 mil18,9 mil29,9 mil10,3 mil21,6 mil
Active circulante329 mii280 mii594 mii1,4 mil8,3 mil48,6 mil73,1 mil78,1 mil76,3 mil97,2 mil
din care stocuri————380 mii27,1 mil28,3 mil47,3 mil50,3 mil50,2 mil
creanțe223 mii162 mii535 mii1,3 mil7,8 mil12,5 mil34,9 mil20,2 mil16,8 mil26,4 mil
casa și conturi la bănci106 mii117 mii59 mii9.39396 mii9 mil9,9 mil10,5 mil9,1 mil741 mii
Cheltuieli în avans———2.5032,1 mil2,5 mil1,7 mil1,8 mil1,9 mil2,1 mil
Datorii279 mii215 mii530 mii1,2 mil14,4 mil50,5 mil60,2 mil58,7 mil64,9 mil66,4 mil
Capitaluri proprii56 mii68 mii65 mii108 mii275 mii8,2 mil33,5 mil51 mil23,6 mil54,5 mil
din care capital subscris vărsat30030030030045 mii45 mii45 mii45 mii45 mii45 mii

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 4 din 101 în județul București și locul 10 din 1.018 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4221 – Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide.

Firme similare din județul București

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4221 – Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide

  • 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente
  • 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
  • 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
  • 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4291 Construcții hidrotehnice
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
  • 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
  • 7111 Activități de arhitectură
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
  • 7120 Activități de testări și analize tehnice
  • 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
  • 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
  • 7414 Alte activități de design specializat
  • 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
  • 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
  • 7721 Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv
  • 7722 Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a.
  • 7731 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole
  • 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
  • 7733 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare)
  • 7734 Activități de închiriere și leasing cu echipamente de transport pe apă
  • 7735 Activități de închiriere și leasing cu echipamente de transport aerian
  • 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
  • 7820 Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane
  • 8130 Activități de întreținere peisagistică
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
  • 9510 Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații
  • 9521 Repararea și întreținerea aparatelor electronice de uz casnic
  • 9522 Repararea și întreținerea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină
  • 9699 Alte servicii personale n.c.a.

Întrebări frecvente despre OCSA CONSTRUCTII SI INFRASTRUCTURA SRL

Care este CUI-ul firmei OCSA CONSTRUCTII SI INFRASTRUCTURA SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei OCSA CONSTRUCTII SI INFRASTRUCTURA SRL este 27260762, iar codul de TVA este RO27260762. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2010007564403, iar codul EUID este ROONRC.J2010007564403.

Unde are sediul OCSA CONSTRUCTII SI INFRASTRUCTURA SRL?

Sediul social al firmei OCSA CONSTRUCTII SI INFRASTRUCTURA SRL este în BUCUREȘTI-PLOIEȘTI, et. 3, București Sectorul 1, București, București Sector 1, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are OCSA CONSTRUCTII SI INFRASTRUCTURA SRL?

Activitatea principală a firmei OCSA CONSTRUCTII SI INFRASTRUCTURA SRL este „Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide”, cod CAEN 4221. În Registrul Comerțului are autorizate în total 48 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată OCSA CONSTRUCTII SI INFRASTRUCTURA SRL?

OCSA CONSTRUCTII SI INFRASTRUCTURA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 august 2010, deci are 16 ani de activitate.

Cum pot contacta firma OCSA CONSTRUCTII SI INFRASTRUCTURA SRL?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru OCSA CONSTRUCTII SI INFRASTRUCTURA SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 1 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are OCSA CONSTRUCTII SI INFRASTRUCTURA SRL?

În 2025, OCSA CONSTRUCTII SI INFRASTRUCTURA SRL a raportat o cifră de afaceri de 167 mil lei și un profit net de 31 mil lei, cu 33 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este OCSA CONSTRUCTII SI INFRASTRUCTURA SRL plătitoare de TVA?

Da. OCSA CONSTRUCTII SI INFRASTRUCTURA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 10 august 2010. Datele au fost verificate la ANAF pe 1 octombrie 2026.

Explorează