NEXT START SRL
LOGOFĂT TĂUTU, Loc. Hârlău, Oraș Hârlău, Iași
În 2025: cifra de afaceri 4,2 mil lei, profit net 724 mii lei, 17 angajați.
Despre NEXT START SRL
NEXT START SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 ianuarie 2016 cu numărul J2016000062225 și codul unic de înregistrare (CUI) 27882048, cu sediul în Hârlău, județul Iași. Activitatea principală este „Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit” (cod CAEN 6110). Firma are 10 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 4,2 mil lei (-10% față de 2024), un profit net de 724 mii lei și 17 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 4,2 mil lei la 4,2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2016.
Date de identificare
- CUI
- 27882048
- Nr. Registrul Comerțului
- J2016000062225
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 12 ianuarie 2016
- EUID
- ROONRC.J2016000062225
- Cod poștal
- 705100
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 02.10.2026
din 01.08.2016
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Hârlău
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 4,2 mil lei
- Profit net
- 724 mii lei
- Angajați (medie)
- 17
- Capitaluri proprii
- 1,2 mil lei
- Datorii
- 1,2 mil lei
- Active totale
- 4,1 mil lei
- Marjă netă
- 17,3%
- Cifră / angajat
- 246 mii lei
-10% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 29% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 944 mii | 1,2 mil | 1,4 mil | 1,8 mil | 3,5 mil | 4,2 mil | 4 mil | 5,2 mil | 4,6 mil | 4,2 mil |
| Venituri totale | 1 mil | 1,2 mil | 1,4 mil | 1,8 mil | 4 mil | 4,9 mil | 4,1 mil | 5,2 mil | 4,6 mil | 4,2 mil |
| Cheltuieli totale | 885 mii | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,5 mil | 2,5 mil | 4,1 mil | 3,1 mil | 4,1 mil | 3,6 mil | 3,3 mil |
| Profit / pierdere brută | 130 mii | 57 mii | 69 mii | 393 mii | 1,5 mil | 854 mii | 1 mil | 1,1 mil | 1 mil | 858 mii |
| Profit / pierdere netă | 130 mii | 45 mii | 55 mii | 374 mii | 1,5 mil | 817 mii | 996 mii | 1,1 mil | 861 mii | 724 mii |
| Număr mediu de angajați | 7 | 8 | 7 | 9 | 20 | 20 | 20 | 22 | 22 | 17 |
| Active imobilizate | 154 mii | 194 mii | 242 mii | 164 mii | 173 mii | 609 mii | 1,7 mil | 2,1 mil | 2 mil | 2,4 mil |
| Active circulante | 331 mii | 617 mii | 657 mii | 1,1 mil | 2,4 mil | 3 mil | 2,6 mil | 1,8 mil | 1,7 mil | 1,7 mil |
| din care stocuri | 223 mii | 291 mii | 121 mii | 634 mii | 1,4 mil | 1,5 mil | 379 mii | 36 mii | 1.299 | 1.897 |
| creanțe | 23 mii | 264 mii | 77 mii | 388 mii | 932 mii | 1,4 mil | 2 mil | 1,3 mil | 901 mii | 594 mii |
| casa și conturi la bănci | 85 mii | 63 mii | 460 mii | 71 mii | 80 mii | 170 mii | 252 mii | 516 mii | 814 mii | 1,1 mil |
| Datorii | 407 mii | 806 mii | 839 mii | 822 mii | 1,1 mil | 1,4 mil | 1,3 mil | 955 mii | 794 mii | 1,2 mil |
| Venituri în avans | 118 mii | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Provizioane | — | — | — | — | — | — | — | 374 mii | 1,1 mil | 1,7 mil |
| Capitaluri proprii | -40 mii | 4.824 | 60 mii | 434 mii | 1,5 mil | 2,2 mil | 3 mil | 2,7 mil | 1,9 mil | 1,2 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 320 | 320 | 320 | 320 | 320 | 320 | 320 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 7 din 56 în județul Iași și locul 79 din 834 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6110 – Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit.
Firme similare din județul Iași
- PAYTEL VEST S.R.L. · Iași6,3 mil lei · 5 ang.
- PAYTEL EST S.R.L. · Iași4,4 mil lei · 5 ang.
- PAYTEL SUD S.R.L. · Iași4,2 mil lei · 5 ang.
- TELECOMMUNICATIONS SPEED SRL · Breazu (com. Rediu)3,7 mil lei · 25 ang.
- MOBILIS SRL · Iași3,3 mil lei · 15 ang.
- PAYTEL COMMUNICATION S.R.L. · Iași2,6 mil lei · 5 ang.
- MONDO-BYTE SRL · Moțca2,1 mil lei · 7 ang.
- OPTICAL DATA COM SRL · Iași1,5 mil lei · 2 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6110 – Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 6020 Activități de difuzare a programelor de televiziune, activități de distribuție de programe video
- 6110 Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6391 Activități ale portalurilor web
- 7430 Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
- 8210 Activități de secretariat și servicii suport
- 8569 Activități de servicii suport pentru învățământ
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
- 9510 Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații
Întrebări frecvente despre NEXT START SRL
Care este CUI-ul firmei NEXT START SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei NEXT START SRL este 27882048, iar codul de TVA este RO27882048. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2016000062225, iar codul EUID este ROONRC.J2016000062225.
Unde are sediul NEXT START SRL?
Sediul social al firmei NEXT START SRL este în LOGOFĂT TĂUTU, Loc. Hârlău, Oraș Hârlău, Iași, județul Iași, cod poștal 705100, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are NEXT START SRL?
Activitatea principală a firmei NEXT START SRL este „Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit”, cod CAEN 6110. În Registrul Comerțului are autorizate în total 13 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată NEXT START SRL?
NEXT START SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 ianuarie 2016, deci are 10 ani de activitate.
Cum pot contacta firma NEXT START SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0746 *** 043). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are NEXT START SRL?
În 2025, NEXT START SRL a raportat o cifră de afaceri de 4,2 mil lei și un profit net de 724 mii lei, cu 17 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este NEXT START SRL plătitoare de TVA?
Da. NEXT START SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2016. Datele au fost verificate la ANAF pe 2 octombrie 2026.