Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare21 ani pe piață

NEO-SOFT SRL

CUI 17451471J2005000897083

Calea București, bl. 210, sc. A, ap. 18, cam.2, Municipiul Brașov, Brașov

În 2025: cifra de afaceri 336 mii lei, profit net 208 mii lei, 1 angajați.

Despre NEO-SOFT SRL

NEO-SOFT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 aprilie 2005 cu numărul J2005000897083 și codul unic de înregistrare (CUI) 17451471, cu sediul în Brașov, județul Brașov. Activitatea principală este „Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul” (cod CAEN 6220). Firma are 21 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 336 mii lei (+3% față de 2024), un profit net de 208 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 238 mii lei la 336 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 8 aprilie 2005 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
17451471
Nr. Registrul Comerțului
J2005000897083
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
05 aprilie 2005
EUID
ROONRC.J2005000897083
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 08.04.2005

TVA la încasare
Da

din 01.01.2013

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
05.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
336 mii lei

+3% față de 2024

Profit net
208 mii lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
256 mii lei
Datorii
46 mii lei
Active totale
302 mii lei
Marjă netă
61,9%
Cifră / angajat
336 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 15% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
0100 mii200 mii300 mii400 mii2016: cifra de afaceri 164.455 lei; profit net 110.574 lei20162017: cifra de afaceri 180.829 lei; profit net 124.630 lei20172018: cifra de afaceri 190.532 lei; profit net 142.271 lei20182019: cifra de afaceri 236.469 lei; profit net 173.028 lei20192020: cifra de afaceri 213.528 lei; profit net 159.808 lei20202021: cifra de afaceri 238.370 lei; profit net 183.424 lei20212022: cifra de afaceri 261.809 lei; profit net 179.321 lei20222023: cifra de afaceri 326.106 lei; profit net 220.835 lei20232024: cifra de afaceri 325.959 lei; profit net 216.658 lei20242025: cifra de afaceri 336.298 lei; profit net 208.197 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă164 mii181 mii191 mii236 mii214 mii238 mii262 mii326 mii326 mii336 mii
Venituri totale164 mii181 mii192 mii236 mii214 mii254 mii265 mii331 mii335 mii343 mii
Cheltuieli totale52 mii54 mii47 mii61 mii52 mii68 mii83 mii107 mii108 mii124 mii
Profit / pierdere brută112 mii126 mii144 mii175 mii162 mii186 mii182 mii224 mii227 mii219 mii
Profit / pierdere netă111 mii125 mii142 mii173 mii160 mii183 mii179 mii221 mii217 mii208 mii
Număr mediu de angajați2111111111
Active imobilizate14 mii14 mii13 mii——69 mii56 mii41 mii16 mii83 mii
Active circulante120 mii138 mii153 mii188 mii186 mii143 mii152 mii256 mii276 mii219 mii
creanțe6.2476.2994.68529 mii2.2742.161135 mii33 mii2.234152 mii
casa și conturi la bănci114 mii131 mii148 mii159 mii184 mii140 mii17 mii223 mii74 mii67 mii
Cheltuieli în avans————————2.642—
Datorii23 mii27 mii24 mii28 mii28 mii17 mii21 mii24 mii29 mii46 mii
Venituri în avans—————11 mii7.5004.5001.500—
Capitaluri proprii111 mii125 mii143 mii160 mii159 mii184 mii180 mii268 mii264 mii256 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 47 din 122 în județul Brașov și locul 1.526 din 3.469 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6220 – Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul.

Firme similare din județul Brașov

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 6220 – Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul

Registrul Comerțului nu are alte coduri CAEN autorizate pentru această firmă.

Întrebări frecvente despre NEO-SOFT SRL

Care este CUI-ul firmei NEO-SOFT SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei NEO-SOFT SRL este 17451471, iar codul de TVA este RO17451471. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2005000897083, iar codul EUID este ROONRC.J2005000897083.

Unde are sediul NEO-SOFT SRL?

Sediul social al firmei NEO-SOFT SRL este în Calea București, bl. 210, sc. A, ap. 18, cam.2, Municipiul Brașov, Brașov, județul Brașov, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are NEO-SOFT SRL?

Activitatea principală a firmei NEO-SOFT SRL este „Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul”, cod CAEN 6220.

Când a fost înființată NEO-SOFT SRL?

NEO-SOFT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 aprilie 2005, deci are 21 ani de activitate.

Cum pot contacta firma NEO-SOFT SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 458). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are NEO-SOFT SRL?

În 2025, NEO-SOFT SRL a raportat o cifră de afaceri de 336 mii lei și un profit net de 208 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este NEO-SOFT SRL plătitoare de TVA?

Da. NEO-SOFT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 8 aprilie 2005 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.

Explorează