NORTH STAR TRADE SRL
Str. Nazarcea, București Sectorul 1, București
În 2025: cifra de afaceri 231 mii lei, profit net 7.646 lei, 1 angajați.
Despre NORTH STAR TRADE SRL
NORTH STAR TRADE SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 iulie 2005 cu numărul J2005011821408 și codul unic de înregistrare (CUI) 17752083, cu sediul în București Sector 1, municipiul București. Activitatea principală este „Recuperarea materialelor reciclabile” (cod CAEN 3821). Firma are 21 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 231 mii lei (-31% față de 2024), un profit net de 7.646 lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 400 mii lei la 231 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2015.
Date de identificare
- CUI
- 17752083
- Nr. Registrul Comerțului
- J2005011821408
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 05 iulie 2005
- EUID
- ROONRC.J2005011821408
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 20.10.2026
din 01.10.2015
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 231 mii lei
- Profit net
- 7.646 lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 7.886 lei
- Datorii
- 8.569 lei
- Active totale
- 16 mii lei
- Marjă netă
- 3,3%
- Cifră / angajat
- 231 mii lei
-31% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 31% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 237 mii | 321 mii | 412 mii | 354 mii | 284 mii | 400 mii | 442 mii | 308 mii | 336 mii | 231 mii |
| Venituri totale | 237 mii | 321 mii | 412 mii | 354 mii | 284 mii | 401 mii | 444 mii | 308 mii | 336 mii | 231 mii |
| Cheltuieli totale | 202 mii | 265 mii | 338 mii | 307 mii | 241 mii | 290 mii | 322 mii | 255 mii | 292 mii | 222 mii |
| Profit / pierdere brută | 35 mii | 55 mii | 74 mii | 48 mii | 43 mii | 111 mii | 123 mii | 53 mii | 44 mii | 9.102 |
| Profit / pierdere netă | 30 mii | 52 mii | 70 mii | 44 mii | 40 mii | 107 mii | 118 mii | 50 mii | 34 mii | 7.646 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active circulante | 51 mii | 76 mii | 122 mii | 137 mii | 189 mii | 265 mii | 141 mii | 55 mii | 90 mii | 16 mii |
| din care stocuri | 2.160 | 1.495 | 4.078 | 4.496 | 5.356 | 11 mii | 4.548 | 5.472 | 1.161 | 3.204 |
| creanțe | 9.206 | 7.141 | 1.488 | 2.431 | 2.766 | 3.307 | 110 mii | 4.308 | 4.000 | 4.261 |
| casa și conturi la bănci | 40 mii | 67 mii | 116 mii | 130 mii | 181 mii | 250 mii | 26 mii | 45 mii | 85 mii | 8.990 |
| Datorii | 31 mii | 4.205 | 4.078 | 25 mii | 37 mii | 5.258 | 22 mii | 4.795 | 6.387 | 8.569 |
| Capitaluri proprii | 20 mii | 72 mii | 118 mii | 112 mii | 152 mii | 259 mii | 119 mii | 50 mii | 84 mii | 7.886 |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Firme similare din județul București
- UDI - BRÂNZĂ SRL · București Sector 5279 mii lei · 0 ang.
- TANASE CORPORATION 2010 SRL · București Sector 3263 mii lei · 0 ang.
- GRS AUTOMOBIL GARAGE S.R.L. · București Sector 3254 mii lei · 1 ang.
- YMG METAL INVEST SRL · București Sector 5247 mii lei · 2 ang.
- AUTO VAG SMART BUSINESS S.R.L. · București Sector 2221 mii lei · 1 ang.
- BIOMAX TECHNOLOGY S.R.L. · București Sector 1219 mii lei · 1 ang.
- ADIVIO COMSERV SRL · București Sector 1199 mii lei · 3 ang.
- ALLINONE RECYCLING S.R.L. · București Sector 2133 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 30.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 3821 – Recuperarea materialelor reciclabile
- 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase
- 3821 Recuperarea materialelor reciclabile
Întrebări frecvente despre NORTH STAR TRADE SRL
Care este CUI-ul firmei NORTH STAR TRADE SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei NORTH STAR TRADE SRL este 17752083, iar codul de TVA este RO17752083. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2005011821408, iar codul EUID este ROONRC.J2005011821408.
Unde are sediul NORTH STAR TRADE SRL?
Sediul social al firmei NORTH STAR TRADE SRL este în Str. Nazarcea, București Sectorul 1, București, București Sector 1, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are NORTH STAR TRADE SRL?
Activitatea principală a firmei NORTH STAR TRADE SRL este „Recuperarea materialelor reciclabile”, cod CAEN 3821. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată NORTH STAR TRADE SRL?
NORTH STAR TRADE SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 iulie 2005, deci are 21 ani de activitate.
Cum pot contacta firma NORTH STAR TRADE SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0216 *** 910). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are NORTH STAR TRADE SRL?
În 2025, NORTH STAR TRADE SRL a raportat o cifră de afaceri de 231 mii lei și un profit net de 7.646 lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este NORTH STAR TRADE SRL plătitoare de TVA?
Da. NORTH STAR TRADE SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2015. Datele au fost verificate la ANAF pe 20 octombrie 2026.
E firma ta? Actualizează gratuit datele de contact și adaugă insigna pe site.
Datele acestei firme sunt disponibile și prin API
Identificare ONRC, statut ANAF și bilanțuri, în JSON, direct în aplicația ta:
GET /api/v1/firma/17752083API date firme după CUI · 100 de cereri gratuite
Sursa: Registrul Comerțului (ONRC, data.gov.ro, licență CC BY 4.0), ANAF, Ministerul Finanțelor și portal.just.ro. Emailul și site-ul le găsim pe site-ul public al firmei.