NEXUS PM SRL
BERCENI, ap. 11, București Sectorul 4, București
În 2025: cifra de afaceri 261 mii lei, pierdere netă 39 mii lei, 1 angajați.
Despre NEXUS PM SRL
NEXUS PM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 septembrie 2016 cu numărul J2016011968402 și codul unic de înregistrare (CUI) 36512419, cu sediul în București Sector 4, municipiul București. Activitatea principală este „Activități de editare a altor produse software” (cod CAEN 5829). Firma are 10 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 261 mii lei (+219% față de 2024), o pierdere netă de 39 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2019 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 6.775 lei la 261 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 20 iulie 2023 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 36512419
- Nr. Registrul Comerțului
- J2016011968402
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 09 septembrie 2016
- EUID
- ROONRC.J2016011968402
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 13.10.2026
din 20.07.2023
din 20.07.2023
reactivat 27.06.2023
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 261 mii lei
- Pierdere netă
- 39 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 355 mii lei
- Datorii
- 429 mii lei
- Active totale
- 784 mii lei
- Marjă netă
- -15,1%
- Cifră / angajat
- 261 mii lei
+219% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | — | 85 mii | — | 6.775 | — | 103 mii | 411 mii | 82 mii | 261 mii |
| Venituri totale | 0 | 85 mii | 486 mii | 654 mii | 127 mii | 267 mii | 414 mii | 82 mii | 261 mii |
| Cheltuieli totale | 3.447 | 61 mii | 221 mii | 506 mii | 208 mii | 93 mii | 212 mii | 124 mii | 301 mii |
| Profit / pierdere brută | -3.447 | 24 mii | 265 mii | 148 mii | -82 mii | 174 mii | 203 mii | -42 mii | -39 mii |
| Profit / pierdere netă | -3.447 | 23 mii | 260 mii | 141 mii | -83 mii | 168 mii | 200 mii | -42 mii | -39 mii |
| Număr mediu de angajați | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 324 | — | — | 132 mii | 53 mii | 21 mii | 12 mii | 3.810 | 54 |
| Active circulante | 2.257 | 55 mii | 354 mii | 607 mii | 368 mii | 513 mii | 787 mii | 863 mii | 784 mii |
| din care stocuri | — | — | — | 7.000 | — | 36 mii | 171 mii | 323 mii | 145 mii |
| creanțe | — | 54 mii | 304 mii | 503 mii | 334 mii | 410 mii | 550 mii | 494 mii | 490 mii |
| casa și conturi la bănci | 2.257 | 624 | 50 mii | 97 mii | 34 mii | 67 mii | 65 mii | 46 mii | 149 mii |
| Datorii | 5.828 | 35 mii | 77 mii | 321 mii | 267 mii | 248 mii | 362 mii | 472 mii | 429 mii |
| Capitaluri proprii | -3.247 | 20 mii | 277 mii | 418 mii | 154 mii | 286 mii | 436 mii | 394 mii | 355 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 216 din 322 în județul București și locul 528 din 909 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 5829 – Activități de editare a altor produse software.
Firme similare din județul București
- HIRINGDNA S.R.L. · București Sector 6272 mii lei · 1 ang.
- NEFOS360 S.R.L. · București Sector 1267 mii lei · 1 ang.
- MARLINK TRADING SRL · București Sector 2263 mii lei · 2 ang.
- HOTEL TRAINING INTERNATIONAL S.R.L. · București Sector 1262 mii lei · 1 ang.
- COMODEL S.R.L. · București Sector 4259 mii lei · 0 ang.
- ESETH MAGIK INSPIRATION S.R.L. · București Sector 4256 mii lei · 1 ang.
- CODEWAVE SOLUTIONS S.R.L. · București Sector 5255 mii lei · 1 ang.
- DREAM JUICE S.R.L. · București Sector 2248 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 15.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 5829 – Activități de editare a altor produse software
- 2630 Fabricarea echipamentelor de comunicații
- 2790 Fabricarea altor echipamente electrice
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4652 Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației
Întrebări frecvente despre NEXUS PM SRL
Care este CUI-ul firmei NEXUS PM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei NEXUS PM SRL este 36512419, iar codul de TVA este RO36512419. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2016011968402, iar codul EUID este ROONRC.J2016011968402.
Unde are sediul NEXUS PM SRL?
Sediul social al firmei NEXUS PM SRL este în BERCENI, ap. 11, București Sectorul 4, București, București Sector 4, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are NEXUS PM SRL?
Activitatea principală a firmei NEXUS PM SRL este „Activități de editare a altor produse software”, cod CAEN 5829. În Registrul Comerțului are autorizate în total 8 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată NEXUS PM SRL?
NEXUS PM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 septembrie 2016, deci are 10 ani de activitate.
Cum pot contacta firma NEXUS PM SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru NEXUS PM SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 4 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are NEXUS PM SRL?
În 2025, NEXUS PM SRL a raportat o cifră de afaceri de 261 mii lei și o pierdere netă de 39 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este NEXUS PM SRL plătitoare de TVA?
Da. NEXUS PM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 20 iulie 2023 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 14 octombrie 2026.