NEVASKY SRL
Str. LINIȘTEI, Loc. Sovata, Oraș Sovata, Mureș
În 2025: cifra de afaceri 242 mii lei, profit net 11 mii lei, 1 angajați.
Despre NEVASKY SRL
NEVASKY SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 septembrie 2004 cu numărul J26/1483/2004 și codul unic de înregistrare (CUI) 16729643, cu sediul în Sovata, județul Mureș. Activitatea principală este „Alte transporturi terestre de călători n.c.a” (cod CAEN 4939). Firma are 22 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 242 mii lei (+52% față de 2024), un profit net de 11 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 124 mii lei la 242 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 16729643
- Nr. Registrul Comerțului
- J26/1483/2004
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 02 septembrie 2004
- EUID
- ROONRC.J26/1483/2004
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Sovata
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 242 mii lei
- Profit net
- 11 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 451 mii lei
- Datorii
- 183 mii lei
- Active totale
- 633 mii lei
- Marjă netă
- 4,4%
- Cifră / angajat
- 242 mii lei
+52% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 29% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 178 mii | 170 mii | 184 mii | 137 mii | 120 mii | 124 mii | 137 mii | 73 mii | 159 mii | 242 mii |
| Venituri totale | 178 mii | 170 mii | 185 mii | 137 mii | 120 mii | 124 mii | 137 mii | 73 mii | 159 mii | 277 mii |
| Cheltuieli totale | 50 mii | 36 mii | 63 mii | 72 mii | 45 mii | 56 mii | 65 mii | 69 mii | 128 mii | 263 mii |
| Profit / pierdere brută | 128 mii | 134 mii | 122 mii | 65 mii | 75 mii | 68 mii | 72 mii | 4.029 | 30 mii | 14 mii |
| Profit / pierdere netă | 124 mii | 132 mii | 120 mii | 64 mii | 74 mii | 67 mii | 71 mii | 3.294 | 26 mii | 11 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 330 mii | 320 mii | 310 mii | 325 mii | 315 mii | 662 mii | 643 mii | 688 mii | 655 mii | 609 mii |
| Active circulante | 36 mii | 146 mii | 131 mii | 178 mii | 150 mii | 54 mii | 1.704 | 29 mii | 43 mii | 24 mii |
| din care stocuri | — | — | — | — | — | — | — | — | 214 | — |
| creanțe | — | — | — | — | — | — | — | 8.552 | 6.498 | 13 mii |
| casa și conturi la bănci | 36 mii | 146 mii | 131 mii | 178 mii | 150 mii | 54 mii | 1.704 | 21 mii | 36 mii | 12 mii |
| Datorii | 124 mii | 92 mii | 48 mii | 46 mii | 34 mii | 363 mii | 220 mii | 290 mii | 245 mii | 183 mii |
| Capitaluri proprii | 241 mii | 373 mii | 393 mii | 456 mii | 430 mii | 353 mii | 424 mii | 427 mii | 453 mii | 451 mii |
| din care capital subscris vărsat | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 23 din 79 în județul Mureș și locul 1.356 din 3.968 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4939 – Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
Firme similare din județul Mureș
- TRANSMOV TURISTIC SRL · Reghin250 mii lei · 1 ang.
- STN RIDE S.R.L. · Târgu Mureș249 mii lei · 1 ang.
- TRAVEL TRANS SRL · Șincai247 mii lei · 2 ang.
- CLAUS PASAGER S.R.L. · Reghin237 mii lei · 1 ang.
- BRINGO GROUP SRL · Sovata236 mii lei · 1 ang.
- GESA GROUP SRL · Târnăveni235 mii lei · 2 ang.
- FAST NORDIC S.R.L. · Târnăveni227 mii lei · 1 ang.
- ADA TOUR COLET PASSANGER S.R.L. · Reghin219 mii lei · 2 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4939 – Alte transporturi terestre de călători n.c.a
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a
Întrebări frecvente despre NEVASKY SRL
Care este CUI-ul firmei NEVASKY SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei NEVASKY SRL este 16729643. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J26/1483/2004, iar codul EUID este ROONRC.J26/1483/2004.
Unde are sediul NEVASKY SRL?
Sediul social al firmei NEVASKY SRL este în Str. LINIȘTEI, Loc. Sovata, Oraș Sovata, Mureș, județul Mureș, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are NEVASKY SRL?
Activitatea principală a firmei NEVASKY SRL este „Alte transporturi terestre de călători n.c.a”, cod CAEN 4939.
Când a fost înființată NEVASKY SRL?
NEVASKY SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 septembrie 2004, deci are 22 ani de activitate.
Cum pot contacta firma NEVASKY SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru NEVASKY SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Sovata sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are NEVASKY SRL?
În 2025, NEVASKY SRL a raportat o cifră de afaceri de 242 mii lei și un profit net de 11 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este NEVASKY SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, NEVASKY SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.