OANE CONSTRUCTII SRL
Sat Crucișor, Comuna Crucișor, Satu Mare
În 2025: cifra de afaceri 482 mii lei, pierdere netă 18 mii lei, 3 angajați.
Despre OANE CONSTRUCTII SRL
OANE CONSTRUCTII SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 februarie 2001 cu numărul J30/67/2001 și codul unic de înregistrare (CUI) 13720585, cu sediul în Crucișor, județul Satu Mare. Activitatea principală este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4120). Firma are 25 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 482 mii lei (-13% față de 2024), o pierdere netă de 18 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 489 mii lei la 482 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 martie 2001 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 13720585
- Nr. Registrul Comerțului
- J30/67/2001
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 16 februarie 2001
- EUID
- ROONRC.J30/67/2001
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.03.2001
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Satu Mare
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 482 mii lei
- Pierdere netă
- 18 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 58 lei
- Datorii
- 171 mii lei
- Active totale
- 171 mii lei
- Marjă netă
- -3,8%
- Cifră / angajat
- 161 mii lei
-13% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani; datorii de 100% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 251 mii | 564 mii | 321 mii | 558 mii | 443 mii | 489 mii | 429 mii | 531 mii | 553 mii | 482 mii |
| Venituri totale | 252 mii | 564 mii | 321 mii | 558 mii | 443 mii | 489 mii | 438 mii | 686 mii | 699 mii | 496 mii |
| Cheltuieli totale | 256 mii | 578 mii | 355 mii | 523 mii | 564 mii | 539 mii | 487 mii | 765 mii | 766 mii | 504 mii |
| Profit / pierdere brută | -4.607 | -14 mii | -34 mii | 36 mii | -121 mii | -50 mii | -49 mii | -78 mii | -67 mii | -7.724 |
| Profit / pierdere netă | -7.127 | -20 mii | -37 mii | 34 mii | -125 mii | -55 mii | -54 mii | -85 mii | -82 mii | -18 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 2 | 3 |
| Active imobilizate | 31 mii | 28 mii | 26 mii | 330 mii | 266 mii | 202 mii | 137 mii | 74 mii | 23 mii | 26 mii |
| Active circulante | 576 mii | 593 mii | 527 mii | 611 mii | 433 mii | 411 mii | 447 mii | 382 mii | 181 mii | 145 mii |
| din care stocuri | 459 mii | 466 mii | 408 mii | 444 mii | 284 mii | 281 mii | 308 mii | 291 mii | 118 mii | 87 mii |
| creanțe | 104 mii | 106 mii | 93 mii | 149 mii | 123 mii | 116 mii | 105 mii | 87 mii | 60 mii | 55 mii |
| casa și conturi la bănci | 13 mii | 21 mii | 26 mii | 18 mii | 26 mii | 15 mii | 34 mii | 4.002 | 3.519 | 4.244 |
| Datorii | 165 mii | 199 mii | 169 mii | 523 mii | 405 mii | 374 mii | 400 mii | 357 mii | 185 mii | 171 mii |
| Capitaluri proprii | 442 mii | 422 mii | 385 mii | 418 mii | 293 mii | 238 mii | 185 mii | 100 mii | 18 mii | 58 |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 137 din 415 în județul Satu Mare și locul 4.764 din 16.143 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Satu Mare
- IRBA SRL · Negrești-Oaș495 mii lei · 1 ang.
- SAUERMAN CONSTRUCT S.R.L. · Urziceni490 mii lei · 4 ang.
- SAS CONSTLUC 2019 S.R.L. · Medieșu Aurit490 mii lei · 10 ang.
- SFP CONSTRUCT S.R.L. · Satu Mare489 mii lei · 0 ang.
- VATAM TECH SRL · Satu Mare489 mii lei · 2 ang.
- CORION SRL · Satu Mare484 mii lei · 2 ang.
- BATIN CONSTRUCT S.R.L. · Certeze472 mii lei · 4 ang.
- EDIL PUSKAS SRL · Petin (com. Păulești)467 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 07.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 0220 Exploatarea forestieră
- 1610 Tăierea și rindeluirea lemnului
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Întrebări frecvente despre OANE CONSTRUCTII SRL
Care este CUI-ul firmei OANE CONSTRUCTII SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei OANE CONSTRUCTII SRL este 13720585, iar codul de TVA este RO13720585. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J30/67/2001, iar codul EUID este ROONRC.J30/67/2001.
Unde are sediul OANE CONSTRUCTII SRL?
Sediul social al firmei OANE CONSTRUCTII SRL este în Sat Crucișor, Comuna Crucișor, Satu Mare, județul Satu Mare, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are OANE CONSTRUCTII SRL?
Activitatea principală a firmei OANE CONSTRUCTII SRL este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4120. În Registrul Comerțului are autorizate în total 8 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată OANE CONSTRUCTII SRL?
OANE CONSTRUCTII SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 februarie 2001, deci are 25 ani de activitate.
Cum pot contacta firma OANE CONSTRUCTII SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 236). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are OANE CONSTRUCTII SRL?
În 2025, OANE CONSTRUCTII SRL a raportat o cifră de afaceri de 482 mii lei și o pierdere netă de 18 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este OANE CONSTRUCTII SRL plătitoare de TVA?
Da. OANE CONSTRUCTII SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 martie 2001 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.