NENICONS SRL
SALCIEI, Loc. Bragadiru, Oraș Bragadiru, Ilfov
În 2025: cifra de afaceri 2,4 mil lei, profit net 191 mii lei, 8 angajați.
Despre NENICONS SRL
NENICONS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 septembrie 2017 cu numărul J2017004790239 și codul unic de înregistrare (CUI) 17120931, cu sediul în Bragadiru, județul Ilfov. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,4 mil lei (+31% față de 2024), un profit net de 191 mii lei și 8 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 5,2 mil lei la 2,4 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 2008.
Date de identificare
- CUI
- 17120931
- Nr. Registrul Comerțului
- J2017004790239
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 21 septembrie 2017
- EUID
- ROONRC.J2017004790239
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 15.10.2026
din 01.07.2008
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Bragadiru
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 2,4 mil lei
- Profit net
- 191 mii lei
- Angajați (medie)
- 8
- Capitaluri proprii
- 3,2 mil lei
- Datorii
- 393 mii lei
- Active totale
- 3,6 mil lei
- Marjă netă
- 7,8%
- Cifră / angajat
- 304 mii lei
+31% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 11% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 6,8 mil | 8,5 mil | 9,7 mil | 9,4 mil | 7 mil | 5,2 mil | 5,8 mil | 4,8 mil | 1,9 mil | 2,4 mil |
| Venituri totale | 6,8 mil | 8,5 mil | 9,8 mil | 9,4 mil | 7,2 mil | 5,3 mil | 5,9 mil | 4,9 mil | 1,9 mil | 2,4 mil |
| Cheltuieli totale | 6,5 mil | 8,1 mil | 9 mil | 9,1 mil | 7,1 mil | 5,2 mil | 4,7 mil | 3,3 mil | 2,1 mil | 2,2 mil |
| Profit / pierdere brută | 250 mii | 395 mii | 824 mii | 294 mii | 55 mii | 52 mii | 1,2 mil | 1,7 mil | -187 mii | 231 mii |
| Profit / pierdere netă | 211 mii | 338 mii | 697 mii | 253 mii | 48 mii | 45 mii | 1,1 mil | 1,4 mil | -187 mii | 191 mii |
| Număr mediu de angajați | 51 | 67 | 69 | 64 | 55 | 30 | 20 | 14 | 9 | 8 |
| Active imobilizate | 1,3 mil | 1,2 mil | 854 mii | 468 mii | 255 mii | 190 mii | 155 mii | 162 mii | 122 mii | 264 mii |
| Active circulante | 2,1 mil | 3,4 mil | 2,4 mil | 2,1 mil | 2,3 mil | 2,3 mil | 2,5 mil | 3,9 mil | 3,1 mil | 3,3 mil |
| din care stocuri | — | 1.574 | — | — | — | — | — | 335 | 13 mii | 15 mii |
| creanțe | 1,9 mil | 3,1 mil | 1,6 mil | 2,1 mil | 1,5 mil | 1,5 mil | 1,9 mil | 2,3 mil | 2,9 mil | 2,9 mil |
| casa și conturi la bănci | 272 mii | 278 mii | 806 mii | 5.904 | 791 mii | 797 mii | 575 mii | 1,6 mil | 231 mii | 394 mii |
| Datorii | 2,7 mil | 3,5 mil | 2,5 mil | 1,6 mil | 2 mil | 1,9 mil | 953 mii | 946 mii | 266 mii | 393 mii |
| Capitaluri proprii | 709 mii | 1 mil | 750 mii | 994 mii | 611 mii | 615 mii | 1,7 mil | 3,1 mil | 3 mil | 3,2 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 274 din 1.161 în județul Ilfov și locul 3.680 din 19.580 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Ilfov
- FINE QUALITY CONSTRUCT S.R.L. · Otopeni2,5 mil lei · 0 ang.
- KAI ROYAL CONSTRUCT S.R.L. · Voluntari2,4 mil lei · 0 ang.
- DUR MASTER CONSTRUCT S.R.L. · Voluntari2,4 mil lei · 12 ang.
- CLASS - INSTAL COMPANY SRL · Voluntari2,4 mil lei · 2 ang.
- TETHA RESIDENCE SRL · Popești Leordeni2,4 mil lei · 1 ang.
- BDM COP CREATIVE SRL · Roșu (com. Chiajna)2,4 mil lei · 1 ang.
- TARODI PERFECT CONSTRUCT S.R.L. · Bragadiru2,4 mil lei · 8 ang.
- DOMI GRUP CONSTRUCT SRL · Voluntari2,4 mil lei · 15 ang.
Dosare în instanță
3 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 3329/105/202614.07.2026
deschiderea procedurii la cererea debitorului
Tribunalul Prahova · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 508/281/202616.01.2026
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Ploiesti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Creditor
- 346/281/202614.01.2026
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Ploiesti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Creditor
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5224 Manipulări
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
- 8110 Activități de servicii suport combinate
- 8210 Activități de secretariat și servicii suport
Întrebări frecvente despre NENICONS SRL
Care este CUI-ul firmei NENICONS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei NENICONS SRL este 17120931, iar codul de TVA este RO17120931. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2017004790239, iar codul EUID este ROONRC.J2017004790239.
Unde are sediul NENICONS SRL?
Sediul social al firmei NENICONS SRL este în SALCIEI, Loc. Bragadiru, Oraș Bragadiru, Ilfov, județul Ilfov, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are NENICONS SRL?
Activitatea principală a firmei NENICONS SRL este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 20 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată NENICONS SRL?
NENICONS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 septembrie 2017, deci are 9 ani de activitate.
Cum pot contacta firma NENICONS SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0722 *** 103). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are NENICONS SRL?
În 2025, NENICONS SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,4 mil lei și un profit net de 191 mii lei, cu 8 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este NENICONS SRL plătitoare de TVA?
Da. NENICONS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 2008. Datele au fost verificate la ANAF pe 15 octombrie 2026.