NITA-GOR SRL
Calea lui Traian, Loc. Seaca, Oraș Călimănești, Vâlcea
În 2025: cifra de afaceri 62 mii lei, profit net 3.516 lei, 1 angajați.
Despre NITA-GOR SRL
NITA-GOR SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 martie 1996 cu numărul J1996000224388 și codul unic de înregistrare (CUI) 8324517, cu sediul în Seaca (oraș Călimănești), județul Vâlcea. Activitatea principală este „Repararea și întreținerea autovehiculelor” (cod CAEN 9531). Firma are 30 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 62 mii lei (-14% față de 2024), un profit net de 3.516 lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 33 mii lei la 62 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 8324517
- Nr. Registrul Comerțului
- J1996000224388
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 21 martie 1996
- EUID
- ROONRC.J1996000224388
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 06.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vâlcea
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 62 mii lei
- Profit net
- 3.516 lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- -116 mii lei
- Datorii
- 156 mii lei
- Active totale
- 40 mii lei
- Marjă netă
- 5,6%
- Cifră / angajat
- 62 mii lei
-14% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; datorii mai mari decât activele (389%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 27 mii | 29 mii | 27 mii | 27 mii | 38 mii | 33 mii | 36 mii | 41 mii | 73 mii | 62 mii |
| Venituri totale | 27 mii | 29 mii | 30 mii | 27 mii | 38 mii | 33 mii | 36 mii | 41 mii | 73 mii | 62 mii |
| Cheltuieli totale | 42 mii | 47 mii | 52 mii | 55 mii | 32 mii | 31 mii | 35 mii | 40 mii | 50 mii | 58 mii |
| Profit / pierdere brută | -15 mii | -18 mii | -22 mii | -28 mii | 5.196 | 1.966 | 1.522 | 1.758 | 23 mii | 4.139 |
| Profit / pierdere netă | -15 mii | -18 mii | -23 mii | -29 mii | 5.024 | 1.966 | 1.522 | 1.440 | 22 mii | 3.516 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 3.498 | 2.329 | 1.370 | 1.040 | 710 | 380 | 49 | — | — | — |
| Active circulante | 5.415 | 6.812 | 471 | 2.599 | 9.672 | 7.217 | 4.946 | 22 mii | 45 mii | 40 mii |
| casa și conturi la bănci | 5.415 | 6.812 | 471 | 2.599 | 9.672 | 7.217 | 4.946 | 22 mii | 45 mii | 40 mii |
| Datorii | 91 mii | 110 mii | 125 mii | 156 mii | 157 mii | 153 mii | 148 mii | 164 mii | 165 mii | 156 mii |
| Capitaluri proprii | -82 mii | -101 mii | -123 mii | -152 mii | -147 mii | -145 mii | -143 mii | -142 mii | -120 mii | -116 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 125 din 171 în județul Vâlcea și locul 8.179 din 9.973 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 9531 – Repararea și întreținerea autovehiculelor.
Firme similare din județul Vâlcea
- TEHNICMED AUTO S.R.L. · Râmnicu Vâlcea67 mii lei · 1 ang.
- TIP WOAS DENIS S.R.L. · Băbeni66 mii lei · 0 ang.
- CUIE LARIDAR S.R.L. · Slătioara64 mii lei · 0 ang.
- MIATRANS SRL · Dămțeni (oraș Berbești)63 mii lei · 2 ang.
- FLORENTVELY S.R.L. · Râmnicu Vâlcea62 mii lei · 0 ang.
- IKEY SHOP S.R.L. · Râmnicu Vâlcea59 mii lei · 1 ang.
- ALEXYNA WASH S.R.L. · Râmnicu Vâlcea58 mii lei · 7 ang.
- MTC AUTO DETAILING S.R.L. · Malu Alb (com. Bujoreni)58 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 9531 – Repararea și întreținerea autovehiculelor
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
Întrebări frecvente despre NITA-GOR SRL
Care este CUI-ul firmei NITA-GOR SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei NITA-GOR SRL este 8324517. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1996000224388, iar codul EUID este ROONRC.J1996000224388.
Unde are sediul NITA-GOR SRL?
Sediul social al firmei NITA-GOR SRL este în Calea lui Traian, Loc. Seaca, Oraș Călimănești, Vâlcea, Seaca (oraș Călimănești), județul Vâlcea, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are NITA-GOR SRL?
Activitatea principală a firmei NITA-GOR SRL este „Repararea și întreținerea autovehiculelor”, cod CAEN 9531.
Când a fost înființată NITA-GOR SRL?
NITA-GOR SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 martie 1996, deci are 30 ani de activitate.
Cum pot contacta firma NITA-GOR SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0745 *** 314). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are NITA-GOR SRL?
În 2025, NITA-GOR SRL a raportat o cifră de afaceri de 62 mii lei și un profit net de 3.516 lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este NITA-GOR SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, NITA-GOR SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.