Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA31 ani pe piață

NORDENLOR PROD COM IMPEX SRL

CUI 7332759J1995000237268

Str. TRANSILVANIEI, Sat Sîngeorgiu De Mureș, Comuna Sîngeorgiu De Mureș, Mureș

În 2025: cifra de afaceri 21,8 mil lei, profit net 734 mii lei, 23 angajați.

Despre NORDENLOR PROD COM IMPEX SRL

NORDENLOR PROD COM IMPEX SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 mai 1995 cu numărul J1995000237268 și codul unic de înregistrare (CUI) 7332759, cu sediul în Sîngeorgiu De Mureș, județul Mureș. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare” (cod CAEN 4683). Firma are 31 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 21,8 mil lei (-9% față de 2024), un profit net de 734 mii lei și 23 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 28,9 mil lei la 21,8 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 1996.

Date de identificare

CUI
7332759
Nr. Registrul Comerțului
J1995000237268
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
12 mai 1995
EUID
ROONRC.J1995000237268
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.12.1996

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
01.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Mureş

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
21,8 mil lei

-9% față de 2024

Profit net
734 mii lei
Angajați (medie)
23
Capitaluri proprii
12,6 mil lei
Datorii
2,1 mil lei
Active totale
14,7 mil lei
Marjă netă
3,4%
Cifră / angajat
946 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 14% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
010 mil20 mil30 mil2016: cifra de afaceri 22.926.910 lei; profit net 2.166.835 lei20162017: cifra de afaceri 22.371.765 lei; profit net 2.160.252 lei20172018: cifra de afaceri 25.486.118 lei; profit net 1.956.837 lei20182019: cifra de afaceri 26.298.888 lei; profit net 2.095.190 lei20192020: cifra de afaceri 26.252.693 lei; profit net 2.321.584 lei20202021: cifra de afaceri 28.945.202 lei; profit net 2.717.742 lei20212022: cifra de afaceri 29.988.233 lei; profit net 2.931.199 lei20222023: cifra de afaceri 24.978.608 lei; profit net 1.840.261 lei20232024: cifra de afaceri 23.974.965 lei; profit net 1.490.491 lei20242025: cifra de afaceri 21.753.467 lei; profit net 734.444 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă22,9 mil22,4 mil25,5 mil26,3 mil26,3 mil28,9 mil30 mil25 mil24 mil21,8 mil
Venituri totale23,7 mil23,1 mil26,3 mil27,1 mil27,1 mil29,8 mil30,9 mil25,5 mil24,6 mil22,2 mil
Cheltuieli totale21,2 mil20,6 mil24 mil24,6 mil24,3 mil26,6 mil27,4 mil23,4 mil22,8 mil21,3 mil
Profit / pierdere brută2,6 mil2,6 mil2,3 mil2,5 mil2,7 mil3,2 mil3,5 mil2,1 mil1,7 mil859 mii
Profit / pierdere netă2,2 mil2,2 mil2 mil2,1 mil2,3 mil2,7 mil2,9 mil1,8 mil1,5 mil734 mii
Număr mediu de angajați37353332313029262423
Active imobilizate2,7 mil2,4 mil2,2 mil2,4 mil2,3 mil2,5 mil2,3 mil2,5 mil2,6 mil2,7 mil
Active circulante9 mil10,4 mil12,5 mil14 mil16,6 mil18,7 mil15,5 mil10,6 mil11,3 mil12 mil
din care stocuri3,6 mil4 mil4,8 mil4,6 mil6,3 mil5,4 mil7,6 mil5,9 mil5,8 mil5,9 mil
creanțe1,1 mil614 mii887 mii1,1 mil794 mii1,9 mil447 mii319 mii317 mii304 mii
casa și conturi la bănci1,2 mil2,7 mil779 mii2 mil1,3 mil858 mii1,8 mil450 mii696 mii424 mii
Cheltuieli în avans28 mii14 mii10 mii8.70914 mii14 mii14 mii24 mii21 mii23 mii
Datorii822 mii616 mii836 mii1,2 mil2 mil2,3 mil7,2 mil734 mii1 mil2,1 mil
Capitaluri proprii10,9 mil12,3 mil13,9 mil15,2 mil16,9 mil19 mil10,6 mil12,5 mil12,9 mil12,6 mil
din care capital subscris vărsat2002001.0001.0001.0001.0001.0001.0001.0001.000

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 4 din 69 în județul Mureș și locul 274 din 3.945 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4683 – Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare.

Firme similare din județul Mureș

Dosare în instanță

9 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 2883/289/202622.05.2026

    validare poprire

    Judecătoria Reghin · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Terţ poprit

  • 1562/289/202623.03.2026

    ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.

    Judecătoria Reghin · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Creditor

  • 2849/323/202501.10.2025

    ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.

    Judecătoria Tarnaveni · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Creditor

  • 4377/289/202530.09.2025

    ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.

    Judecătoria Reghin · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Creditor

  • 4378/289/202530.09.2025

    ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.

    Judecătoria Reghin · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Creditor

  • 3859/175/202502.09.2025

    confirmare renunţare urmărire penală (art. 318 alin. 12 NCPP) furtul (art.228 NCP)

    Judecătoria Aiud · Fond · Penal · calitate: Parte vătămată

  • 4030/103/2011*/a108.01.2024

    antrenare raspundere

    Tribunalul Neamt · Fond · Faliment · calitate: Creditor

  • 2196/289/202319.05.2023

    ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.

    Judecătoria Reghin · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Reclamant

  • 4030/103/2011*27.12.2022

    procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată

    Tribunalul Neamt · Fond · Faliment · calitate: Creditor Reclamant

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 06.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4683 – Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare

  • 1611 Tăierea și rindeluirea lemnului
  • 1622 Fabricarea parchetului asamblat în panouri
  • 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte
  • 4681 Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate
  • 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
  • 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
  • 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice
  • 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
  • 4689 Comerț cu ridicata specializat al altor produse n.c.a.
  • 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 5210 Depozitări
  • 5224 Manipulări

Întrebări frecvente despre NORDENLOR PROD COM IMPEX SRL

Care este CUI-ul firmei NORDENLOR PROD COM IMPEX SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei NORDENLOR PROD COM IMPEX SRL este 7332759, iar codul de TVA este RO7332759. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1995000237268, iar codul EUID este ROONRC.J1995000237268.

Unde are sediul NORDENLOR PROD COM IMPEX SRL?

Sediul social al firmei NORDENLOR PROD COM IMPEX SRL este în Str. TRANSILVANIEI, Sat Sîngeorgiu De Mureș, Comuna Sîngeorgiu De Mureș, Mureș, județul Mureș, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are NORDENLOR PROD COM IMPEX SRL?

Activitatea principală a firmei NORDENLOR PROD COM IMPEX SRL este „Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare”, cod CAEN 4683. În Registrul Comerțului are autorizate în total 15 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată NORDENLOR PROD COM IMPEX SRL?

NORDENLOR PROD COM IMPEX SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 mai 1995, deci are 31 ani de activitate.

Cum pot contacta firma NORDENLOR PROD COM IMPEX SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0726 *** 930). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are NORDENLOR PROD COM IMPEX SRL?

În 2025, NORDENLOR PROD COM IMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 21,8 mil lei și un profit net de 734 mii lei, cu 23 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este NORDENLOR PROD COM IMPEX SRL plătitoare de TVA?

Da. NORDENLOR PROD COM IMPEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 1996. Datele au fost verificate la ANAF pe 2 octombrie 2026.

Explorează