NOVA FUNGHI SRL
Optatiana, Sat Zimbor, Comuna Zimbor, Sălaj
A primit finanțare publică (6 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 27,7 mil lei, profit net 1,4 mil lei, 20 angajați.
Despre NOVA FUNGHI SRL
NOVA FUNGHI SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 noiembrie 2001 cu numărul J2001000295317 și codul unic de înregistrare (CUI) 14300768, cu sediul în Zimbor, județul Sălaj. Activitatea principală este „Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană” (cod CAEN 0230). Firma are 24 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 27,7 mil lei (+18% față de 2024), un profit net de 1,4 mil lei și 20 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 24 mil lei la 27,7 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2001.
Date de identificare
- CUI
- 14300768
- Nr. Registrul Comerțului
- J2001000295317
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 19 noiembrie 2001
- EUID
- ROONRC.J2001000295317
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 03.10.2026
din 01.12.2001
Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Sălaj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 27,7 mil lei
- Profit net
- 1,4 mil lei
- Angajați (medie)
- 20
- Capitaluri proprii
- 6,9 mil lei
- Datorii
- 17,8 mil lei
- Active totale
- 24,7 mil lei
- Marjă netă
- 5,2%
- Cifră / angajat
- 1,4 mil lei
+18% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 72% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 15,1 mil | 20,8 mil | 21,5 mil | 22 mil | 23,4 mil | 24 mil | 23,9 mil | 24,6 mil | 23,5 mil | 27,7 mil |
| Venituri totale | 15,4 mil | 20,9 mil | 21,7 mil | 22,3 mil | 23,8 mil | 24,2 mil | 24 mil | 24,6 mil | 23,6 mil | 27,9 mil |
| Cheltuieli totale | 15,1 mil | 19,7 mil | 20,6 mil | 20,8 mil | 22,3 mil | 22,8 mil | 21,5 mil | 22,2 mil | 22,4 mil | 26,2 mil |
| Profit / pierdere brută | 249 mii | 1,2 mil | 1,1 mil | 1,5 mil | 1,4 mil | 1,5 mil | 2,5 mil | 2,4 mil | 1,2 mil | 1,7 mil |
| Profit / pierdere netă | 207 mii | 1 mil | 930 mii | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,3 mil | 2,1 mil | 2,1 mil | 1 mil | 1,4 mil |
| Număr mediu de angajați | 26 | 19 | 21 | 27 | 27 | — | 26 | 31 | 24 | 20 |
| Active imobilizate | 2,1 mil | 2,1 mil | 3,6 mil | 3,9 mil | 3,6 mil | 3,9 mil | 4,6 mil | 5,7 mil | 5,7 mil | 5,1 mil |
| Active circulante | 6,2 mil | 8,6 mil | 12,4 mil | 10,9 mil | 13,4 mil | 13,6 mil | 14,9 mil | 12,9 mil | 13,9 mil | 19,6 mil |
| din care stocuri | 1,6 mil | 1,6 mil | 3 mil | 2,4 mil | 3 mil | 1,9 mil | 6,9 mil | 3,2 mil | 2 mil | 216 mii |
| creanțe | 4,4 mil | 7 mil | 8,9 mil | 8,6 mil | 10,2 mil | 11,7 mil | 7,5 mil | 9,6 mil | 11,9 mil | 19,3 mil |
| casa și conturi la bănci | 174 mii | 57 mii | 408 mii | 28 mii | 167 mii | 33 mii | 438 mii | 77 mii | 28 mii | 86 mii |
| Datorii | 6,6 mil | 8,2 mil | 12,5 mil | 10,2 mil | 11,1 mil | 10,4 mil | 13,1 mil | 10,1 mil | 13,1 mil | 17,8 mil |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 7.628 |
| Capitaluri proprii | 1,7 mil | 2,5 mil | 3,4 mil | 4,7 mil | 5,9 mil | 7,2 mil | 6,3 mil | 8,4 mil | 6,5 mil | 6,9 mil |
| din care capital subscris vărsat | 700 mii | 700 mii | 700 mii | 700 mii | 700 mii | 700 mii | 700 mii | 700 mii | 700 mii | 700 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 1 din 10 în județul Sălaj și locul 2 din 122 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0230 – Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană.
Firme similare din județul Sălaj
- MARI FUNGHI S.R.L. · Sânmihaiu Almașului11,2 mil lei · 3 ang.
- TEO FUNGHI S.R.L. · Chichișa (com. Românași)10,5 mil lei · 1 ang.
- DANY CIUPERCI S.R.L. · Chendrea (com. Bălan)6,9 mil lei · 1 ang.
- AGRAL PROD SRL · Crișeni6,6 mil lei · 6 ang.
- JSN FUNGHI S.R.L. · Jibou5,2 mil lei · 4 ang.
- FUNGHILAND S.R.L. · Jibou314 mii lei · 1 ang.
- INDFRUCT TRANSILVANIA SRL · Zalău266 mii lei · 1 ang.
- TRUFFE D'LOR S.R.L. · Zalău119 mii lei · 0 ang.
Dosare în instanță
2 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 793/1752/202416.05.2025
plângere contravenţională PV Seria DGAF nr. 0016376
Tribunalul Salaj · Apel · Civil · calitate: Intimat
- 793/1752/202422.02.2024
plângere contravenţională PV Seria DGAF nr. 0016376
Judecătoria Jibou · Fond · Civil · calitate: Petent
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 13.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 0230 – Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană
- 0230 Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană
- 1039 Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
- 3512 Producția de energie electrică din resurse regenerabile
- 3515 Comercializarea energiei electrice
- 3516 Depozitarea energiei electrice
- 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
- 5210 Depozitări
- 5590 Alte servicii de cazare
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 8292 Activități de ambalare
Întrebări frecvente despre NOVA FUNGHI SRL
Care este CUI-ul firmei NOVA FUNGHI SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei NOVA FUNGHI SRL este 14300768, iar codul de TVA este RO14300768. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2001000295317, iar codul EUID este ROONRC.J2001000295317.
Unde are sediul NOVA FUNGHI SRL?
Sediul social al firmei NOVA FUNGHI SRL este în Optatiana, Sat Zimbor, Comuna Zimbor, Sălaj, județul Sălaj, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are NOVA FUNGHI SRL?
Activitatea principală a firmei NOVA FUNGHI SRL este „Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană”, cod CAEN 0230. În Registrul Comerțului are autorizate în total 10 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată NOVA FUNGHI SRL?
NOVA FUNGHI SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 noiembrie 2001, deci are 24 ani de activitate.
Cum pot contacta firma NOVA FUNGHI SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0753 *** 557). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are NOVA FUNGHI SRL?
În 2025, NOVA FUNGHI SRL a raportat o cifră de afaceri de 27,7 mil lei și un profit net de 1,4 mil lei, cu 20 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este NOVA FUNGHI SRL plătitoare de TVA?
Da. NOVA FUNGHI SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2001. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.