NINOCOM SRL
comuna Crețeni, Sat Izvoru, Comuna Crețeni, Vâlcea
În 2025: cifra de afaceri 517 mii lei, profit net 64 mii lei, 1 angajați.
Despre NINOCOM SRL
NINOCOM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 octombrie 2005 cu numărul J2005000963380 și codul unic de înregistrare (CUI) 18044247, cu sediul în Izvoru (com. Crețeni), județul Vâlcea. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.” (cod CAEN 4755). Firma are 21 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 517 mii lei (+2% față de 2024), un profit net de 64 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 419 mii lei la 517 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 martie 2006.
Date de identificare
- CUI
- 18044247
- Nr. Registrul Comerțului
- J2005000963380
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 14 octombrie 2005
- EUID
- ROONRC.J2005000963380
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 05.10.2026
din 01.03.2006
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Drăgăşani
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 517 mii lei
- Profit net
- 64 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 363 mii lei
- Datorii
- 11 mii lei
- Active totale
- 374 mii lei
- Marjă netă
- 12,4%
- Cifră / angajat
- 517 mii lei
+2% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 3% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 250 mii | 348 mii | 303 mii | 302 mii | 385 mii | 419 mii | 394 mii | 462 mii | 507 mii | 517 mii |
| Venituri totale | 254 mii | 349 mii | 311 mii | 306 mii | 385 mii | 419 mii | 395 mii | 462 mii | 507 mii | 517 mii |
| Cheltuieli totale | 294 mii | 355 mii | 303 mii | 291 mii | 322 mii | 373 mii | 345 mii | 400 mii | 437 mii | 440 mii |
| Profit / pierdere brută | -40 mii | -5.949 | 8.008 | 15 mii | 63 mii | 46 mii | 50 mii | 62 mii | 71 mii | 77 mii |
| Profit / pierdere netă | -40 mii | -9.436 | 2.554 | 12 mii | 60 mii | 43 mii | 46 mii | 57 mii | 60 mii | 64 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 49 mii | 29 mii | 17 mii | 17 mii | 17 mii | 17 mii | 23 mii | 21 mii | 90 mii | 69 mii |
| Active circulante | 186 mii | 225 mii | 231 mii | 208 mii | 229 mii | 293 mii | 309 mii | 364 mii | 358 mii | 305 mii |
| din care stocuri | 94 mii | 77 mii | 87 mii | 97 mii | 148 mii | 171 mii | 173 mii | 172 mii | 193 mii | 167 mii |
| creanțe | 35 mii | 75 mii | 18 mii | 18 mii | 19 mii | 19 mii | 18 mii | 22 mii | 21 mii | 19 mii |
| casa și conturi la bănci | 56 mii | 73 mii | 126 mii | 93 mii | 62 mii | 103 mii | 118 mii | 171 mii | 144 mii | 120 mii |
| Datorii | 105 mii | 134 mii | 126 mii | 91 mii | 52 mii | 74 mii | 49 mii | 46 mii | 49 mii | 11 mii |
| Capitaluri proprii | 129 mii | 120 mii | 123 mii | 134 mii | 194 mii | 236 mii | 283 mii | 340 mii | 399 mii | 363 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 9 din 17 în județul Vâlcea și locul 740 din 1.326 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4755 – Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a..
Firme similare din județul Vâlcea
- RAMAS COM SRL · Horezu710 mii lei · 3 ang.
- TRUVA MOB S.R.L. · Râmnicu Vâlcea692 mii lei · 7 ang.
- NOUVO SIL GROUP S.R.L. · Râmnicu Vâlcea666 mii lei · 1 ang.
- ARTE BRUTO S.R.L. · Râmnicu Vâlcea545 mii lei · 6 ang.
- BAROC MOB S.R.L. · Mădulari (com. Cernisoara)374 mii lei · 0 ang.
- GELTAN COM SRL · Călimănești340 mii lei · 1 ang.
- GRAND CASA LUXURY S.R.L. · Râmnicu Vâlcea215 mii lei · 4 ang.
- IANIS & ELENA ART S.R.L. · Horezu101 mii lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 05.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4755 – Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
- 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
- 4661 Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor
- 4672 Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
- 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
- 4675 Comerț cu ridicata al produselor chimice
- 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie vândute prin magazine
- 4781 Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
- 4782 Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
- 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
- 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 4942 Servicii de mutare
- 5210 Depozitări
Întrebări frecvente despre NINOCOM SRL
Care este CUI-ul firmei NINOCOM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei NINOCOM SRL este 18044247, iar codul de TVA este RO18044247. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2005000963380, iar codul EUID este ROONRC.J2005000963380.
Unde are sediul NINOCOM SRL?
Sediul social al firmei NINOCOM SRL este în comuna Crețeni, Sat Izvoru, Comuna Crețeni, Vâlcea, Izvoru (com. Crețeni), județul Vâlcea, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are NINOCOM SRL?
Activitatea principală a firmei NINOCOM SRL este „Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.”, cod CAEN 4755. În Registrul Comerțului are autorizate în total 24 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată NINOCOM SRL?
NINOCOM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 octombrie 2005, deci are 21 ani de activitate.
Cum pot contacta firma NINOCOM SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru NINOCOM SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Izvoru (com. Crețeni) sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are NINOCOM SRL?
În 2025, NINOCOM SRL a raportat o cifră de afaceri de 517 mii lei și un profit net de 64 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este NINOCOM SRL plătitoare de TVA?
Da. NINOCOM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 martie 2006. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.