NERIA ARHITECTURE SRL
Doctor Ion Georgescu, et. 1, ap. 5, Municipiul Arad, Arad
În 2025: cifra de afaceri 283 mii lei, profit net 2.170 lei, 2 angajați.
Despre NERIA ARHITECTURE SRL
NERIA ARHITECTURE SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 decembrie 2015 cu numărul J2/1402/2015 și codul unic de înregistrare (CUI) 35347925, cu sediul în Arad, județul Arad. Activitatea principală este „Activități de arhitectură” (cod CAEN 7111). Firma are 10 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 283 mii lei (+16% față de 2024), un profit net de 2.170 lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 161 mii lei la 283 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 35347925
- Nr. Registrul Comerțului
- J2/1402/2015
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 21 decembrie 2015
- EUID
- ROONRC.J2/1402/2015
- Cod poștal
- 310087
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Arad
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 283 mii lei
- Profit net
- 2.170 lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 146 mii lei
- Datorii
- 30 mii lei
- Active totale
- 176 mii lei
- Marjă netă
- 0,8%
- Cifră / angajat
- 142 mii lei
+16% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 17% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 71 mii | 88 mii | 184 mii | 200 mii | 170 mii | 161 mii | 243 mii | 264 mii | 244 mii | 283 mii |
| Venituri totale | 74 mii | 90 mii | 184 mii | 200 mii | 170 mii | 161 mii | 243 mii | 268 mii | 260 mii | 283 mii |
| Cheltuieli totale | 44 mii | 81 mii | 153 mii | 198 mii | 141 mii | 129 mii | 207 mii | 260 mii | 247 mii | 279 mii |
| Profit / pierdere brută | 30 mii | 9.233 | 31 mii | 1.350 | 29 mii | 31 mii | 36 mii | 7.959 | 13 mii | 4.692 |
| Profit / pierdere netă | 29 mii | 8.350 | 29 mii | -646 | 27 mii | 30 mii | 34 mii | 5.626 | 11 mii | 2.170 |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 2 | 3 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 21 mii | 22 mii | 16 mii | 11 mii | 6.815 | 2.591 | 13 mii | 14 mii | 31 mii | 38 mii |
| Active circulante | 14 mii | 19 mii | 67 mii | 76 mii | 99 mii | 142 mii | 149 mii | 157 mii | 108 mii | 93 mii |
| din care stocuri | 3.200 | 1.149 | 3.666 | 9.903 | 6.715 | 9.808 | 7.514 | 11 mii | 6.478 | 21 mii |
| creanțe | 8.540 | 5.441 | 7.611 | 6.048 | 24 mii | 35 mii | 26 mii | 118 mii | 46 mii | 48 mii |
| casa și conturi la bănci | 2.514 | 13 mii | 55 mii | 60 mii | 69 mii | 97 mii | 116 mii | 29 mii | 55 mii | 24 mii |
| Cheltuieli în avans | — | 689 | — | — | — | — | 20 mii | — | 24 mii | 45 mii |
| Datorii | 6.326 | 4.457 | 16 mii | 21 mii | 13 mii | 21 mii | 25 mii | 38 mii | 18 mii | 30 mii |
| Capitaluri proprii | 29 mii | 37 mii | 67 mii | 66 mii | 93 mii | 123 mii | 157 mii | 133 mii | 144 mii | 146 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 31 din 102 în județul Arad și locul 2.110 din 6.023 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7111 – Activități de arhitectură.
Firme similare din județul Arad
- FIRMA 9 SRL · Arad304 mii lei · 2 ang.
- STUDIO PLASTICA SRL · Arad299 mii lei · 1 ang.
- ALMECO FURNITURE SRL · Arad295 mii lei · 1 ang.
- PROIECT 1 CASA PASIVA S.R.L. · Arad294 mii lei · 0 ang.
- PLAN C CONCEPT DESIGN S.R.L. · Arad290 mii lei · 1 ang.
- JARHITECTURA MAT S.R.L. · Andrei Șaguna (com. Zimandu Nou)265 mii lei · 3 ang.
- TAB ONE ARCHITECTURE S.R.L. · Aluniș (com. Frumușeni)259 mii lei · 2 ang.
- FORM ARCH FD SRL · Arad243 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7111 – Activități de arhitectură
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Întrebări frecvente despre NERIA ARHITECTURE SRL
Care este CUI-ul firmei NERIA ARHITECTURE SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei NERIA ARHITECTURE SRL este 35347925. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2/1402/2015, iar codul EUID este ROONRC.J2/1402/2015.
Unde are sediul NERIA ARHITECTURE SRL?
Sediul social al firmei NERIA ARHITECTURE SRL este în Doctor Ion Georgescu, et. 1, ap. 5, Municipiul Arad, Arad, județul Arad, cod poștal 310087, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are NERIA ARHITECTURE SRL?
Activitatea principală a firmei NERIA ARHITECTURE SRL este „Activități de arhitectură”, cod CAEN 7111. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată NERIA ARHITECTURE SRL?
NERIA ARHITECTURE SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 decembrie 2015, deci are 10 ani de activitate.
Cum pot contacta firma NERIA ARHITECTURE SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru NERIA ARHITECTURE SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Arad sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are NERIA ARHITECTURE SRL?
În 2025, NERIA ARHITECTURE SRL a raportat o cifră de afaceri de 283 mii lei și un profit net de 2.170 lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este NERIA ARHITECTURE SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, NERIA ARHITECTURE SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.