NIMIROX TRANS SRL
MIHAI VITEAZU, Municipiul Carei, Satu Mare
În 2025: cifra de afaceri 1,5 mil lei, profit net 5.577 lei, 22 angajați.
Despre NIMIROX TRANS SRL
NIMIROX TRANS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 decembrie 2016 cu numărul J2016001068301 și codul unic de înregistrare (CUI) 36874788, cu sediul în Carei, județul Satu Mare. Activitatea principală este „Alte activități poștale și de curier” (cod CAEN 5320). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,5 mil lei (-9% față de 2024), un profit net de 5.577 lei și 22 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1,1 mil lei la 1,5 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 19 februarie 2021.
Date de identificare
- CUI
- 36874788
- Nr. Registrul Comerțului
- J2016001068301
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 27 decembrie 2016
- EUID
- ROONRC.J2016001068301
- Cod poștal
- 445100
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 19.02.2021
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Carei
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,5 mil lei
- Profit net
- 5.577 lei
- Angajați (medie)
- 22
- Capitaluri proprii
- 5.817 lei
- Datorii
- 340 mii lei
- Active totale
- 346 mii lei
- Marjă netă
- 0,4%
- Cifră / angajat
- 68 mii lei
-9% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 98% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 197 mii | 957 mii | — | — | — | 1,1 mil | 1,6 mil | 2,2 mil | 1,6 mil | 1,5 mil |
| Venituri totale | 197 mii | 957 mii | 0 | 0 | 0 | 1,1 mil | 1,6 mil | 2,3 mil | 1,7 mil | 1,5 mil |
| Cheltuieli totale | 255 | 45 mii | 709 | 240 | 3.623 | 167 mii | 552 mii | 143 mii | 120 mii | 1,5 mil |
| Profit / pierdere brută | 197 mii | 912 mii | -709 | -240 | -3.623 | 981 mii | 1,1 mil | 2,2 mil | 1,6 mil | 6.677 |
| Profit / pierdere netă | 195 mii | 902 mii | -709 | -240 | -3.623 | 969 mii | 1,1 mil | 2,1 mil | 1,6 mil | 5.577 |
| Număr mediu de angajați | — | 3 | — | — | 2 | 6 | 13 | 4 | 2 | 22 |
| Active imobilizate | 939 | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Active circulante | 198 mii | 1,2 mil | 1,1 mil | — | 516 | 1 mil | 1,2 mil | 2,9 mil | 1,8 mil | 346 mii |
| creanțe | 197 mii | 61 mii | — | — | — | 98 mii | 412 mii | 61 mii | 1,3 mil | 345 mii |
| casa și conturi la bănci | 704 | 1,1 mil | 1,1 mil | — | 516 | 929 mii | 776 mii | 2,9 mil | 427 mii | 1.432 |
| Datorii | 3.670 | 120 mii | 1.127 | 0 | 4.139 | 61 mii | 133 mii | 34 mii | 196 mii | 340 mii |
| Capitaluri proprii | 195 mii | 1,1 mil | 1,1 mil | 0 | -3.623 | 966 mii | 1,1 mil | 2,9 mil | 1,6 mil | 5.817 |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 5 din 21 în județul Satu Mare și locul 473 din 3.969 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 5320 – Alte activități poștale și de curier.
Firme similare din județul Satu Mare
- ZENASTAN SRL · Satu Mare1,2 mil lei · 15 ang.
- OLIMPIA TRAVEL LOGISTICS SRL · Satu Mare563 mii lei · 5 ang.
- CARDEN TRANS S.R.L. · Cean (com. Săuca)479 mii lei · 4 ang.
- ALY & ISA PAȘCA MIC S.R.L. · Călinești-Oaș399 mii lei · 1 ang.
- CSAKI TRAVEL SRL · Satu Mare354 mii lei · 2 ang.
- ANATRANS INVEST S.R.L. · Păulești255 mii lei · 1 ang.
- DAW FLEET CONSULTING S.R.L. · Homorodu De Mijloc (com. Homoroade)171 mii lei · 1 ang.
- OST WEST TRANS EXPRESS S.R.L. · Gherța Mare (com. Turț)131 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 15.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 5320 – Alte activități poștale și de curier
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5320 Alte activități poștale și de curier
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
Întrebări frecvente despre NIMIROX TRANS SRL
Care este CUI-ul firmei NIMIROX TRANS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei NIMIROX TRANS SRL este 36874788, iar codul de TVA este RO36874788. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2016001068301, iar codul EUID este ROONRC.J2016001068301.
Unde are sediul NIMIROX TRANS SRL?
Sediul social al firmei NIMIROX TRANS SRL este în MIHAI VITEAZU, Municipiul Carei, Satu Mare, județul Satu Mare, cod poștal 445100, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are NIMIROX TRANS SRL?
Activitatea principală a firmei NIMIROX TRANS SRL este „Alte activități poștale și de curier”, cod CAEN 5320. În Registrul Comerțului are autorizate în total 8 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată NIMIROX TRANS SRL?
NIMIROX TRANS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 decembrie 2016, deci are 9 ani de activitate.
Cum pot contacta firma NIMIROX TRANS SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru NIMIROX TRANS SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Carei sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are NIMIROX TRANS SRL?
În 2025, NIMIROX TRANS SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,5 mil lei și un profit net de 5.577 lei, cu 22 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este NIMIROX TRANS SRL plătitoare de TVA?
Da. NIMIROX TRANS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 19 februarie 2021. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.