NEXT STEP EVENTS SRL
ZIZIN, bl. V75C, sc. 2, ap. 20, București Sectorul 3, București
În 2025: cifra de afaceri 871 mii lei, profit net 569 mii lei, 3 angajați.
Despre NEXT STEP EVENTS SRL
NEXT STEP EVENTS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 iunie 2013 cu numărul J40/7740/2013 și codul unic de înregistrare (CUI) 31861728, cu sediul în București Sector 3, municipiul București. Activitatea principală este „Activități ale agențiilor de publicitate” (cod CAEN 7311). Firma are 13 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 871 mii lei (-25% față de 2024), un profit net de 569 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 480 mii lei la 871 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2016 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 31861728
- Nr. Registrul Comerțului
- J40/7740/2013
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 17 iunie 2013
- EUID
- ROONRC.J40/7740/2013
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.12.2016
din 01.04.2018
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 871 mii lei
- Profit net
- 569 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 569 mii lei
- Datorii
- 250 mii lei
- Active totale
- 828 mii lei
- Marjă netă
- 65,4%
- Cifră / angajat
- 290 mii lei
-25% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 30% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 297 mii | 219 mii | 412 mii | 504 mii | 358 mii | 480 mii | 674 mii | 1,4 mil | 1,2 mil | 871 mii |
| Venituri totale | 297 mii | 219 mii | 412 mii | 505 mii | 359 mii | 481 mii | 675 mii | 1,4 mil | 1,2 mil | 872 mii |
| Cheltuieli totale | 122 mii | 151 mii | 88 mii | 132 mii | 105 mii | 138 mii | 254 mii | 467 mii | 295 mii | 282 mii |
| Profit / pierdere brută | 176 mii | 68 mii | 324 mii | 373 mii | 255 mii | 343 mii | 421 mii | 936 mii | 887 mii | 590 mii |
| Profit / pierdere netă | 170 mii | 66 mii | 316 mii | 366 mii | 247 mii | 335 mii | 415 mii | 922 mii | 855 mii | 569 mii |
| Număr mediu de angajați | 5 | 3 | 1 | 3 | 1 | 1 | 3 | 4 | 4 | 3 |
| Active imobilizate | 35 mii | 60 mii | 51 mii | 37 mii | 19 mii | 2.808 | 1.344 | 1.008 | 130 mii | 114 mii |
| Active circulante | 315 mii | 355 mii | 527 mii | 605 mii | 567 mii | 685 mii | 644 mii | 1,1 mil | 890 mii | 711 mii |
| din care stocuri | 110 | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| creanțe | 159 mii | 114 mii | 147 mii | 102 mii | 28 mii | 263 mii | 182 mii | 323 mii | 520 mii | 434 mii |
| casa și conturi la bănci | 156 mii | 241 mii | 381 mii | 503 mii | 539 mii | 422 mii | 462 mii | 777 mii | 370 mii | 276 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | 980 | 1.039 | 990 | 1.929 | 1.493 | 1.099 | 2.410 | 2.516 |
| Datorii | 69 mii | 68 mii | 99 mii | 90 mii | 71 mii | 93 mii | 232 mii | 179 mii | 167 mii | 250 mii |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 8.715 |
| Capitaluri proprii | 281 mii | 347 mii | 481 mii | 553 mii | 515 mii | 597 mii | 415 mii | 923 mii | 855 mii | 569 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 1.025 din 4.715 în județul București și locul 1.966 din 12.562 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7311 – Activități ale agențiilor de publicitate.
Firme similare din județul București
- TREABA PRODUCTION S.R.L. · București Sector 3874 mii lei · 1 ang.
- MOONBYTE DIGITAL S.R.L. · București Sector 4874 mii lei · 1 ang.
- BLUE SKY STRATEGY S.R.L. · București Sector 1873 mii lei · 1 ang.
- YVETTE MEDIA SRL · București Sector 1870 mii lei · 1 ang.
- SEMIO MEDIA S.R.L. · București Sector 1869 mii lei · 2 ang.
- CELSO DATA SCIENCE S.R.L. · București Sector 3867 mii lei · 1 ang.
- ATEA SALES S.R.L. · București Sector 1866 mii lei · 1 ang.
- GRAVITY COLORS SRL · București Sector 3865 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 18.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7311 – Activități ale agențiilor de publicitate
- 4622 Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor
- 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate
- 4782 Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
- 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
- 7021 Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7410 Activități de design specializat
- 7810 Activități ale agențiilor de plasare a forței de muncă
- 8211 Activități combinate de secretariat
- 9001 Activități de interpretare artistică (spectacole)
- 9002 Activități suport pentru interpretare artistică (spectacole)
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Întrebări frecvente despre NEXT STEP EVENTS SRL
Care este CUI-ul firmei NEXT STEP EVENTS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei NEXT STEP EVENTS SRL este 31861728, iar codul de TVA este RO31861728. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J40/7740/2013, iar codul EUID este ROONRC.J40/7740/2013.
Unde are sediul NEXT STEP EVENTS SRL?
Sediul social al firmei NEXT STEP EVENTS SRL este în ZIZIN, bl. V75C, sc. 2, ap. 20, București Sectorul 3, București, București Sector 3, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are NEXT STEP EVENTS SRL?
Activitatea principală a firmei NEXT STEP EVENTS SRL este „Activități ale agențiilor de publicitate”, cod CAEN 7311. În Registrul Comerțului are autorizate în total 14 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată NEXT STEP EVENTS SRL?
NEXT STEP EVENTS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 iunie 2013, deci are 13 ani de activitate.
Cum pot contacta firma NEXT STEP EVENTS SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru NEXT STEP EVENTS SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 3 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are NEXT STEP EVENTS SRL?
În 2025, NEXT STEP EVENTS SRL a raportat o cifră de afaceri de 871 mii lei și un profit net de 569 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este NEXT STEP EVENTS SRL plătitoare de TVA?
Da. NEXT STEP EVENTS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2016 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.