NEW GRANDE PLAYER SRL
TRIFOIULUI, bl. C3, ap. 2, Comuna Dobroești, Ilfov
În 2024: cifra de afaceri 3,3 mil lei, profit net 463 mii lei, 4 angajați.
Despre NEW GRANDE PLAYER SRL
NEW GRANDE PLAYER SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 noiembrie 2016 cu numărul J2016004557239 și codul unic de înregistrare (CUI) 36734903, cu sediul în Dobroești, județul Ilfov. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice” (cod CAEN 4754). Firma are 9 ani de la înființare. În 2024, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 3,3 mil lei (+7% față de 2023), un profit net de 463 mii lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2018 și 2024, cifra de afaceri a crescut (de la 251 mii lei la 3,3 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2018.
Date de identificare
- CUI
- 36734903
- Nr. Registrul Comerțului
- J2016004557239
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 11 noiembrie 2016
- EUID
- ROONRC.J2016004557239
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 03.10.2026
din 01.02.2018
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov
Date financiare 2024
- Cifra de afaceri
- 3,3 mil lei
- Profit net
- 463 mii lei
- Angajați (medie)
- 4
- Capitaluri proprii
- 1,7 mil lei
- Datorii
- 3 mil lei
- Active totale
- 4,7 mil lei
- Marjă netă
- 13,9%
- Cifră / angajat
- 835 mii lei
+7% față de 2023
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2024, datorii de 64% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2024, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | — | 245 mii | 251 mii | 666 mii | 661 mii | 3,1 mil | 3,3 mil |
| Venituri totale | 0 | 245 mii | 251 mii | 669 mii | 666 mii | 3,2 mil | 3,3 mil |
| Cheltuieli totale | — | 175 mii | 212 mii | 632 mii | 657 mii | 2,4 mil | 2,8 mil |
| Profit / pierdere brută | 0 | 69 mii | 38 mii | 36 mii | 8.233 | 790 mii | 542 mii |
| Profit / pierdere netă | 0 | 67 mii | 36 mii | 30 mii | 2.116 | 758 mii | 463 mii |
| Număr mediu de angajați | — | 2 | 2 | 5 | 0 | 4 | 4 |
| Active imobilizate | 528 | — | 4.066 | 4.066 | 4.066 | 122 mii | 274 mii |
| Active circulante | 2.672 | 96 mii | 114 mii | 179 mii | 188 mii | 3,1 mil | 4,5 mil |
| din care stocuri | — | 66 mii | 68 mii | 119 mii | 118 mii | 2,6 mil | 3,6 mil |
| creanțe | — | 3.606 | 31 mii | 41 mii | 44 mii | 240 mii | 404 mii |
| casa și conturi la bănci | 2.672 | 27 mii | 15 mii | 18 mii | 26 mii | 313 mii | 404 mii |
| Datorii | 3.000 | 29 mii | 15 mii | 50 mii | 57 mii | 2 mil | 3 mil |
| Capitaluri proprii | 200 | 67 mii | 103 mii | 133 mii | 135 mii | 1,3 mil | 1,7 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 8 din 39 în județul Ilfov și locul 87 din 514 în România după cifra de afaceri (2024), între firmele cu activitatea principală 4754 – Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice.
Firme similare din județul Ilfov
- M & A NEXT TRADE SRL · Chiajna5,5 mil lei · 4 ang.
- ARENA INSTALATORILOR S.R.L. · Bragadiru3,8 mil lei · 2 ang.
- ENERGO CON GRUP SRL · Ștefăneștii De Jos3,1 mil lei · 2 ang.
- RVR DISTRIBUTION S.R.L. · Voluntari1,4 mil lei · 1 ang.
- THE SILVER STANDARD S.R.L. · Ghermănești (com. Snagov)1 mil lei · 1 ang.
- AIRNOVA S.R.L. · Tunari1 mil lei · 2 ang.
- ALFA BETA COM SRL · Pantelimon900 mii lei · 2 ang.
- NEW STYLE BEAUTY EQUIPMENTS S.R.L. · Tunari792 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4754 – Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 5640 Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
Întrebări frecvente despre NEW GRANDE PLAYER SRL
Care este CUI-ul firmei NEW GRANDE PLAYER SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei NEW GRANDE PLAYER SRL este 36734903, iar codul de TVA este RO36734903. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2016004557239, iar codul EUID este ROONRC.J2016004557239.
Unde are sediul NEW GRANDE PLAYER SRL?
Sediul social al firmei NEW GRANDE PLAYER SRL este în TRIFOIULUI, bl. C3, ap. 2, Comuna Dobroești, Ilfov, județul Ilfov, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are NEW GRANDE PLAYER SRL?
Activitatea principală a firmei NEW GRANDE PLAYER SRL este „Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice”, cod CAEN 4754. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată NEW GRANDE PLAYER SRL?
NEW GRANDE PLAYER SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 noiembrie 2016, deci are 9 ani de activitate.
Cum pot contacta firma NEW GRANDE PLAYER SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru NEW GRANDE PLAYER SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Dobroești sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are NEW GRANDE PLAYER SRL?
În 2024, NEW GRANDE PLAYER SRL a raportat o cifră de afaceri de 3,3 mil lei și un profit net de 463 mii lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este NEW GRANDE PLAYER SRL plătitoare de TVA?
Da. NEW GRANDE PLAYER SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2018. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.