NTX PROJEKT SRL
CRÂNGUL ORLII, Sat Măldărești, Comuna Măldărești, Vâlcea
În 2025: cifra de afaceri 344 mii lei, profit net 153 mii lei, 1 angajați.
Despre NTX PROJEKT SRL
NTX PROJEKT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 aprilie 2011 cu numărul J38/214/2011 și codul unic de înregistrare (CUI) 28341555, cu sediul în Măldărești, județul Vâlcea. Activitatea principală este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea” (cod CAEN 7112). Firma are 15 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 344 mii lei (-22% față de 2024), un profit net de 153 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2020 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 63 mii lei la 344 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 28341555
- Nr. Registrul Comerțului
- J38/214/2011
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 12 aprilie 2011
- EUID
- ROONRC.J38/214/2011
- Cod poștal
- 247370
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Horezu
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 344 mii lei
- Profit net
- 153 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 489 mii lei
- Datorii
- 104 mii lei
- Active totale
- 593 mii lei
- Marjă netă
- 44,4%
- Cifră / angajat
- 344 mii lei
-22% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 18% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 131 mii | 220 mii | 263 mii | 11 mii | 63 mii | 193 mii | 647 mii | 440 mii | 344 mii |
| Venituri totale | 131 mii | 220 mii | 263 mii | 12 mii | 89 mii | 193 mii | 647 mii | 450 mii | 344 mii |
| Cheltuieli totale | 76 mii | 96 mii | 45 mii | 40 mii | 79 mii | 175 mii | 358 mii | 269 mii | 187 mii |
| Profit / pierdere brută | 54 mii | 124 mii | 218 mii | -28 mii | 10 mii | 18 mii | 289 mii | 181 mii | 157 mii |
| Profit / pierdere netă | 53 mii | 122 mii | 215 mii | -28 mii | 9.582 | 16 mii | 283 mii | 173 mii | 153 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 5 | 3 | 4 | 2 | 2 | 2 | 1 |
| Active imobilizate | 3.797 | 4.200 | 4.200 | 4.200 | 4.200 | 25 mii | 20 mii | 66 mii | 50 mii |
| Active circulante | 339 mii | 473 mii | 635 mii | 615 mii | 423 mii | 46 mii | 322 mii | 366 mii | 542 mii |
| creanțe | 23 mii | 33 mii | 107 mii | 15 mii | 25 mii | 17 mii | 268 mii | 327 mii | 485 mii |
| casa și conturi la bănci | 316 mii | 440 mii | 528 mii | 600 mii | 398 mii | 30 mii | 54 mii | 39 mii | 57 mii |
| Datorii | 73 mii | 86 mii | 33 mii | 41 mii | 60 mii | 61 mii | 59 mii | 96 mii | 104 mii |
| Capitaluri proprii | 269 mii | 391 mii | 606 mii | 578 mii | 367 mii | 10 mii | 283 mii | 336 mii | 489 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 75 din 220 în județul Vâlcea și locul 6.288 din 16.139 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea.
Firme similare din județul Vâlcea
- PROVICAD SRL · Râmnicu Vâlcea364 mii lei · 1 ang.
- TOPO BEST CAD S.R.L. · Muereasca357 mii lei · 3 ang.
- GISNICOL GEOCAD S.R.L. · Drăgășani349 mii lei · 5 ang.
- ALIDADA CAD SRL · Râmnicu Vâlcea348 mii lei · 1 ang.
- ELTOPO S.R.L. · Râmnicu Vâlcea346 mii lei · 1 ang.
- RBF CONSULT S.R.L. · Râmnicu Vâlcea345 mii lei · 1 ang.
- PROCOMGAZ FLO S.R.L. · Râmnicu Vâlcea341 mii lei · 2 ang.
- INFRACAD DP S.R.L. · Priporu (com. Vlădești)335 mii lei · 2 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 03.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7410 Activități de design specializat
Întrebări frecvente despre NTX PROJEKT SRL
Care este CUI-ul firmei NTX PROJEKT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei NTX PROJEKT SRL este 28341555. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J38/214/2011, iar codul EUID este ROONRC.J38/214/2011.
Unde are sediul NTX PROJEKT SRL?
Sediul social al firmei NTX PROJEKT SRL este în CRÂNGUL ORLII, Sat Măldărești, Comuna Măldărești, Vâlcea, județul Vâlcea, cod poștal 247370, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are NTX PROJEKT SRL?
Activitatea principală a firmei NTX PROJEKT SRL este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea”, cod CAEN 7112. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată NTX PROJEKT SRL?
NTX PROJEKT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 aprilie 2011, deci are 15 ani de activitate.
Cum pot contacta firma NTX PROJEKT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0740 *** 985). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are NTX PROJEKT SRL?
În 2025, NTX PROJEKT SRL a raportat o cifră de afaceri de 344 mii lei și un profit net de 153 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este NTX PROJEKT SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, NTX PROJEKT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.