NELU SUSTER SRL
PREFECT NICU NICOLAU, Municipiul Câmpulung, Argeș
În 2025: cifra de afaceri 163 mii lei, profit net 8.325 lei, 2 angajați.
Despre NELU SUSTER SRL
NELU SUSTER SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 ianuarie 1992 cu numărul J03/181/1992 și codul unic de înregistrare (CUI) 154441, cu sediul în Câmpulung, județul Argeș. Activitatea principală este „Întreținerea și repararea autovehiculelor” (cod CAEN 4520). Firma are 34 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 163 mii lei (-7% față de 2024), un profit net de 8.325 lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 112 mii lei la 163 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 154441
- Nr. Registrul Comerțului
- J03/181/1992
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 23 ianuarie 1992
- EUID
- ROONRC.J03/181/1992
- Cod poștal
- 115100
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 02.10.2026
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Câmpulung
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 163 mii lei
- Profit net
- 8.325 lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 11 mii lei
- Datorii
- 19 mii lei
- Active totale
- 30 mii lei
- Marjă netă
- 5,1%
- Cifră / angajat
- 82 mii lei
-7% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 64% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 70 mii | 88 mii | 98 mii | 116 mii | 93 mii | 112 mii | 125 mii | 155 mii | 175 mii | 163 mii |
| Venituri totale | 70 mii | 88 mii | 98 mii | 129 mii | 109 mii | 124 mii | 125 mii | 155 mii | 175 mii | 163 mii |
| Cheltuieli totale | 68 mii | 83 mii | 94 mii | 123 mii | 101 mii | 111 mii | 118 mii | 142 mii | 151 mii | 153 mii |
| Profit / pierdere brută | 1.708 | 5.988 | 3.914 | 6.387 | 8.079 | 13 mii | 6.402 | 13 mii | 25 mii | 9.955 |
| Profit / pierdere netă | 1.007 | 5.103 | 2.936 | 5.098 | 6.991 | 12 mii | 5.154 | 12 mii | 23 mii | 8.325 |
| Număr mediu de angajați | 3 | 3 | 3 | 4 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 2 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | 4.446 | 3.798 | 3.150 | 2.502 | 1.854 | 1.314 |
| Active circulante | 3.142 | 9.976 | 11 mii | 18 mii | 13 mii | 19 mii | 27 mii | 33 mii | 42 mii | 29 mii |
| din care stocuri | 1.097 | 1.372 | 1.152 | 242 | 320 | 630 | 1.275 | 1.299 | — | — |
| creanțe | 957 | 952 | 861 | 519 | 1.006 | 822 | 1.003 | 1.919 | 1.622 | 1.200 |
| casa și conturi la bănci | 1.088 | 7.652 | 9.194 | 17 mii | 11 mii | 17 mii | 24 mii | 30 mii | 40 mii | 28 mii |
| Datorii | 6.348 | 8.079 | 8.044 | 14 mii | 14 mii | 12 mii | 19 mii | 25 mii | 33 mii | 19 mii |
| Capitaluri proprii | -3.206 | 1.897 | 3.163 | 3.163 | 3.163 | 11 mii | 11 mii | 11 mii | 11 mii | 11 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 66 din 175 în județul Argeș și locul 2.631 din 5.404 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4520 – Întreținerea și repararea autovehiculelor.
Firme similare din județul Argeș
- BICOS SERVAUTO 2003 SRL · Câmpulung185 mii lei · 3 ang.
- CAR REPAIR COSMIN S.R.L. · Budeasa Mica (com. Budeasa)172 mii lei · 3 ang.
- CDC AUTO CONCEPT S.R.L. · Geamăna (com. Bradu)168 mii lei · 1 ang.
- BRAUER AUTOTEILE SRL · Smeura (com. Moșoaia)166 mii lei · 0 ang.
- TRUCK SERVICE LKT S.R.L. · Câmpulung164 mii lei · 1 ang.
- SPECIAL COBRA SRL · Pitești161 mii lei · 1 ang.
- SMARTCAT ELECTRIC AUTO S.R.L. · Geamăna (com. Bradu)160 mii lei · 2 ang.
- FESTINA FESCRIS SRL · Bradu139 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4520 – Întreținerea și repararea autovehiculelor
- 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
Întrebări frecvente despre NELU SUSTER SRL
Care este CUI-ul firmei NELU SUSTER SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei NELU SUSTER SRL este 154441. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J03/181/1992, iar codul EUID este ROONRC.J03/181/1992.
Unde are sediul NELU SUSTER SRL?
Sediul social al firmei NELU SUSTER SRL este în PREFECT NICU NICOLAU, Municipiul Câmpulung, Argeș, județul Argeș, cod poștal 115100, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are NELU SUSTER SRL?
Activitatea principală a firmei NELU SUSTER SRL este „Întreținerea și repararea autovehiculelor”, cod CAEN 4520. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată NELU SUSTER SRL?
NELU SUSTER SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 ianuarie 1992, deci are 34 ani de activitate.
Cum pot contacta firma NELU SUSTER SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0743 *** 327). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are NELU SUSTER SRL?
În 2025, NELU SUSTER SRL a raportat o cifră de afaceri de 163 mii lei și un profit net de 8.325 lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este NELU SUSTER SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, NELU SUSTER SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 2 octombrie 2026.