NITROGEN PROD SRL
ARĂNEAG, Sat Arăneag, Comuna Târnova, Arad
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2024: cifra de afaceri 14 mii lei, profit net 9.137 lei.
Despre NITROGEN PROD SRL
NITROGEN PROD SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 august 2012 cu numărul J2012000937020 și codul unic de înregistrare (CUI) 30587234, cu sediul în Arăneag (com. Târnova), județul Arad. Activitatea principală este „Fabricarea varului și ipsosului” (cod CAEN 2352). Firma are 14 ani de la înființare. În 2024, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 14 mii lei (-86% față de 2023), un profit net de 9.137 lei. Între 2020 și 2024, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 14 mii lei la 14 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 3 decembrie 2024.
Date de identificare
- CUI
- 30587234
- Nr. Registrul Comerțului
- J2012000937020
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 24 august 2012
- EUID
- ROONRC.J2012000937020
- Cod poștal
- 317361
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 03.12.2024
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Ineu
Date financiare 2024
- Cifra de afaceri
- 14 mii lei
- Profit net
- 9.137 lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 732 lei
- Datorii
- 929 mii lei
- Active totale
- 1,8 mil lei
- Marjă netă
- 65,3%
-86% față de 2023
Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 86% față de 2023. Calcul orientativ din bilanțul 2024, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | — | — | — | 14 mii | — | — | 103 mii | 14 mii |
| Venituri totale | 0 | 0 | 32 mii | 224 mii | 22 mii | 212 mii | 103 mii | 14 mii |
| Cheltuieli totale | 40 mii | 9.324 | 44 mii | 222 mii | 27 mii | 268 mii | 163 mii | 3.164 |
| Profit / pierdere brută | -40 mii | -9.324 | -12 mii | 2.006 | -5.653 | -56 mii | -60 mii | 11 mii |
| Profit / pierdere netă | -40 mii | -9.324 | -12 mii | 1.586 | -5.653 | -56 mii | -60 mii | 9.137 |
| Active imobilizate | 81 mii | 81 mii | 113 mii | 324 mii | 345 mii | 507 mii | 507 mii | 507 mii |
| Active circulante | 128 mii | 119 mii | 1 mil | 1,6 mil | 1,6 mil | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,3 mil |
| din care stocuri | 25 mii | 25 mii | — | — | — | — | — | — |
| creanțe | 500 | 622 | 996 mii | 1,6 mil | 1,6 mil | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,3 mil |
| casa și conturi la bănci | 103 mii | 93 mii | 45 mii | 42 mii | 11 mii | 10 mii | 9.519 | 8.919 |
| Datorii | 52 mii | 52 mii | 182 mii | 959 mii | 946 mii | 756 mii | 937 mii | 929 mii |
| Venituri în avans | — | — | 861 mii | 861 mii | 861 mii | 861 mii | 861 mii | 861 mii |
| Capitaluri proprii | 158 mii | 148 mii | 111 mii | 113 mii | 107 mii | 51 mii | -8.405 | 732 |
| din care capital subscris vărsat | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 1 din 1 în județul Arad și locul 16 din 16 în România după cifra de afaceri (2024), între firmele cu activitatea principală 2352 – Fabricarea varului și ipsosului.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 04.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 2352 – Fabricarea varului și ipsosului
- 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
- 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor
- 0121 Cultivarea strugurilor
- 0124 Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
- 0125 Cultivarea altor pomi fructiferi, a arbuștilor fructiferi, căpșunilor și a nuciferelor
- 0142 Creșterea altor bovine
- 0312 Pescuitul în ape dulci
- 0322 Acvacultura în ape dulci
- 1011 Prelucrarea și conservarea cărnii
- 1013 Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)
- 1092 Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de companie
- 2352 Fabricarea varului și ipsosului
- 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
- 4623 Comerț cu ridicata al animalelor vii
- 4638 Comerț cu ridicata specializat al altor alimente
- 4673 Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
- 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor
- 8292 Activități de ambalare
- 9319 Alte activități sportive n.c.a
Întrebări frecvente despre NITROGEN PROD SRL
Care este CUI-ul firmei NITROGEN PROD SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei NITROGEN PROD SRL este 30587234, iar codul de TVA este RO30587234. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2012000937020, iar codul EUID este ROONRC.J2012000937020.
Unde are sediul NITROGEN PROD SRL?
Sediul social al firmei NITROGEN PROD SRL este în ARĂNEAG, Sat Arăneag, Comuna Târnova, Arad, Arăneag (com. Târnova), județul Arad, cod poștal 317361, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are NITROGEN PROD SRL?
Activitatea principală a firmei NITROGEN PROD SRL este „Fabricarea varului și ipsosului”, cod CAEN 2352. În Registrul Comerțului are autorizate în total 21 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată NITROGEN PROD SRL?
NITROGEN PROD SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 august 2012, deci are 14 ani de activitate.
Cum pot contacta firma NITROGEN PROD SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru NITROGEN PROD SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Arăneag (com. Târnova) sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are NITROGEN PROD SRL?
În 2024, NITROGEN PROD SRL a raportat o cifră de afaceri de 14 mii lei și un profit net de 9.137 lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este NITROGEN PROD SRL plătitoare de TVA?
Da. NITROGEN PROD SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 3 decembrie 2024. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.