Sari la conținut
funcțiune; mandat administratori expiratPlătitor TVATVA la încasare24 ani pe piață

NOX INTERNATIONAL SRL

CUI 14833191J40/7980/2002

MUGUR MUGUREL, et. 2, București Sectorul 3, București

În 2025: cifra de afaceri 1,3 mil lei, pierdere netă 58 mii lei, 2 angajați.

Despre NOX INTERNATIONAL SRL

NOX INTERNATIONAL SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 august 2002 cu numărul J40/7980/2002 și codul unic de înregistrare (CUI) 14833191, cu sediul în București Sector 3, municipiul București. Activitatea principală este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea” (cod CAEN 7112). Firma are 24 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,3 mil lei (+153% față de 2024), o pierdere netă de 58 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 585 mii lei la 1,3 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 22 august 2002 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
14833191
Nr. Registrul Comerțului
J40/7980/2002
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
22 august 2002
EUID
ROONRC.J40/7980/2002
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 22.08.2002

TVA la încasare
Da

din 01.02.2021

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
26.09.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
1,3 mil lei

+153% față de 2024

Pierdere netă
58 mii lei
Angajați (medie)
2
Capitaluri proprii
-164 mii lei
Datorii
698 mii lei
Active totale
534 mii lei
Marjă netă
-4,5%
Cifră / angajat
639 mii lei
Risc crescut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (131%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-2 mil02 mil4 mil6 mil2016: cifra de afaceri 4.008.305 lei; profit net 88.404 lei20162017: cifra de afaceri 1.270.210 lei; pierdere netă 427.216 lei20172018: cifra de afaceri 1.294.979 lei; pierdere netă 811.626 lei20182019: cifra de afaceri 2.185.308 lei; profit net 320.804 lei20192020: cifra de afaceri 1.307.183 lei; profit net 106.176 lei20202021: cifra de afaceri 585.342 lei; profit net 11.375 lei20212022: cifra de afaceri 574.641 lei; profit net 23.569 lei20222023: cifra de afaceri 394.478 lei; pierdere netă 426.294 lei20232024: cifra de afaceri 505.910 lei; pierdere netă 77.038 lei20242025: cifra de afaceri 1.277.538 lei; pierdere netă 57.878 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă4 mil1,3 mil1,3 mil2,2 mil1,3 mil585 mii575 mii394 mii506 mii1,3 mil
Venituri totale4,1 mil1,3 mil1,3 mil2,2 mil1,3 mil613 mii590 mii401 mii506 mii1,3 mil
Cheltuieli totale4 mil1,7 mil2,1 mil1,9 mil1,2 mil595 mii561 mii824 mii583 mii1,3 mil
Profit / pierdere brută110 mii-427 mii-799 mii343 mii118 mii17 mii29 mii-423 mii-77 mii-58 mii
Profit / pierdere netă88 mii-427 mii-812 mii321 mii106 mii11 mii24 mii-426 mii-77 mii-58 mii
Număr mediu de angajați10745334212
Active imobilizate11 mii6.5181.85560 mii45 mii29 mii14 mii561561561
Active circulante4,4 mil1,6 mil603 mii992 mii742 mii722 mii990 mii479 mii547 mii528 mii
creanțe3,6 mil1,2 mil401 mii659 mii342 mii496 mii890 mii369 mii408 mii416 mii
casa și conturi la bănci800 mii356 mii203 mii333 mii400 mii226 mii100 mii110 mii139 mii112 mii
Cheltuieli în avans5.5753.6994.9754.2362.8612.7647.3584.6394.6394.639
Datorii1,2 mil862 mii675 mii801 mii427 mii381 mii614 mii513 mii659 mii698 mii
Capitaluri proprii3,2 mil747 mii-65 mii256 mii362 mii373 mii397 mii-29 mii-106 mii-164 mii
din care capital subscris vărsat134 mii134 mii134 mii134 mii134 mii134 mii134 mii134 mii134 mii134 mii

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 717 din 3.462 în județul București și locul 2.114 din 16.139 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea.

Firme similare din județul București

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

  • 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
  • 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
  • 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4291 Construcții hidrotehnice
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
  • 7021 Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
  • 7111 Activități de arhitectură
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
  • 7219 Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
  • 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
  • 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
  • 7410 Activități de design specializat
  • 7430 Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
  • 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
  • 7820 Activități de contractare, pe baze temporare, a personalului
  • 7830 Servicii de furnizare și management a forței de muncă
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
  • 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.

Întrebări frecvente despre NOX INTERNATIONAL SRL

Care este CUI-ul firmei NOX INTERNATIONAL SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei NOX INTERNATIONAL SRL este 14833191, iar codul de TVA este RO14833191. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J40/7980/2002, iar codul EUID este ROONRC.J40/7980/2002.

Unde are sediul NOX INTERNATIONAL SRL?

Sediul social al firmei NOX INTERNATIONAL SRL este în MUGUR MUGUREL, et. 2, București Sectorul 3, București, București Sector 3, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are NOX INTERNATIONAL SRL?

Activitatea principală a firmei NOX INTERNATIONAL SRL este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea”, cod CAEN 7112. În Registrul Comerțului are autorizate în total 36 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată NOX INTERNATIONAL SRL?

NOX INTERNATIONAL SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 august 2002, deci are 24 ani de activitate.

Cum pot contacta firma NOX INTERNATIONAL SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0213 *** 017). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are NOX INTERNATIONAL SRL?

În 2025, NOX INTERNATIONAL SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,3 mil lei și o pierdere netă de 58 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este NOX INTERNATIONAL SRL plătitoare de TVA?

Da. NOX INTERNATIONAL SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 22 august 2002 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.

Explorează