Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA10 ani pe piață

NEXT STUDIO SRL

CUI 36563188J2016002105225

PĂDURII, sc. C, et. 1, ap. 4, Municipiul Iași, Iași

În 2025: cifra de afaceri 759 mii lei, profit net 47 mii lei, 2 angajați.

Despre NEXT STUDIO SRL

NEXT STUDIO SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 septembrie 2016 cu numărul J2016002105225 și codul unic de înregistrare (CUI) 36563188, cu sediul în Iași, județul Iași. Activitatea principală este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea” (cod CAEN 7112). Firma are 10 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 759 mii lei (+85% față de 2024), un profit net de 47 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 469 mii lei la 759 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 martie 2019.

Date de identificare

CUI
36563188
Nr. Registrul Comerțului
J2016002105225
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
26 septembrie 2016
EUID
ROONRC.J2016002105225
Cod poștal
700397

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.03.2019

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
06.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
759 mii lei

+85% față de 2024

Profit net
47 mii lei
Angajați (medie)
2
Capitaluri proprii
136 mii lei
Datorii
65 mii lei
Active totale
201 mii lei
Marjă netă
6,1%
Cifră / angajat
379 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 33% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-500 mii0500 mii1 mil1,5 mil2016: cifra de afaceri 7.000 lei; profit net 1.542 lei20162017: cifra de afaceri 208.100 lei; profit net 106.592 lei20172018: cifra de afaceri 314.000 lei; profit net 206.668 lei20182019: cifra de afaceri 291.264 lei; profit net 48.241 lei20192020: cifra de afaceri 278.923 lei; pierdere netă 34.110 lei20202021: cifra de afaceri 468.847 lei; pierdere netă 40.339 lei20212022: cifra de afaceri 434.460 lei; profit net 28.645 lei20222023: cifra de afaceri 1.028.691 lei; profit net 171.821 lei20232024: cifra de afaceri 409.858 lei; profit net 1.506 lei20242025: cifra de afaceri 758.788 lei; profit net 46.522 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă7.000208 mii314 mii291 mii279 mii469 mii434 mii1 mil410 mii759 mii
Venituri totale7.000208 mii315 mii291 mii283 mii476 mii459 mii1 mil425 mii759 mii
Cheltuieli totale5.24899 mii105 mii240 mii315 mii511 mii426 mii847 mii424 mii703 mii
Profit / pierdere brută1.752109 mii210 mii51 mii-32 mii-36 mii33 mii182 mii1.75256 mii
Profit / pierdere netă1.542107 mii207 mii48 mii-34 mii-40 mii29 mii172 mii1.50647 mii
Număr mediu de angajați—545997332
Active imobilizate———3.41226 mii139 mii76 mii11 mii2.3452.484
Active circulante7.107121 mii255 mii285 mii253 mii167 mii34 mii259 mii161 mii198 mii
din care stocuri—3.680——4.69210 mii1.33422 mii34 mii97 mii
creanțe7.000—3721476.7003.0025.397189 mii35 mii1.688
casa și conturi la bănci107117 mii254 mii284 mii242 mii153 mii27 mii48 mii92 mii100 mii
Datorii5.36512 mii15 mii23 mii49 mii124 mii60 mii96 mii74 mii65 mii
Capitaluri proprii1.742108 mii240 mii265 mii231 mii182 mii50 mii174 mii89 mii136 mii
din care capital subscris vărsat2002003608.3608.360200—200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 195 din 791 în județul Iași și locul 3.349 din 16.139 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea.

Firme similare din județul Iași

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

Întrebări frecvente despre NEXT STUDIO SRL

Care este CUI-ul firmei NEXT STUDIO SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei NEXT STUDIO SRL este 36563188, iar codul de TVA este RO36563188. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2016002105225, iar codul EUID este ROONRC.J2016002105225.

Unde are sediul NEXT STUDIO SRL?

Sediul social al firmei NEXT STUDIO SRL este în PĂDURII, sc. C, et. 1, ap. 4, Municipiul Iași, Iași, județul Iași, cod poștal 700397, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are NEXT STUDIO SRL?

Activitatea principală a firmei NEXT STUDIO SRL este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea”, cod CAEN 7112. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată NEXT STUDIO SRL?

NEXT STUDIO SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 septembrie 2016, deci are 10 ani de activitate.

Cum pot contacta firma NEXT STUDIO SRL?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru NEXT STUDIO SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Iași sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are NEXT STUDIO SRL?

În 2025, NEXT STUDIO SRL a raportat o cifră de afaceri de 759 mii lei și un profit net de 47 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este NEXT STUDIO SRL plătitoare de TVA?

Da. NEXT STUDIO SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 martie 2019. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.

Explorează