NETWORK TELESAT SRL
GAZELEI, București Sectorul 4, București
În 2025: cifra de afaceri 247 mii lei, profit net 125 mii lei, 1 angajați.
Despre NETWORK TELESAT SRL
NETWORK TELESAT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 martie 2010 cu numărul J2010002942408 și codul unic de înregistrare (CUI) 26678741, cu sediul în București Sector 4, municipiul București. Activitatea principală este „Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract” (cod CAEN 6832). Firma are 16 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 247 mii lei (+6% față de 2024), un profit net de 125 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 231 mii lei la 247 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 23 martie 2010 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 26678741
- Nr. Registrul Comerțului
- J2010002942408
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 19 martie 2010
- EUID
- ROONRC.J2010002942408
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 05.10.2026
din 23.03.2010
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 247 mii lei
- Profit net
- 125 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 147 mii lei
- Datorii
- 81 mii lei
- Active totale
- 228 mii lei
- Marjă netă
- 50,4%
- Cifră / angajat
- 247 mii lei
+6% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 36% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 166 mii | 151 mii | 182 mii | 185 mii | 200 mii | 231 mii | 242 mii | 264 mii | 234 mii | 247 mii |
| Venituri totale | 166 mii | 159 mii | 188 mii | 220 mii | 200 mii | 231 mii | 243 mii | 264 mii | 242 mii | 316 mii |
| Cheltuieli totale | 104 mii | 114 mii | 125 mii | 120 mii | 86 mii | 70 mii | 94 mii | 106 mii | 241 mii | 186 mii |
| Profit / pierdere brută | 62 mii | 45 mii | 62 mii | 99 mii | 114 mii | 161 mii | 149 mii | 157 mii | 846 | 130 mii |
| Profit / pierdere netă | 57 mii | 41 mii | 61 mii | 97 mii | 111 mii | 154 mii | 144 mii | 155 mii | -1.284 | 125 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 212 mii | 244 mii | 227 mii | 196 mii | 169 mii | 153 mii | 142 mii | 137 mii | 214 mii | 218 mii |
| Active circulante | 56 mii | 79 mii | 109 mii | 38 mii | 118 mii | 257 mii | 47 mii | 78 mii | 60 mii | 9.753 |
| creanțe | 13 mii | 11 mii | 4.824 | 5.141 | 101 | 16 mii | 16 mii | 37 mii | 16 mii | 0 |
| casa și conturi la bănci | 43 mii | 68 mii | 104 mii | 33 mii | 117 mii | 240 mii | 31 mii | 41 mii | 44 mii | 9.753 |
| Cheltuieli în avans | 5.091 | 827 | 192 | — | 0 | 1.783 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Datorii | 27 mii | 176 mii | 134 mii | 136 mii | 78 mii | 39 mii | 18 mii | 19 mii | 81 mii | 81 mii |
| Capitaluri proprii | 247 mii | 148 mii | 203 mii | 97 mii | 208 mii | 373 mii | 171 mii | 196 mii | 194 mii | 147 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 559 din 1.260 în județul București și locul 1.315 din 3.109 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6832 – Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract.
Firme similare din județul București
- VEDIS SRL · București Sector 3249 mii lei · 0 ang.
- MANAGER BLOC SRL · București Sector 2248 mii lei · 2 ang.
- MULTISERV ADMINISTRARE S.R.L. · București Sector 3248 mii lei · 1 ang.
- AVANTIA REAL ESTATE S.R.L. · București Sector 4247 mii lei · 1 ang.
- NORD BLOC SERVICES S.R.L. · București Sector 1247 mii lei · 1 ang.
- MOTTO SRL · București Sector 1246 mii lei · 3 ang.
- SVELPPY S.R.L. · București Sector 1246 mii lei · 1 ang.
- POP MANAGEMENT IMOBILIARE S.R.L. · București Sector 3246 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 15.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6832 – Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
- 5590 Alte servicii de cazare
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
Întrebări frecvente despre NETWORK TELESAT SRL
Care este CUI-ul firmei NETWORK TELESAT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei NETWORK TELESAT SRL este 26678741, iar codul de TVA este RO26678741. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2010002942408, iar codul EUID este ROONRC.J2010002942408.
Unde are sediul NETWORK TELESAT SRL?
Sediul social al firmei NETWORK TELESAT SRL este în GAZELEI, București Sectorul 4, București, București Sector 4, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are NETWORK TELESAT SRL?
Activitatea principală a firmei NETWORK TELESAT SRL este „Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract”, cod CAEN 6832. În Registrul Comerțului are autorizate în total 9 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată NETWORK TELESAT SRL?
NETWORK TELESAT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 martie 2010, deci are 16 ani de activitate.
Cum pot contacta firma NETWORK TELESAT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0213 *** 877). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are NETWORK TELESAT SRL?
În 2025, NETWORK TELESAT SRL a raportat o cifră de afaceri de 247 mii lei și un profit net de 125 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este NETWORK TELESAT SRL plătitoare de TVA?
Da. NETWORK TELESAT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 23 martie 2010 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.