NICDANI SRL
CALEA LUI TRAIAN, bl. 7, sc. C, ap. 12, Loc. Călimănești, Oraș Călimănești, Vâlcea
În 2025: cifra de afaceri 426 mii lei, profit net 66 mii lei, 1 angajați.
Despre NICDANI SRL
NICDANI SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 octombrie 2007 cu numărul J2007000971381 și codul unic de înregistrare (CUI) 22497041, cu sediul în Călimănești, județul Vâlcea. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare” (cod CAEN 4712). Firma are 19 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 426 mii lei (+4% față de 2024), un profit net de 66 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 457 mii lei la 426 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2016.
Date de identificare
- CUI
- 22497041
- Nr. Registrul Comerțului
- J2007000971381
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 02 octombrie 2007
- EUID
- ROONRC.J2007000971381
- Cod poștal
- 245600
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 11.10.2026
din 01.11.2016
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vâlcea
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 426 mii lei
- Profit net
- 66 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 244 mii lei
- Datorii
- 47 mii lei
- Active totale
- 291 mii lei
- Marjă netă
- 15,6%
- Cifră / angajat
- 426 mii lei
+4% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 16% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 322 mii | 288 mii | 333 mii | 339 mii | 443 mii | 457 mii | 495 mii | 455 mii | 408 mii | 426 mii |
| Venituri totale | 322 mii | 288 mii | 333 mii | 339 mii | 444 mii | 457 mii | 504 mii | 460 mii | 409 mii | 427 mii |
| Cheltuieli totale | 266 mii | 280 mii | 306 mii | 312 mii | 385 mii | 430 mii | 454 mii | 431 mii | 338 mii | 353 mii |
| Profit / pierdere brută | 56 mii | 8.574 | 27 mii | 27 mii | 59 mii | 27 mii | 50 mii | 30 mii | 70 mii | 74 mii |
| Profit / pierdere netă | 53 mii | 5.700 | 23 mii | 23 mii | 56 mii | 23 mii | 45 mii | 26 mii | 63 mii | 66 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 19 mii | 14 mii | 11 mii | 3.138 | 3.138 | 3.138 | 3.498 | 3.138 | 3.137 | 3.137 |
| Active circulante | 62 mii | 58 mii | 84 mii | 97 mii | 127 mii | 114 mii | 115 mii | 131 mii | 229 mii | 288 mii |
| din care stocuri | 44 mii | 35 mii | 28 mii | 40 mii | 77 mii | 79 mii | 75 mii | 80 mii | 137 mii | 66 mii |
| creanțe | 13 mii | 4.974 | 22 mii | 28 mii | 3.744 | 2.404 | 2.805 | 7.534 | 13 mii | 9.001 |
| casa și conturi la bănci | 5.478 | 19 mii | 34 mii | 28 mii | 46 mii | 32 mii | 37 mii | 43 mii | 79 mii | 213 mii |
| Datorii | 42 mii | 27 mii | 26 mii | 32 mii | 29 mii | 26 mii | 30 mii | 19 mii | 54 mii | 47 mii |
| Capitaluri proprii | 39 mii | 45 mii | 68 mii | 68 mii | 101 mii | 91 mii | 89 mii | 114 mii | 177 mii | 244 mii |
| din care capital subscris vărsat | 2.210 | 2.210 | 2.210 | 2.210 | 2.210 | 2.210 | 2.210 | 2.210 | 2.210 | 2.210 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 60 din 264 în județul Vâlcea și locul 3.466 din 10.466 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4712 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare.
Firme similare din județul Vâlcea
- LRY TEAM S.R.L. · Mihăești460 mii lei · 3 ang.
- NEVADA COMIMPEX SRL · Râmnicu Vâlcea435 mii lei · 2 ang.
- A & A VINTAGE S.R.L. · Râmnicu Vâlcea418 mii lei · 5 ang.
- N&D PROJECT S.R.L. · Jiblea Veche (oraș Călimănești)406 mii lei · 2 ang.
- MARCOMEX SOCIETATE COOPERATIVĂ MEȘTEȘUGĂREASCĂ · Râmnicu Vâlcea404 mii lei · 2 ang.
- ADI SI ALIN SRL · Bălcești394 mii lei · 4 ang.
- IORMED CONSTRUCT S.R.L. · Popești (com. Tetoiu)391 mii lei · 3 ang.
- SARADIN PROD S.R.L. · Horezu391 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4712 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
Întrebări frecvente despre NICDANI SRL
Care este CUI-ul firmei NICDANI SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei NICDANI SRL este 22497041, iar codul de TVA este RO22497041. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2007000971381, iar codul EUID este ROONRC.J2007000971381.
Unde are sediul NICDANI SRL?
Sediul social al firmei NICDANI SRL este în CALEA LUI TRAIAN, bl. 7, sc. C, ap. 12, Loc. Călimănești, Oraș Călimănești, Vâlcea, județul Vâlcea, cod poștal 245600, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are NICDANI SRL?
Activitatea principală a firmei NICDANI SRL este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare”, cod CAEN 4712. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată NICDANI SRL?
NICDANI SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 octombrie 2007, deci are 19 ani de activitate.
Cum pot contacta firma NICDANI SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru NICDANI SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Călimănești sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are NICDANI SRL?
În 2025, NICDANI SRL a raportat o cifră de afaceri de 426 mii lei și un profit net de 66 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este NICDANI SRL plătitoare de TVA?
Da. NICDANI SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2016. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.